Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

AUGUSTS
14: Dons. Es Nāktu Mājās, Daugavas stadions
22: Ozols. Lielkoncerts Lucavsala Live, Lucavsala
SEPTEMBRIS
03: Foals, Palladium koncertzāle
OKTOBRIS
02: Sting, Arēna Rīga
07: Carnival Youth Koncertsērija Naivais Ku-Kū , VEF Kultūras pils
16: Nazareth, Arēna Rīga
NOVEMBRIS
02: Bon Iver, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nopietni nenopietnais blogs: slimos nenosoda, bet kā ar idiotiem?

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 3. decembrī

Ilgu laiku domāju par atbilstošu ievadteikumu, pieminot dziesmas nosaukumu, izpildītājus un pasākumu, kuram tā radīta, bet pie sava mērķa nemaz nenonācu, jo sākt ar pamatīgiem lamuvārdiem tomēr nelikās īpaši korekti — kāpēc izklāstīt savu galveno domu jau pašā sākumā? Pārfrāzējot teicienu "tu esi tik stulbs, ka vārdnīcā pie vārda "idiots" ir tava bilde", varu teikt, ka šajā pašā vārdnīcā pie vārda "briesmīgs" noteikti ir bilde no šī video tapšanas. Cik labi, ka līdzi nenāk arī skaņa...

Citiem tā nav paveicies, un Sabīnes Berezinas Dejo tā ir nācies dzirdēt pat vairāk nekā vienu reizi. Ir tik daudz stāstāmā, ka pat nezinu, ar ko sākt. Varbūt ar pavadījumu un bītu, kurš industrijā ir atgremots jau tik daudz reižu, ka pietiek noklausīties vienu dziesmu, lai zinātu vēl 1000? Varbūt ar vārdiem, kuri ir veselās trīs valodās? Angļu un latviešu pantos jau tā veido ļoti skanīgu un muzikāli augstvērtīgu kombināciju, bet reps izdomātā (tieši tā, tieši tā — nepārlasījāties) valodā nogāž no kātiem vēl pamatīgāk. Turklāt arī lirikas sarežģītība fascinē — pa labi, jā, pa kreisi, jā, neko citu nezinu, jā. Ja tiek radīts kas šāds, tad ko dziesmas autori domā par saviem faniem? Par paškritiku runāt vispār ir bezjēdzīgi.

Un kur nu vēl video... Es nezinu, kāda bija šo sieviešu motivācija iesaistīties klipa filmēšanā, bet ļoti ceru, ka viņām tika pamatīgi samaksāts (sarkasms — protams, ka netika), jo citādi es nespēju atrast neko tādu, kas mani nešokētu un neaizskartu. Bet ko darīt, ja kārdinājums dejot un iet tusēt ir tik liels, ka pat planšetdators paliek parkā uz soliņa — šo fantastisko mirkli meklē ap 1:40. Arī DJ Dween nesamākslotās kustības (jo varēja redzēt, ka ne reizi nav mēģinājis) un spēlēšanās ar ugunsdžēsamo aparātu ir bezierunu augstā māksla.

Arī onkulītis, kurš pamanījās no pults prom aizdzīt būdīgo JUST dīdžeju, izraisa tās pašas emocijas. Un šīs emocijas nav ne smiekli, ne asaras. Šis patiešām ir tik drausmīgi, ka smiekli vairs nenāk. Gribu apsveiktu Nottāru, jo Perfekta diena tagad skan tiešām perfekti. Sveiciens arī Dinamīta čalim (piedod, puis, neatceros tavu vārdu. Turies pa gabalu no sērkociņiem.) un citiem varoņiem, bet vienlaikus arī atvainojos — man jāsecina, ka tituls "Gada dziesma" jums visiem ies gar degunu. Es nevaru nepiešķirt šo titulu Dejo tā, galu galā — kurš gan varētu lemt citādi?

Noslēgumā man jāsaka, ka šī dziesma ir tik slikta, ka pat nevar teikt — lai brauc uz Eirovīziju, varbūt tieši uz to tauta pavilksies. Ir tik slikti, ka defekts nevar pārtapt par efektu. Vienkārši gribas kādu piekaut.

Foto: Ekrānšāviņš no elles

Pēc raksta izlasīšanas pirmo reiz noklausījos to dziesmu. Labāk nevajadzēja.

Bet nu,galvenais,ka 13gadīgajiem patīk. Eh,uz kurieni iet pasaule...

Vilis 2013. gada 3. decembrī, 21:01

gribu dj dween

. 2013. gada 3. decembrī, 21:51

kur veel preciizaak defineet šo ausu asiņošanas izraisošo balādi?!!

jaaa 2013. gada 4. decembrī, 00:46

Man tirpas skrien pār muguru. Pašlaik viss virzās uz to pusi, ka pēc gadiem 20-30 šādu mūziku varēs dzirdēt raidījumā "Daudz Laimes". Kautgan, man ir aizdomas, ka šo dziesmu pasūtīja Latvijas Nacionāli Bruņotie Spēki, kā masu paralizēšanas ieroci. Jo pastāv tikai divas iespējas kuras cilvēks var darīt izdzirdot šo dziesmu: 1)sākt raudāt, histēriski smieties un paralēli tam, no ķermeņa atverēm izdalās asinis... 2) Sākt dejot un priecāties par vienreizējo liriku, par "DJ" brīnišķīgo pavadijumu un pats par sevi saprotams, orģinālu, neatkārtojamo dziesmas ideju..

Viesaars 2013. gada 4. decembrī, 01:11

Labvakar!

Grūti nosēdēt, neizsakot savu viedokli, jo, draudziņ, šis ir nevietā.

Problēma ir tavā uztverē - nevis dziesmā vai klipā.

Dziesma ir veidota kā parodija, kā Latviešu Gangnam Style. Ir paņemts princips - vairākas valodas (prikola pēc arī pašizdomāta), bīts, kas ir dzirdēts jau 1000 dziesmās, vienkāršākie vārdi un klips ar pretstatiem (caca-tirgus, vecāki cilvēki - klubs).

Idejas ziņā neatšķiras no Transleiteriem - tikai šeit nav brutāli pārtulkots - tikai paņemts princips.

Viss ir veidots ar mērķi - un nav jau šie mākslinieki tādi idioti, kā apgalvo. Cilvēki gribēja piedurties.

Un jā - pasaule iet uz galu - neatkarīgi no Sabīnes un Dweena.

Problēma ir citur - tautas naids pret Sabīni, tautas sliktā humora izjūta un aprobežotība.

Un jautājums ir tikai - vai tas bija vajadzīgs? Katram atbilde būs cita. Bet tā jau ir par visu, katram savs viedoklis - bet tāpēc jau nesauksim citus par idiotiem - pataisot sevi par idiotu.

Kā Lauris Reiniks reiz dziedāja - "Vieglāk - ņem to visu vieglāk" :)

Kāpēc gan vienkārši nepasmieties un iet tālāk - nesabojājot savu dienu?

Es zinu, ka pār mani tagad tiks lieta žults, bet es nespēju vairs lasīt visus kritiķus, kas nesaprot lietas būtību... Nevajag aizvainot, ja kaut kas nepatīk - vienkārši paburkšķi pie sevis un ej tālāk.

Have a nice day :)

Ieva Biteniece @ProxeLV 2013. gada 4. decembrī, 02:10

Ieviņ, neviens pār tevi nelies žulti.

Problēma ir tajā, ka šo "pieduršanos" no dziesmas nevar uztvert. Neveiksmīgs mēģinājums par parodiju, kas acīmredzams uztverams tikai cilvēkiem ar pārcilvēcisku humora izjūtu. Pat tagad, kad tu izklāsti šo teoriju, noskatoties vēlreiz šo klipu, nepamet sajūta, ka mākslinieki to izpilda ar pilnu nopietnību. Laikam esmu par neaptēstu, lai uztvertu šo joku.

To visu pastiprina iepriekšējie Sabīnes projekti, kas cik man zināms, nav bijuši domāti kā parodijas un šis ne ar ko neatšķiras. Kāpēc, lai kāds domātu, ka šis ir joks?

Naids nav uz Sabīni, naids ir uz to, ka labas balss īpašniece iesaistās švakos projektos.

Jauku dienu!

Žults 2013. gada 4. decembrī, 09:24

Tā ir parodija? Em...mūsējiem vēl ir kaut kas kvalitatīvs?

... 2013. gada 4. decembrī, 09:30

neticu, ka varētu būt tik tupi un nopietni taisīt šādu gabalu - tā noteikti ir domāta kaut kāda parodija vai tml (nezinu gan par ko)!

ooo 2013. gada 4. decembrī, 16:11

Ieva! Have a nice day you too.Klips ir šausmīgs un bezgaumīgs, tāda pati arī dziesma.Ko Tu te ņemies mēğinādama te iestāstīt, ka tā ir parodija....Tu pati esi viena milzīga parodija.Tava (paldies Dievam) bijusī dejotāja

Dejotāja 2013. gada 4. decembrī, 19:59

Ieva! Es atvainojos, nav nekāda naida. Es patiešām priecājos, ka Sabīnes berezinas dziesmu uzdzied draugi kādā ballīte. Un lai gan tas nav mans stils, atbalstīsim savējos!

bet šitais! Arī parodijai ir jābūt kvalitatīvai. Lai cilvēkam ir skaidrs, ka tā ir parodija. Nevis šitas! Kas tas vispaŗ ir? Kas?

ļoti, ļoti slikti!

Es atvainojos veidotājiem, bet iespējams vajag manīt darbu

Rūta, tā kas studē kultūru 2013. gada 9. decembrī, 23:52

Tavs komentārs