Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪNIJS
No Age — Goons Be Gone
Jessie Ware — What's Your Pleasure
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪNIJS
06: Aija Andrejeva, Siguldas Pilsdrupu estrāde
21: Michael Kiwanuka, Siguldas Pilsdrupu estrāde
27: Dido, Siguldas Pilsdrupu estrāde
30: P.O.D., Melnā Piektdiena
JŪLIJS
08: Oh Wonder, Palladium koncertzāle
17: Positivus 2020, Salacgrīva
18: Kartupeļpalma 57, Nacionālais botāniskais dārzs, Salaspils
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Intro.lv 2014. gada labāko dziesmu top 25

Intro, 2014. g. 8. decembrī

Domājams, nebūs melots sakot, ka 2014. gads ieies vēsturē nevis kā augstākās raudzes albumu, bet gan dziesmu gads. Labas, lieliskas, teicamas, brīnišķīgas, izcilas un visādi citādi burvīgas un ļoti kvalitatīvas kompozīcijas mūsu vērtējumam tika nodotas sākot no janvāra pirmajām dienām līdz pat šim brīdim, un tieši tāpēc šogad izvēlēties labāko bija vēl sarežģītāk, nekā jebkad iepriekš.

Kopsummā gada labākās dziesmas titulam nominējām vairāk nekā 250 skaņdarbus — tas ir absolūts mūsu rekords, kam iepriekš ne reizi nebijām pat pietuvojušies. Pirmajā kārtā sarakstu noīsinājām līdz aptuveni 90 dziesmām, kad mūsu redakcijas telpas sāka piemeklēt pirmie puņķi un asaras — dažu absolūtie favorīti jau bija paspējuši izstāties no šīs sacensības. Turpmākās atlases kārtas kļuva vēl nežēlīgākas — vispirms saraksts tika nogriezts līdz labākajiem 36 ierakstiem, un tad pāris redakcijas darbinieki kļuva ievērojami plikpauraināki, jo nesaprotot to, kā atsevišķas kompozīcijas varēja netikt tik tālu, bija sākuši plēst sev matus, savukārt visbeidzot — līdz šim top 25, kurā ir palikušas tikai pašas, pašas, pašas labākās šī gada dziesmas.

Tās tad arī ar prieku un lepnumu jums prezentējam, jo tieši šīs kompozīcijas ir tās, ar kurām mums asociēsies 2014. gads tad, kad nākotnē atskatīsimies pār plecu un centīsimies atcerēties — kas tad bija modē tolaik.

Meklē pleilistes ar gada labākajām dziesmām mūsu Youtube un Spotify kanālos. Tāpat vari noklausīties arī mūsu viesošanos Radio 7 ēterā, kuras laikā prezentējām topu.

 

25. EchosmithCool Kids

Diez vai kāds šobrīd ir tāds gaišreģis, ka spētu pateikt, vai Cool Kids tā arī nepaliks visu laiku visaugstākais Echosmith karjeras punkts, taču šobrīd tam pat nav īpašas nozīmes. Šī ir perfekta popdziesma, kuru vienreiz noklausoties, tās meldiņu vēl ilgi neizmetīsi no sava prāta, savukārt vārdi ir pietiekami vienkārši, lai jau otrajā vai trešajā piedziedājumā gribot negribot sāktu dziedāt līdzi. Protams, tās vēstījums nav ļoti komplicēts vai dziļš, tomēr šajā gadījumā tas itin nemaz netraucē. Cool Kids kvalitātes ir pavisam citas, un tās šī kompozīcija atklāj un izmanto pilnībā.

24. Wolf AliceMoaning Lisa Smile

Moaning Lisa Smile ir tā dziesma, kas pirmā uzpeld atmiņā no grupas otrā EP — Creature Songs. Tieši šajā kompozīcijā lielākais uzsvars ir likts uz grupas grunge skanējumu. Tā ir skaļa un nepieklājīga kā sadusmots pusaudzis, kas alkst dumpoties rūcošas rokmūzikas pavadījumā. Katrā jaunajā dziesmā ieliktā pārliecība un to augošais varenums tikai apstiprina grupas pakāpenisko attīstību. Moaning Lisa Smile ir dotā mirkļa virsotne, kas parādoties jaunām kompozīcijām pievienosies jau līdz šim pieveiktajiem pakāpieniem. Papildus tam nevar nepieminēt, ka Wolf Alice ticis tas gods būt nominētiem Sound of 2015 — kritiķu apbalvojumam, kam ik gadu tiek virzīti daudzsološākie jaunie mūziķi. Jau pavisam drīz klajā nāks arī grupas debijas ieraksts, kas varētu dot pilnīgāku priekštatu par to, cik daudzsološs ir šis britu ansamblis.

23. BathsDisorderly

Vils Vīzenfelds šogad pamanījies izdot ne tikai satriecošo EP Ocean Death, bet arī padalīties ar jaunu dziesmu, kas atrodama Vans un ierakstu kompānijas Friends of Friends kūrētajā kompilācijā What’s Good LA?. Tā pati dziesma ielavījusies arī mūsu gada dziesmu topā. Disorderly ir kārtējais loģiskais solis uz priekšu Baths muzikālajā izaugsmē, saglabājot sev raksturīgo sērīgumu, paštirdīšanu un emocionālo smagumu, taču kontrastējot to ar burbuļojošiem glitch un elektronikas ritmiem. Patiesībā šāds pretnostatījums precīzi raksturo Vīzenfeldu pašu, jo aiz tumsnējās mūzikas un depresīvajiem dziesmu tekstiem slēpjas viens no jaukākajiem un sirsnīgākajiem cilvēkiem. Iespējams, Disorderly ir arī zīme, ka drīzumā sagaidīsim Baths trešo studijas albumu, kas varbūt parādīsies mūsu 2015. gada albumu topā.

22. Lana Del ReyWest Coast

The Black Keys dziesma šoreiz palikusi ārpus topa, taču Dena Auerbaha producētais West Coast bijis šīs vasaras valdzinošākais hits. The Black Keys ietekme manāma tikai tad, ja uz tās saklausīšanu nopietni iespringst, taču tas nav liedzis hipsterpopa princesei veiksmīgi radīt skaņdarbus pēc savas ierastās formulas: valdzinājums, šarms un smeldze savienojumā ar eklektiku, ierasto tematiku un kultūras atsaucēm tekstā. Lai arī pēdējā plate Ultraviolence vērtējama vājāk, salīdzinot ar iepriekšējo veikumu, singls izpelnījies augstus kritiķu vērtējumus, kas galvenokārt saistīts ar to, ka West Coast ir pirmais rādītājs, ka Lana savā daiļradē kļūst vairāk pieaugusi, ļaujot tai kļūt par vienu no gada popdziesmām.

21. Schoolboy QMan Of The Year

2014. gads ieies vēsturē kā viens no sliktākajiem gadiem hiphopā, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kas dāvāja vienu satriecošu plati pēc otras, bija gaužām šķidrs un garlaicīgs. Par laimi, tam atrodami daži izņēmumi un Schoolboy Q ir viens no tiem. Man of the Year ir viens no lielākajiem albuma Oxymoron hitiem un sev piedēvētais gada vīra tituls nav nemaz tik tālu no patiesības. Tā nepārprotami ir ballīšu dziesma, kuras bītam ir grūti pretoties, un tieši tādēļ Man of the Year ierindojas arī mūsu gada dziesmu topā.

20. Jungle Busy Earnin’

Toms Makfārlends un Džošs Loids-Vatsons kā no zila gaisa uz mūzikas scēnas parādījās tikai 2013. gadā. Par ierašanos to gan grūti nosaukt. Abi džentlmeņi, kas ir Jungle vadošais spēks, burtiski eksplodēja un ienesa jau elpu mūsdienu mūzikā. Busy Earnin‘, pirmais singls no grupas debijas ieraksta, ir tikai neliela daļa no tā, ko var sastapt grupas daiļradē. Tropisks funk skanējums, savdabīgas basa partijas, savvaļas dzīvnieku balsis un vokālās solo partijas falsetā. Neparasta kombinācija, kas pārvērtās panākumus nesošā ierakstā jau ar pirmo singlu. Ne velti mūzikas kritiķi jau priekšlaicīgi bija izvirzījuši Jungle albumu Mercury balvai. Par kvalitāti runā arī fakts, ka neskatoties uz lielisko mūzicēšanas prasmi, ko var sastapt ierakstos, Jungle spēj patīkami pārsteigt arī dzīvajā izpildījumā.

19. SBTRKT feat. Ezra KoenigNew Dorp. New York

Gada albumu topā jau stāstījām par britu elektroniskās mūzikas producenta SBTRKT otro albumu, kurš, protams, neiztiek bez viesmāksliniekiem, un tieši Vampire Weekend vokālista Ezras Koeniga un SBTRKT apvienošanās kopīga deju hita radīšanai ir lielākais, jautrākais un labākais pārsteigums albumā un arī mūsu topā.  New Dorp. New York, šķiet, ne velti izvēlēts kā pirmais singls, jo iezīmē ievērojamu atšķirību starp jau ierastajām SBTRKT sadarbībām, piešķir albumam savas īpatnības, kā arī gluži vienkārši ir ritmisks un lieliski producēts deju grīdas hits no SBTRKT puses un dziesmas tematikas ziņā smieklīgs skaņdarbs no Ezras puses. Gada topa cienīgs materiāls!

18. tUnE-yArDsWater Fountain

Daudzi Tune-Yards dēvē par dīvaināko un kaitinošāko popzvaigzni pasaulē. Ellīgi lipīgais pagānu dancis iespējams ir viens no hitīgākajiem tUnE-yArDs skaņdarbiem, tādēļ droši var teikt, ka Water Fountain ir kaitinošākās popzvaigznes kaitinošākā popdziesma. Un tā jau, manuprāt, ir ļoti liela vērtība. Skaidrs, ka pieminot šo dziesmu, nedrīkst aizmirst arī par lielisko koncertu Palladium.

17. Chromeo feat. Toro y MoiCome Alive

Elektrofanka lordi Chromeo ar savu atgriešanās albumu White Woman ir trāpījuši desmitniekā, jo viens tā singls ir labāks par otru. Izvēlēties, kurš no tiem ir pats, pats kvalitatīvākais un ir pelnījis vietu mūsu topā bija patiesi smags uzdevums, tomēr Toro Y Moi vokāls svaru kausus noslieca par labu Come Alive. Viens no labākajiem falsetiem mūzikas industrijā šodien, ļoti asprātīgs, bet patiesībā neticami dziļš teksts un bīts, kurš jebkuru ballīti padara labāku — tā ir Chromeo uzvarošā kombinācija, kuras dēļ bija neiespējama šīs kompozīcijas ignorēšana 2014. gadā.

16. ElbowMy Sad Captains

Jā, britu vīru Elbow jaunais studijas albums The Take Off and Landing of Everything nav tikpat izcils kā viņu iepriekšējās plates, taču tas ir ne mazāk skaists un singls My Sad Captains tam ir lielisks pierādījums. Tā ir dziesma, kurai var gan dungot līdzi bāros pie alus kausa, gan dziedāt līdzi festivālos kā iespējams šovasar darījāt Positivus vai pie kuras pamosties saulainos rītos. Tās ieaijājošās taures, burvīgais Gaja Gārvija vokāls un viņam raksturīgie poētiskie dziesmu teksti ierindo My Sad Captains Elbow himnu sarakstā līdzās One Day Like This un Lippy Kids, kā arī mūsu gada dziesmu topa 16. vietā.

15. Chet FakerTalk Is Cheap

Vēl labu laiku pirms Čets Feikers tika izziņots kā viens no šī gada Positivus viesiem, mēs viņa Talk Is Cheap drillējām uz riņķi vien. Dziesma ir ļoti jutekliska un izjusta, to dažādos apstākļos viens un tas pats klausītājs dzirdēs diametrāli atšķirīgi — tas noteikti ir viens no raksturlielumiem, kas piemīt tikai vislabākajām kompozīcijām. Visā tās garumā tā aug kvalitātē un ievelk sevī, līdz sasniedz kulmināciju, pēc kuras roka nekontrolēti sniedzas uz play pogas pusi, lai šo stāstu būtu iespēja izdzīvot vēlreiz.

14. A Sunny Day In GlasgowIn Love With Useless (The Timeless Geometry in the Tradition of Passing)

Nenoliedzami, viens no šī gada lielākajiem pārsteigumiem un atklājumiem mūzikas pasaulē bija A Sunny Day In Glasgow, kuru albums Sea When Absent mūs pārsteidza gandrīz vai nesagatavotus un albumu topā iekļuva trešajā vietā. Šī dziesma ar gandrīz vai nejēdzīgi garo nosaukumu, kuru diez vai daudzi spēj iegaumēt un pateikt bez kļūdām, noteikti ir viņu augstākais lidojums, un jau no pirmajām sekundēm kļūst skaidrs, kāpēc. Neizsakāmi daudzi slāņi, kam visiem neizsekosi līdzi pat pēc desmitiem klausīšanās reižu, komplektā ar ļoti mīlīgu un maigu vokālu, kā arī brīnišķīgi bardakainas ģitāras — jau kopš janvāra šāds kokteilis nebeidz aizraut un radīt vēlmi izprast šo dziesmu līdz galam. Pagaidām tas vēl nav izdevies.

13. ColdplayMagic

Ja pēdējos gados Coldplay bija grupa, par kuras veikumiem kaut ko pozitīvu pateikt bija grūti, tad šogad viss ir mainījies, jo Magic kritizēt ir teju vai neiespējami. Pulsējošais bīts visas dziesmas garumā nohipnotizē klausītāju, turklāt arī teksts ir vienkārši lielisks, un ir skaidrs, ka gandrīz ikviens var to personificēt un iedomāties, ka to saka kādam sev ļoti īpašam cilvēkam. Tas viss kopā rada tiešām maģisku sajūtu, turklāt tādu, kādu šogad neuzbūra neviena cita kompozīcija.

12. AlvvaysArchie, Marry Me

Kanādiešu apvienība Alvvays ar savu debijas plati lieliski iederējās saulainajā vasarā, bet arī ziemas skaņu celiņā viņu ieraksts visai veiksmīgi atrod savu vietu. Ļoti viegla ģitārmūzika nekad nav nākusi par sliktu brīžiem, kad ir vēlme atpūsties un pabūt mierā. Archie, Marry Me ir viens no diviem singliem, kas palīdzēja citiem pamanīt šo jauno apvienību un albumam gūt panākumus ne vien savā tēvzemē, bet arī citviet pasaulē. Šis skaņdarbs lieliski notver debijas atmosfēru, tāpēc tiem, kuriem iepatikās šāda veida popmūzika, noteikti ir vērts noklausīties citus albuma skaņdarbus.

11. Charli XCXBoom Clap

Boom Clap sākotnēji esot bijusi rakstīta Charli XCX pagājušā gada debijas albumam, beigās gan tajā neiekļūstot. Tomēr laikam jau viņas intuīcija teica priekšā šo dziesmu pavisam neizmest, un tā nokļuva populārās filmas The Fault In Our Stars skaņu celiņā. Viss tālākais jau ir vēsture — Boom Clap tika izdota arī kā singls, kļūstot par vienu no gada nozīmīgākajām dziesmām un padarot Charli XCX par vienu no gada spilgtākajām uzlēcošajām zvaigznēm. Dziesma, kas palika aiz strīpas viņas pirmajā albumā, nu ir viens no viņas otrā albuma Sucker (starp citu, tā iznākšana gaidāma jau pēc nedēļas) galvenajiem singliem, un, skatoties uz to, kādu tempu viņa ir uzņēmusi, nebrīnīsimies, ja arī nākamgad kāda no viņas dziesmām nonāks mūsu gada topā.

10. Jamie XXSleep Sound

Viens no maniem labākajiem draugiem Jamie XX ir cilvēks kurš saprot kas ir detaļas un spēj tās gudri ietērpt rūpīgi izstrādātās elektroniskajās simfonijās un pārvērst to masām saprotamās konfektēs. Līdz šim gan šo simfoniju nav bijis pārāk daudz, tādēļ katra izdotā Džeimija dziesma ir ļoti vērtīga un šī vērtīguma dēļ par Sleep Sound atrašanos topā nav nemazāko šaubu.

9. Jack White Lazaretto

Lazaretto ir lielisks Džeka Vaita šī brīža spēju pierādījums — smagi un lipīgi rifi, aizraujošs ritms, ātrs un izaicinošs dziedājums. Šie visi elementi kopā veido fantastisku rokdziesmu, kuras beigās Vaits atļaujas paspēlēties ar žanru robežām, iekļaujot vijoles solo un iepriekš radušos spriedzi izpaužot pavisam jaunā veidā. Šī varbūt nav visspēcīgākā dziesma Vaita karjerā (lai gan ir pietiekami tuvu tam), taču tā ir viena no labākajām viņa attieksmes reprezentācijām. Pat jāsāk aizdomāties, ka Lazaretto vārdi tiešām ir patiesi — pat Dievam ir mazāk plānu, nekā Džekam.

8. St. VincentDigital Witness

St. Vincent ceturtais solo albums jau gada sākumā iezīmējās kā viens no favorītiem uz šī gada labāko ierakstu. Digital Witness burtiski ievadīja 2014. gadu mūzikā. Pirms janvārī izdotā singla apstiprinājas kāda mazāk ar mūziku saistīta lieta. Proti, kārtējo reizi bija mainījies Annijas Klārkas ārejais izskats, kas deva pamatu domāt, ka viņa būs papiņkerējusies arī ar savu daiļradi. Liela ietekme šī singla pamatos ir St. Vincent sadarbībai ar Deividu Bairnu. Zem funky bīta, ko pavada perkusiju un sintezatoru ritmi, Klārka ironizē par mūsdienu pārlieku lielo aizraušanos un fanošanu ar televīzijā redzamo saturu. Ja ironijas daļa noteikti aizgūta no Bairna kunga klātbūtnē pavadītā laika, tad mūzikālā daļa ir 100% Annijas Klārkas ieguldījums. Digital Witness un pats albums ir lielisks piemērs teicienam — pastāvēs tas( šajā gadījumā — tā), kas mainīsies.

7. Future IslandsSeasons (Waiting On You)

Atskatoties uz šo gadu, jāsaka, ka Seasons (Waiting on You) ir ne tikai viena no gada dziesmām, bet arī viens no gada notikumiem, ja atceramies viņu slaveno uzstāšanos televīzijas šovā. Trīs visai vienkārši puiši trīs minūšu laikā pārsteidza miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei. Solista Semjuela Heringa kustības un emocionālais dziedājums lika cilvēkiem pārdomāt to, ko tad viņi vispār sagaida no mākslinieku uzstāšanās. Taču arī bez šīs uzstāšanās, skaņdarbam būtu jāatrodas labāko sarakstā. Labākajās synth-pop tradīcijās ieturētā dziesma vēsta par pārmaiņām cilvēkos, kas ietekmē arī to attiecības. Future Islands biogrāfija vairs nav iedomājama bez atsevišķas nodaļas, kas būtu veltīta Seasons (Waiting on You).

6. Wild BeastsWanderlust

Lai gan Wild Beasts šī gada veikums Present Tense ir visnotaļ lielisks albums, tas nav viņu pats labākais ieraksts (kā nekā, mūsu gada topā tas tika līdz devītajai vietai, savukārt viņu iepriekšējais veikums pirms trīs gadiem tajā uzvarēja), tomēr tajā ir atrodams grupas līdz šim lielākais hīts. Protams, Wanderlust nav hīts Top 40 izpratnē (šai grupai, visticamāk, tāda nekad arī nebūs), bet tā ir Wild Beasts episkākā un lipīgākā dziesma, kā arī viena no labākajām, ko viņi jebkad radījuši, kas uz šīs grupas lieliskās diskogrāfijas fona nav maz. Šai dziesmai šogad esam dziedājuši līdz ne reizi vien, un esam pārliecināti, ka arī pēc gadiem desmit Wanderlust būs starp Wild Beasts pazīstamākajām un fanu iecienītākajām dziesmām.

5. Young FathersLow

Ja no lieliskā Young Fathers debijas albuma Dead dziesmām būtu jāizvēlas viena, kas to raksturo vislabāk, tā droši vien būtu Low. Iespējams, ka tas arī ir iemesls tās nokļūšanai mūsu topā (jo būtu tikai loģiski no mūsu Top 3 gada albumiem iekļaut arī pa kādai dziesmai), bet daudz lielāka loma gan ir tam, ka tā ir viena no gada interesantākajām dziesmām. Low iesākas lēni, bet, sapņainai dziedāšanai pāraugot intensīvā rīmēšanā, ir skaidrs, ka šis miers drīz tiks pārtraukts. Tā arī notiek, kad atskan fantastiski spēcīga baslīnija, kas, kā pērkona grands skaidrās debesīs, izjauc šķietamo mieru. Tam visam vēl vairākas reizes atkārtojoties rodas dziesma, kuras klausīšanās ir kā sasodīti aizraujošs piedzīvojums. Tāpēc nav grūti izskaidrot mūsu vēlmi klausīties to vēl un vēl.

4. Kendrick Lamari

Ja Kendrika Lamāra izlaušanās albums good kid, m.A.A.d city bija kā ceļojums Kalifornijas hiphopa vēsturē no deviņdesmitajiem līdz mūsdienām, tad ari, kas ir pirmais singls no viņa jaunā albuma, viņš ir devies vēl tālāk pagātnē. Šī dziesma ir bez kautrēšanās pasmēlusies fanka un klasiska r&b skaņās, balstoties uz The Isley Brothers dziesmas sampla.i galvenais trumpis ir tas, ka tā ir pietiekami lipīga, lai kļūtu par hītu, tai pat laikā esot arī ļoti interesants solis uz priekšu Kendrika karjerā. Domājams, ka lielai daļai Kendrika fanu viņa jaunā singla skanējums bija kā pārsteigums, bet tas tikai lieku reizi apliecina Kendrika Lamāra universalitāti un to, ka nav vērts mēģināt paredzēt viņa nākamo soli — viņš tāpat beigās izrādīsies soli priekšā.

3. Bombay Bicycle ClubHome By Now

Izvēlēties vienu dziesmu, kas spētu pārstāvēt So Long, See You Tomorrow dziesmu topā, nebija viegli, bet galu galā nonācām pie Home By Now. Tas, līdzīgi kā citi albuma skaņdarbi, tika veidots ar semplu palīdzību, tiek šajā gadījumā ir klavieres. Tās solists Džeks Stedmens samplēja no kādas iPhone aplikācijas, ar kuru pats mēdz ik pa laikam spēlēties. Papildus tam, vēl saklausāms r&b raksturīgs bīts un ļoti glīts stīgu instrumentu pielietojums, kāds sastopams vien Home By Now. Liela loma atvēlēta arī Lūsijai Rouzai, kura jau kopš albuma Flaws ir iesaistījusies Bombay Bicycle Club daiļradē. Viņa, par spīti pievēršanās savai solokarjerai, atrada brīvu brīdi ierakstīt šo dziesmu duetā ar Stedmenu. Tas piestāv skaņdarbam, kas vēsta par prombūtni un ilgām pēc mājām, kur kāds vienmēr tevi gaida. Un, šķiet, ka teksta nopelns ir tas, ka tieši šī So Long, See You Tomorrow dziesma iekļuva mūsu gada labāko dziesmu sarakstā.

2. Sharon Van Etten Every Time the Sun Comes Up

Dziesminieču guru un visas pasaules vampīru galvenā dieviete Šarona Van Etena saprot kas ir īsti cukurota rudens melanholija. Dziesma ar savu naivo spēku un sentimentu spēj ieviest gaismu pat tumšākajā istabā. Graujošā rindiņa no dziesmas I washed your dishes, but I shitted in your bathroom dziesmu izglābj no pārlieku liela salduma un padara par visu pasaules ciniķu himnu numur viens šogad (ja pieņemam, ka Swans neraksta himnas, bet milzīgas metāla simfonijas).

1. FKA TwigsTwo Weeks

Ar pērnā gada EP2 FKA Twigs uzstādīja diezgan augstu latiņu gan sev, gan citiem jaunajiem māksliniekiem. Viena no FKA Twigs kompozīcijām Water Me mūsu topā parādījās jau pērn, ieņemot 19. vietu. Two Weeks ir labākā no šogad izdotajām FKA Twigs kompozīcijām, bet pārējās tālu neatpaliek, jo albums, kopumā vērtējot, ir gada debijas cienīgs kandidāts un nominācija Mercury balvai arī runā pati par sevi. Two Weeks ir albuma jūtīgākais punkts, kas labi mijas ar agresīvākiem mirkļiem un lieliski satur albumu kopā, lai gan atrodas tā sākumā. Trauslais vokāls tur klausītāju kā uz adatām no sākuma līdz pat beigām. Ja kādam ir grūti novērtēt jaunās eksperimentālā electro-pop princeses varējumu skaņu viļņos, ir iespēja pamielot acis uz kompozīciju vizuālajām versijām. Ar tām viņa apslāpē savus nelielos trūkumus, kas sastopami katra jauna mākslinieka daiļradē un liek justies kā sapnī, kuru grūti izmest no galvas.

Sorry-šis gabals ļoti kaitinājis katrā dzirdēšanas reizē...

Jānis 2014. gada 8. decembrī, 22:01

Superīgs tops, visas dziesmas ideālas!

Elza 2014. gada 8. decembrī, 22:31

BĻAĢ, A KUR IR TURN DOWN FOR WHAT? KĀPĒC NAV TOPĀ?

Gastons Macakane 2014. gada 8. decembrī, 22:48

Priekš dziesmu topa noteikti varēja būt vairāk par 25 vietām.

Linda 2014. gada 8. decembrī, 23:17

Nobeidzu ieraugot FKA twigs pirmajā vietā.

EK 2014. gada 8. decembrī, 23:19

Kādēļ topā nav Carnival Youth?

Renārs K 2014. gada 8. decembrī, 23:21

Tāpēc, ka latviešu mūziku savos gada topos dažādu iemeslu dēļ apzināti neliekam

Lauris Anstrauts 2014. gada 8. decembrī, 23:26

Kas, tad vēl, ja ne TU, Lauri Anstraut, rūpēsies par to, ka latviešu grupas arī nonāk kāda sakarīgā topā?

RK 2014. gada 8. decembrī, 23:33

Tas, kurš dzīvo ilūzijās par to, ka latviešu mūzika ir pasaules līmenī

Lauris Anstrauts 2014. gada 8. decembrī, 23:36

Manuprāt, Carnival Youth pieskaitāma tādiem pasaules grandiem kā King Charles, Brainstorm, The 1975 un OneRepublic, bet Tu jau zini labāk... Cerams, ka vismaz nākamgad iekļausiet pāris Karaļa dziesmas topā, jo koncertā jau sajutu, ka tām ir kārtējā superhita potenciāls.

RK 2014. gada 8. decembrī, 23:43

Topu par sūdīgu var saukt, ja tajā rēgojas Džeks Vaits. Jūsu tops ir sūdīgs.

Lučiano Burti 2014. gada 8. decembrī, 23:57

Vuhū, riktīgi daudz atklājumu, super tops! ^^

Maija 2014. gada 9. decembrī, 00:00

Kas noticis ar kādreizējo eroka topu? Normunda Vucāna gaume laikam ir aizceļojusi nebūtībā.

Eroka fans 2014. gada 9. decembrī, 00:02

RK, Tu esi pilnīgs idiots, neko tie Tavi Carnival Youth nav izdarījuši un visi, kas ir šajā topā, ir daudz labāki.

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 00:03

Buži, buži, gribu apskaut Normundu!

Līga 2014. gada 9. decembrī, 00:05

Ar ko kaut kāda FKA Twigs labāka par Carnival Youth? Ne es, ne mani draugi par šādu izpildītāju pirms tam nemaz nebija dzirdējuši, bet te pēkšņi pirmajā vietā. Šajā topā labāki ir vienīgi Coldplay.

RK to Jānis 2014. gada 9. decembrī, 00:06

Tiešām, kāpēc nav TURN DOWN FOR WHAT? Es domāju, ka viena no gada labākajām danču dziesmām!

Juris 2014. gada 9. decembrī, 00:07

Ja Tu nebūtu pumpains tīnis, redzētu tālāk par savu degungalu un klausītos ko citu, izņemot EHR, noteikti zinātu un spētu novērtēt gan FKA Twigs, gan citus. Te pat nav vērts diskutēt, var redzēt, ka Tu vispār neesi ne par ko informēts. Kāds gan te salīdzinājums ar kaut kādiem Carnival Youth?

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 00:09

Kurš teica, ka klausos EHR? Tikai un vienīgi radio 5, Grēviņš ir daudz labāks dīdžejs par Avicii un David Guetta! Ja jūsu tops būtu ko vērts, tad tas arī skanētu manis minētā radio ēterā!

RK 2014. gada 9. decembrī, 00:11

Čuras

Penis 2014. gada 9. decembrī, 00:12

Eh, Renāriņ, Renāriņ... Grēviņam jau nav ne vainas, bet ne viņš kaut kāda pasaules naba, ne viszinis, piesūcies tik valsts naudai un tagad taisa kaut kādu "stilīgo" radio, kas nevienam nav vajadzīgs. Paklausies labāk kādu tiešām labu radio, ja nesaproti angliski, tas pats Radio 7 derēs, tur vismaz popdraza nav visa pamatā.

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 00:15

Lauri Astronaut, tas Tu? Izklausās, ka nomainīji profilu, lai varētu aizmālēt acis citiem, cik paši esat "spici"! Uzskatu, ka jūs tikai iegūtu, ja censtos pamainīt koncepciju un nākamgad topā atrastos vieta King Charles un līdzvērtīga kalibra māksliniekiem, bet Intro jau lasītājs neinteresē...

RK 2014. gada 9. decembrī, 00:18

Lauris Astro'n'outs.

Mailija 2014. gada 9. decembrī, 00:20

RK, ja jautā to man, tad nē, es neesmu Lauris. Man nevajag slēpties zem kaut kāda izdomāta vārda, lai komentētu, es atbildu par to, ko saku un man nav kauns par sevi. Žēl, ka Tu gan baidies atklāties, lai saprotu, ar ko šobrīd diskutēju. Un man liekas, ka Intro lasītājs interesē gan, vismaz tāds gudrs un kaut ko jēdzošs lasītājs noteikti. Ej paklausies savu King Charles un pačuči, mazuli, varbūt miegs palīdzēs Tev saprast, ka šodien runā galīgas stulbības un ka ir jāsāk dzīvē arī kaut kas nopietnāks klausīties.

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 00:22

Haha, man tiešām ir labākas lietas, ko darīt nekā iesaistīties flame war zem viltus segvārdiem portālā, kurā pats rakstu. Tomēr noteikti varu pateikt, ka diez vai būtu labāk, ja mēs liktu gada topā mūziku, kas mūs pašus nesaista.

Lauris Anstrauts 2014. gada 9. decembrī, 00:26

Ķipa baigais vecis bļe, labāk uzmani savus pautus, nākamreiz uz ielas, Lauri... Apnīk jau, ka jūsu portāls nezin ko no sevis ir iedomājies smejoties par latviešu mūziku un mūziku, ko latvieši mīl. Laikam mūsdienās žurnālisti domā tikai par to kā izklausīties gudrākiem par savu lasītāju.

RK 2014. gada 9. decembrī, 00:27

Prieks, ka Lauris runā kā īsts vīrs un godīgi arī visu izskaidro. Piekrītu, ka jāliek tas, ko saprotiet un ziniet, prieks, ka to dariet un turpiniet tā arī nākotnē. Paldies par to, ko dariet un parādiet mums!

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 00:28

WE DIDN'T START THE FLAME WAR https://www.youtube.com/watch?v=_QyYaPWasos

Gastons Macakane 2014. gada 9. decembrī, 00:28

RK, tad tā arī neatklāsies, lai zinu, ar ko man darīšana? Bet vispār smieklīgi - Tu te pārmet, ka viņi grib izlikties gudrāki par lasītājiem, bet pats tikmēr bezsakarā kaut ko draudi cilvēkam, kurš Tev normāli atbild. Tā jau ir - kad nav, ko atbildēt, apvainojumi ir īstais ceļš.

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 00:31

Haha, RK normāls trollis.

KR 2014. gada 9. decembrī, 00:32

Lauri, labāk nebūtu tērējis laiku šeit diskutējot ar mani, bet gan nobalsojis par Zemgu, kuram šis laiks ir vairāk vajadzīgs, bet katrs jau savu enerģiju izmantojam kā gribam, daži pozītīvajā, daži negatīvajā.

RK 2014. gada 9. decembrī, 00:33

Tieši šo es gaidīju, riktīgs latviešu pāķa gājiens. Bravo, RK, apstiprināji manas aizdomas, ka vairāk kā 14 gadi Tev noteikti nav. Gribi apkaunot Zemgu visas Ziemeļamerikas priekšā un likt viņiem domāt, ka mēs, latvieši, esam kaut kādi pamuļķi un nabagi?

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 00:35

Pirdiens

DIRSA 2014. gada 9. decembrī, 00:35

Kur Fency?

Koļinko 2014. gada 9. decembrī, 00:37

Alex, kāpēc man nozagi balvu?

Ikaunieks 2014. gada 9. decembrī, 00:39

Tādēļ, ka mēs parādām visai pasaulei, ka varam, mēs esam pamuļķi? Tu vispār par saviem tautiešiem arī kādreiz padomā? Pajautā Zemgum, vai viņš vēlas spēlēt ALL STAR spēlē, domāju, ka viņa atbilde nebūs negatīva, tā kā vari aizvērties. Labi, man jādodas gulēt, jo kā redzi, dažiem rīt ir darbs(atšķirībā no jums wannabe žurnaļugām), un nē man nav 14!

RK 2014. gada 9. decembrī, 00:41

I love fish

Broņislavs Fishenkovs 2014. gada 9. decembrī, 00:42

Jums nav visiem gulēt jāiet? Rīt tak skolas diena

Pedro Paulo Dinizs 2014. gada 9. decembrī, 00:42

FKA Twigs ir kā Zemgus Girgensons - balsojuma 1. vietā, lai arī vajadzētu būt dziļā dirsā.

Džonijs Kārds 2014. gada 9. decembrī, 00:42

Ohoho, kas tad te atkal uzradās? Jau domāju, ka esi aizgājis prom! Cik tad Tev ir, ja ne 14? Un tā, lai godīgi, pasaki, kā ir patiesībā, nevis izdomā kaut kādu sev vien zināmu ciparu. Bet par Zemgu runājot, viņam tad jau varbūt arī gribas spēlēt Zvaigžņu spēlē, bet līdzjutēju acīs mēs tāpat izskatāmies pēc provinciāļiem tagad. Bet Tev jau tas vienalga, tāpat pēc profenes dosies uz Īriju zemenes lasīt.

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 00:44

Atverot Intro un ieraugot tik daudz komentārus jau nopriecājos - skat, cik laba diskusija izvērtusies, daudz ko varēšu uzzināt, bet redz kā, tikai kaut kādi pamuļķi attiecības skaidro. Priekš kam?

Jebkurā gadījumā, apsveicu jūs ar foršu topu, daudz kam piekrītu, bet šis tas liekas lieks un arī iztrūkst. Pirmkārt jau tops varēja būt plašāks, lai var vairāk labas mūzikas iekļaut. Otrkārt, kur roks, kur Foo Fighters, piemēram? Treškārt, varējāt vēl kādu atklājumu, kā Wolf Alice, iekļaut. Ceturtkārt - vai šogad būs arī lasītāju tops kā 2012. gadā?

Viktorija 2014. gada 9. decembrī, 00:47

Bianka, augstāk!

Jānis Žilde 2014. gada 9. decembrī, 00:49

Tiešām Jamie XX ir tavs labākais draugs? ;) Sakarīgākā dziesma topā .

I98 2014. gada 9. decembrī, 00:51

Tu par iešanu dirst esi dzirdējis? Tev labi sanāktu!

RK to JV 2014. gada 9. decembrī, 00:51

Never Have Enough

Kaupers Jr 2014. gada 9. decembrī, 00:52

Kāpēc nav Nickelback?

Inārs Lesers 2014. gada 9. decembrī, 00:53

Nu ja, jau atkal personīgi apvainojumi. Nu ko lai saka, ja tas ir viss, ko māki, apsveicu. Neviena sakarīga argumenta, nekā, tikai muļķības vien runā. Lai izdodas pieaugt un saprast, kas ir kas šajā dzīvē.

Starp citu, tā kā esam mūzikas portālā, pastāsti man, kas vēl ir starp Taviem mīļākajiem izpildītājiem un kāpēc, ļoti labprāt dzirdēšu.

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 00:53

I am a raindeer

Rūdolfs 2014. gada 9. decembrī, 00:54

būtu mācijušies no rollingstones topus veidot, amatieri

Febastians Setels 2014. gada 9. decembrī, 01:06

kur U2?

Zajebajevs 2014. gada 9. decembrī, 02:47

Nezinu par ko visi tur tā cepjas. Ir labs tops. Jā, ir kaut kas ko varbūt var labot, kaut gan tas jau arī tīri subjektīvi. Bet pa lielam—paldies!

Pēteris 2014. gada 9. decembrī, 02:58

Viktorij, par lasītāju topu vēl neesam izlēmuši, bet paldies par ieteikumu. :)

Normunds Vucāns 2014. gada 9. decembrī, 08:55

Oho, lūk arī pats Normunds Vucāns! Paldies, ka izņirgājies par King Charles...

RK 2014. gada 9. decembrī, 11:07

Piekrītu RK viedoklim, bet ne veidam kādā tas pausts.

Gundars Zaborskis 2014. gada 9. decembrī, 11:11

RK, es Tev teicu, beidz troļļot. Šī nav ne pareizā vieta, ne laiks tam. Ā, nē, pag.

KR 2014. gada 9. decembrī, 12:10

KR = Normunds Vucāns?

RK 2014. gada 9. decembrī, 14:20

Skatos, vēl Tev nav bijis gana! Nu cik ilgi var tās savas muļķības gvelzt? Ja tik ļoti gribi King Charles topā, parādi man, kura viņa dziesma iznāca šogad!

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 16:02

King Charles protams nav bijusi jauna mūzika šogad, bet rakstā paustā attieksme bija neciešama. Bet reāli pietrūkst U2, Taylor Swift un Kasabian, kā arī Coldplay vajadzētu būtu daudz augstāk.

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 16:40

Kormunds Rucāns

Rormunds Kucāns

KR 2014. gada 9. decembrī, 17:05

Nu tad beidzot, vai bija tik grūti pateikt kaut ko sakarīgu? Tiesa, saturiski joprojām ir švaki, bet vismaz diskusija veidojas. Ko Tu šogad domā par The Black Keys, Bon Iver un The Shins?

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 17:21

Viss jau būtu ok, bet kāpēc nekas no krievu mūzikas nav? Normunds tak arī baltkrievus bija klausījies, tur arī noteikti šis tas labs būtu atrodams.

Pāvels 2014. gada 9. decembrī, 17:24

Izskatās ka daudz labākas domas nekā Anstrauts, Vucāns & CO.

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 17:44

Labi pietiks man te ar jums diskutēt, katrā ziņā tagad esmu reģistrējies un turpināšu vērot jūsu turpmākās darbības. Iesaku arī labu mūziku, ko uzlikt fonā, kamēr top nākamais raksts. https://www.youtube.com/watch?v=1w7OgIMMRc4

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 18:10

Izcils tops, bučiņas Gunčam un Staņai.

Alex Yoong 2014. gada 9. decembrī, 18:12

Kpc nav The Lord's Favorite? Kas vispār ir tā tviga? Ko tas viss nozīmē? Kā svinēsiet Ziemassvētkus?

KRietnums 2014. gada 9. decembrī, 21:58

Lauri Anstraut, lūdzu iedod man savu kontaktinformāciju, lai varu ar tevi sazināties par sev interesējošajiem jautājumiem.

Ar cieņu, Renārs

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 22:30

Ja ir vēlme, var droši uzrakstīt man DM twitterī.

Lauris Anstrauts 2014. gada 9. decembrī, 22:32

Neizmantoju tādu twitter, nezināju, ka viņš ir populārs Latvijā, labprātāk tomēr sazinātos formālākā gaisotnē caur epastu.

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 22:35

Tepat lapas apakšā ir epasts kontaktiem. Ja nevari ieraudzīt, tad: info@intro.lv

Lauris Anstrauts 2014. gada 9. decembrī, 22:40

Es tomēr vēlētos, ka šo informāciju redzi tikai tu, nevis visi varenā Intro žurnaļugas.

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 22:44

Ej tu nost, ko Tu tam nabaga Laurim piesējies? Cilvēks reāli zina drēbi, forši raksta, bet Tu viņam tagad kaut ko krāmē uz galvas. Kauna nemaz nav?

Jānis Vītols 2014. gada 9. decembrī, 22:50

Nu labi. Tad raksti uz guntars.rachs@gmail.com

Lauris Anstrauts 2014. gada 9. decembrī, 22:50

Kauns kaut ko tādu no tevis dzirdēt, pasmieties par vienu no izcilākajiem latviešu māksliniekiem. Varbūt tomēr negribu tev epastu sūtīt, bet atradīšu veidu, kā ar tevi sazināties...

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 22:55

Fuj, Lauri, kā nav kauna apsmiet Gunču?

Paimonds Rauls 2014. gada 9. decembrī, 23:03

Lauri saturies, nosūtīju Račam redzēsim ko viņš teiks par šo tavu balaganu.

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 23:21

Kur kāda Keitijas Perijas dziesma?

Keitijs 2014. gada 9. decembrī, 23:28

Beidziet barot trolli.

KR 2014. gada 9. decembrī, 23:34

guntars.rachs@gmail.com ir Laura Anstrauta personīgais epasts kā izrādās, droši rakstiet viņam ar saviem jautājumiem.

RenārsK 2014. gada 9. decembrī, 23:37

Paldies par vērtīgo informāciju, noteikti tiks darīts!

Billijs 2014. gada 10. decembrī, 08:23

Tev tiešām pietika nekaunības viņam aizrakstīt? Ko atbildēja?

Jānis Vītols 2014. gada 10. decembrī, 13:18

Nu ko jūs ņemās un cepās! Jāpieņem, ka aiz šādiem blogiem sēž visādi Grēviņveidīgie, kuriem ir savi, ļoti subjektīvi uzskati par to, kas ir laba dziesma. Tas nav objektīvs tops, bet gan viena cilvēka viedoklis, kurš vai nu patīk vai nepatīk. Paklausīties un varbūt atrast ko tīkamu savai ausij var. Ja visi topi būtu ar klausītākajām gada dziesmām tad nevienam nebūtu interesanti. Bet par latviešu mūziku gan skumji, jo neuzskatu, ka tie paši Astronout, Triana Park (Iron Blue, The Best), Bez PVN (Loopi), Rīgas Modes (Rīgas Modes), Dons un Carnival Youth nevarētu konkurēt ar ārzemju mūziku. Varētu tad arīatsevišķu latviešu mūzikas topu.

lumpenis 2014. gada 24. decembrī, 12:37

Par gaumi nestrīdas, bet no visām šīm patika tikai viena dziesma... Taču apraksti ir saistoši, kā literāte spēju to novērtēt. :)

Monta 2015. gada 7. janvārī, 14:36

Tavs komentārs