Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

APRĪLIS
Lady Gaga — Chromatica
The Strokes — The New Abnormal
Shabazz Palaces — The Don of Diamond Dreams
LA Priest — GENE
Braids — Shadow Offering
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

APRĪLIS
17: Laime Pilnīga, Palladium koncertzāle
18: Aminata, Hanzas Perons
18: Ghostemane, Palladium koncertzāle
18: Human Tetris, Klubs Depo
21: The Sound Poets, Hanzas Perons
23: Stūrī Zēvele, Klubs Depo
28: Buerak, Klubs Depo
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Tribes of the City atgriezīsies ar jaunu albumu

Intro, 2019. g. 19. augustā

Latvijas šūgeiza-drīmpopa (shoegaze-dreampop) apvienība Tribes of the City pēc ilgāka pārtraukuma atgriežas ar jaunu albumu. Rust and Gold tiks izdots vinila plates formātā, kā arī digitāli. Albuma prezentācijas koncerts notiks 28. augustā, K. K. fon Stricka villā.

Rust and gold ir grupas ceturtais studijas albums, un tas iznāks teju pēc 10 gadu pārtraukuma. Arī prezentācijas pasākums solas būt īpašs. Šovasar pirmo reizi pēc ilgākas pauzes Tribes of the City kāpa uz skatuves mūzikas un mākslas festivālā Laba daba. Pēc koncerta grupa nāca klajā ar paziņojumu, ka grupas soliste Ksenija Sundejeva veselības problēmu dēļ pašlaik uzstāties nevar.

“Mēs jau vairāk kā divus gadus esam bijuši jaunā albuma ierakstīšanas un mēģinājumu procesā. Kad kļuva skaidrs, ka Ksenija nevarēs piedalīties koncertos klātienē, mums bija jāpieņem lēmums — atlikt tos, kā arī albuma izdošanu, uz nenoteiktu laiku, vai ļaut mūsu kopīgi radītajam jaunajam materiālam izskanēt. Mēs izvēlējāmies otro variantu, īpaši tādēļ, ka to vēlējās Ksenija,” — teikts grupas oficiālajā paziņojumā. Taču, neskatoties uz to, ka uz skatuves viņa šobrīd nevar atrasties fiziski, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām Ksenija joprojām ir un paliek “Tribes of the City” balss arī koncertos. 

28. augusta prezentācijas koncertā grupa izpildīs dziesmas no jaunā albuma Rust and Gold. Koncertu pavadīs Ksenijas īpaši katrai dziesmai radītās video projekcijas.

Grupas ģitārists un mūzikas autors Sergejs, stāstot par jauno ierakstu, atklāj, ka pie tā strādājot, viņa mērķis bija sasniegt tādu ģitāru skanējuma plašumu, lai tas iedarbotos hipnotizējoši un radītu vēlmi klausīties neatraujoties: “Lai tas skanētu kā 80.-90. gadu grupu ieraksti, kad albumus vēl klausījās visā pilnībā.” Pēc solistes Ksenijas vārdiem, šis albums viņai ir ļoti personisks un tas atspoguļojas arī dziesmu tekstos. Dziesmu vārdi ir iestrādāti arī gaidāmā koncerta video projekcijās.

Pasākuma laikā būs iespējams iegādāties jauno albumu vinila formātā. Ieeja koncertā ir bez maksas, pasākumu ievadīs īpašā viešņa — mūziķe MNTHA.

Rust and Gold ir ierakstīts ZStudios, Rīgā, piedaloties skaņu inženierim Aleksandram Solovjovam. Albumu producēja Adams Kūpers (Adam Cooper) no Jetpack Studios, masterēja Braiens Venkebahs (Brian Wenckebach) no Electric Blue Studios, ASV.

Līdz šim grupa saviem klausītājiem ir prezentējusi jau trīs singlus no gaidāmā albuma — More Waves, Parasitic un albuma tituldziesmu Rust and gold.

Grupa Tribes of the City izveidota 2003. gadā un ir līdz šim izdevusi trīs studijas albumus: Running to the Sun (2004), For the Sleepy People (2006) un Recipe of the Golden Dream (2009). Tā ieguvusi vairākas Latvijas Mūzikas Gada Balvas, kā arī tikusi nominēta MTV European Music Awards kā “labākā Baltijas grupa”.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs