Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Iepazīstot Tallinn Music Week 2020: 4. daļa

Normunds Vucāns, 2020. g. 26. augustā

2020. gada vasara vēl ilgi paliks ikviena mūzikas drauga prātā kā periods, kurā koncertdzīve izmainījās līdz nepazīšanai, gandrīz pilnībā apstājoties. Sākot jau ar pilnīgu dzīvo kultūras pasākumu paralīzi pavasarī, turpinoties ar dažādiem eksperimentiem attālinātā vai distancētā formātā, vien pēdējā laikā koncerti sāk atgādināt iepriekš ierasto veidolu, taču arī tagad to piedāvājums un apjoms nav gluži tāds, par kādu melomāni būtu sapņojuši. Iespējams, tieši tāpēc jau sākot no rītdienas, no 27. līdz 29. augustam notiekošais Tallinn Music Week varētu būt īpaši saistošs ne tikai pašmāju mūzikas industrijas profesionāļiem, bet arī parastajiem klausītājiem — šogad Latvijai tik tuvu neviens cits tāda apjoma mūzikas pasākums nenotiks. Šī iemesla dēļ līdz festivāla sākumam četru rakstu sērijā iepazīstināsim jūs ar svarīgāko informāciju par un ap šī gada TMW, noslēdzošajā sērijas rakstā iepazīstinot jūs ar māksliniekiem no Latvijas, ko redzēsim Tallinā.

Tribes Of The City

Uzstāsies: Piektdien, 28. augustā 00:00 Kivi Paber Käärid

Pagājušā gada Austras balvas ieguvēji par albumu Rust and Gold Tribes Of The City principā visos šī gada TMW publicitātes materiālos tiek piesaukti starp festivāla galvenajiem vārdiem, un ne velti. Viņu izpildītais sapņainais shoegaze dzīvajā izklausās vēl lieliskāk kā ierakstos, turklāt šis būs pirmais koncerts pēc ilgākas pauzes, kurā piedalīsies arī grupas soliste Ksenija. Man liekas, ka tas vien ir gana liels iemesls, lai pat šādā festivālā, kurā daudzu acis un ausis ir vērstas ārzemju izpildītāju virzienā, neaizmirstu arī par mūsējiem.

Carnival Youth

Uzstāsies: Ceturtdien, 27. augustā 17:00 Viru Keskus City Stage un 19:20 Telliskivi Creative City’s Main Square

Pēdējā laikā Carnival Youth Latvijā piedzīvo pamatīgu savas popularitātes renesansi un pat uzrāvienu, kas pamatā saistāms ar grupas gana plašo piedāvājumu ar jaunu mūziku latviski. Tallinā gan vīri nedaudz atpūtīsies no Naivā Ku-Kū programmas, tā vietā izpoldot starptautiskajai publikai daudz piemērotāku materiālu, kura pamats būs pērn izdotais albums Good Luck. Domāju, ka visai droši var prognozēt — zinot grupas popularitāti un sniegumu iepriekšējos TMW, salīdzinot ar pārējiem latviešiem, tieši šajā koncertā noteikti būs visvairāk aktīvi līdzi dziedošu un jūtošu fanu!

Chris Noah

Uzstāsies: Piektdien, 28. augustā 20:40 Telliskivi Creative City’s Main Square un sestdien, 29. augustā 12:30 Velvet City Stage

Chris Noah jeb Kristu Indrišonoku ne reizi vien jau esmu pieminējis kā vienu no spožākajām cerībām pašmāju popmūzikas lauciņā, un viņa pēdējā gada darbība ir tikai palielinājusi pārliecību, ka šis nepaliks neizmantots potenciāls. Fall Through pērn bija viens no spēcīgākajiem pašmāju singliem, šogad viņam bija jāsniedz pirmais solo koncerts Palladium (tas gan ir pārcelts uz septembri), un ir tikai loģiski, ka pašlaik mūziķis sāk spert soļus arī ārpus Latvijas.

Tesa

Uzstāsies: Ceturtdien, 27. augustā 22:00 Sveta Baar

Postmetāla meistari Tesa, vismaz sava žanra ietvaros, ir viena no starptautiski atzītākajām un zināmā mērā arī populārākajām Latvijas grupām. Kaut šī stilistika noteikti nav paredzēta plašām masām un lielākoties ir visai grūti uztverama, Tesa jau ilgstoši ir spējusi gūt pamatīgu popularitāti, neveicot itin nekādus kompromisus kvalitātē. Manuprāt, šī ir perfekta iespēja pavērt sev jaunus un iepriekš nepazīstamus apvāršņus, jo trio tehniskās prasmes un neapšaubāmā muzikalitāte spēj uzrunāt arī šāda veida skaņu pasaulē nepieredzējušu klausītāju.

MNTHA

Uzstāsies: Piektdien, 28. augustā 23:10 Sveta Baar

MNTHA savulaik popularitāti ieguva ar ļoti sekmīgu dalību konkurā Supernova, kur viņas skaņdarbs Nefelibata izcīnīja 4. pozīciju.  Jau tolaik bija skaidrs, ka šī jaunā dāma nebūs nekāda kārtējā popmūzikas sensācija, un, jo ilgāks laiks paliek, jo vairāk pozitīvā ziņā eksperimentāla viņa kļūst. Mūziķes dzīvās uzstāšanās drīzāk varētu tikt dēvētas par performancēm, kurās saplūst muzikālais un vizuālais aspekts dažādu vizualizāciju veidolā, tāpēc nav šaubu, ka arī Tallinā viņa gana daudzus pārsteigs nesagatavotus.

Eschatos

Uzstāsies: Ceturtdien, 27. augustā 21:00 Sveta Baar

Blekmetāla grupa Eschatos jau kopš pašiem savas darbības pirmsākumiem ir sekmīgi jaukusi žanru robežas, izmantojot gana daudz elementus no postmetāla, smagas elektronikas dekorācijas, folkmūzikas elementus un cita veida eksperimentus. Tiesa, pati galvenā grupas rota un atšķirības zīme ir solistes Kristīnes Kārkliņas fantastiskais vokāls, kas teju jebkuras kompozīcijas laikā spēj variēt no klasiska, izjusta dziedājuma līdz pat groulošanai.

Preternatural

Uzstāsies: Sestdien, 29. augustā 19:45 Von Krahl

Jau 1999. gadā dibinātā metāla apvienība Pretnatural savā skanējumā apvieno death metāla skanējumu, blekmetāla atmosfēru un tumšās ambientās mūzikas sajūtas, papildinot tās ar sci-fi un murgu tematiku. Arī Von Krahl viņi noteikti izskanēs skaļi un jaudīgi.

Iepriekšējie Iepazīstot Tallinn Music Week 2020 sērijas raksti atrodami šeit:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs