Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
Everything Everything — Mountainhead
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2022 - 4. daļa

Intro, 2022. g. 8. jūlijā

Skaitīt nedēļas ir kļuvis bezjēdzīgi, jo šobrīd jau jāskaita dienas — Positivus festivāls, kas šogad pirmo reizi notiks Rīgā, sāksies jau nākamajā piektdien, tāpēc steidzam pavēstīt par vēl trīs māksliniekiem, kuru koncertiem ir vērts pievērst pastiprinātu uzmanību. Ja atrodi kaut ko sev, droši to atzīmē uz salvetes, blociņā vai Positivus aplikācijā.

Thundercat

1995. gadā metāla grupu Suicidal Tendencies pameta basģitārists Roberts Truhijo, kuru šobrīd jau gandrīz divas desmitgades mūzikas pasaule atpazīst kā Metallica dalībnieku. Kā izrādījās, viņš nebija pēdējais Suicidal Tendencies basists, kurš pēc grupas pamešanas tika pie vēl daudz lielākas slavas — to pašu piedzīvoja arī Stīvens Braners jeb Thundercat. Virtuozā basģitāras pārvaldīšanas prasme un soul iedvesmotais vokāls ir ļāvis Thundercat gan palīdzēt Kendrikam Lamāram radīt To Pimp a Butterfly, pašam nopelnīt Grammy par labāko progresīvā R&B albumu, kā arī ielauzties miljoniem TikTok lietotāju “mājās”. Sestdienas vakarā Lucavsalā var sagaidīt skaistu un fanka piepildītu ceļojumu skaņu pasaulē, lēnas dejas un to, kā saule pamazāk sāk rietēt tieši pareizajā brīdī.

The Avalanches

Viens no pēdējiem festivāla programmas papildinājumiem bija patīkams pārsteigums, jo Positivus lielākos vārdus parasti izziņo ļoti laicīgi. Šoreiz pamatīgs izņēmums, jo par pēdējo puzles gabaliņu kļuva austrāliešu elektroniskās mūzikas duets The Avalanches. Apvienības 2000. gadā izdotais debijas albums Since I Left You saņēma lielu kritiķu apzinību, tā saulainajam disko skanējumam un meistarīgi piemeklētajiem sempliem ļaujot The Avalanches vienā mirklī kļūt par lielu vārdu elektroniskajā mūzikā. Par spīti tam, ka līdz nākamajam ierakstam bija jāgaida 16 gadi, grupa joprojām ir pieprasīta gan savā dzīvās mūzikas konfigurācijā, gan kā  DJ duets — tieši šo The Avalanches versiju piedzīvosim Positivus otrās dienas pievakarē, kad festivāla notikumi jau sāks pietuvoties kulminācijai. Daudziem tā pienāks tieši ar dejām šīs uzstāšanās laikā.

/Gundars Zaburdajevs/

Tribes Of The City

Latvijā nav daudz tādu grupu un izpildītāju, par ko varētu nešaubīgi teikt, ka viņi ne par mata tiesu neatpaliek no žanra labākajiem piemēriem pasaulē, bet vieni no šī ekskluzīvā saraksta noteikti ir Tribes Of The City! Tas ir gandrīz vai noziegums, ka shoegaze lielmeistari nebūt nav tas skaļākais vārds Positivus programmā pat pašmāju mūziķu konkurencē, taču varbūt, ka tā pat ir labāk. Proti, ikkatrs grupas koncerts ir kā īsts muzikālais ceļojums ārpus laika un telpas, ļaujot klausītājam vienkārši ienirt mūzikas baudīšanā un aizmirst par visu apkārt notiekošo. Tā ir gana unikāla spēja, kas ikkatram, kam bijusi tā iespēja šo piedzīvot, ļauj sajusties kā daļai no kaut kā ļoti īpaša un ekskluzīva. Ir ļoti pamatots iemesls, kāpēc apvienībs svaigākais albums Rust And Gold 2019. gadā ieguva Austras balvu, un, pēc kritiķu domām, ir viena no labākajām platēm Latvijā pēdējo gadu laikā. Ja nu gadījumā šo iemeslu vēl nezini — Positivus ir lieliska iespēja to atklāt!

/Normunds Vucāns/

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

1. daļa

2. daļa

3. daļa

Tavs komentārs