Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dum Dum Girls - Only In Dreams

Rūdolfs Sietiņš, 2011. g. 21. septembrī

Skaidrs, ka Dum Dum Girls radīto mūziku var raksturot ar vārdiem "vienveidīgs mēsls", tāpat var atklāti ņirgāties par pēdējo gadu tendenci ".... girls" grupu nosaukuma koncepta un arī muzikālitātes ziņā, bet tomēr klausoties pirmo Vivian Girls albumu, atsevišķas Best Coast dziesmas un arī šīs grupas pagājušā gada Sub Pop debijas albuma dziesmu Jail La La varētu teikt tā šarms, attieksme un melodijas lika saplacināt visas skeptiskās domas un vienkārši gremdēties sešdesmito gadu Fila Spektora producēto meiteņu grupu noskaņās un astoņdesmito/deviņdesmito gadu sākuma twee. Visu šo balgānu mūsdienu leksikonā var dēvēt tikai par lo-fi ģitārmeiteņpopu. Dažreiz tas ir lielāks lo-fi, dažreiz totāls studijas mainstream kā Best Coast, kuru par labu klausāmvielu var atzīt arī Blink 182 dalībnieki. Dum Dum Girls velk vairāk uz Best Coast mainstream koustu un par šo virzienu jau rādīja iepriekšējā gada albums I Will Be, kas vismaz salīdzinot ar ar jauno Only In Dreams (nosaukts par godu Riversa Kumo sarakstītajam eposam), ir īsts International Pop Underground (Beat Happening atsauce). Tiesa man jāatzīst, ka I Will Be bija vilšanās, jo albumā neatradu otru tik lipīgu dziesmu kā Jail La La, tādā ziņā saku jau uzreiz Only In Dreams ir patīkams pārsteigums, jo tas ir ieņēmis savu nišu — žanra mainstrīmizāciju, un nerada iespaidu, ka grupa grib kļūt par žanra lāpnešiem dažādu lamestream lohu domās, bet raupjais skanējums rada dīvainu disbalansu, kas neko citu kā šķavas nerada.

Par Dum Dum Girls neoriģinālo dabu jau liecina tās nosaukuma konceptuālisms — tas ir nosperts no Igija Popa dziesmas Dum Dum Boys un Kurta Kobeina draugu Vaselines dziesmas Dum Dum, turklāt vēl tam visam klāt ir jāpiemetina, ka grupas līderes Dee Dee pseidonīms ir atklāti nozagts no Ramones līdera pseidonīma, starp citu Dum Dum Girls varētu dēvēt par meiteņu Ramones. Ļauni.... Bet mūzikas jomā arī Dum Dum Meitenes mūs nepārliecina ar godprātīgiem paņēmieniem, jo albuma labākā un centrālā dziesma Coming Down ir totāls Mazzy Star Fade Into You plaģiāts, tiesa varbūt tas ir par skaļu teikts, tādēļ teikšu, ka konkrētā dziesma ir Fade Into You plaģiātiņš. Bet to personīgi es neuzskatu par mīnusu, jo Coming Down ir maksimāli tuvu Houpas Sandovālas meistardarba līmenim un zinot to, ka ir iespējamība, ka 55 procenti Dum Dum Girls fanu šo dziesmu nemaz nezina, tad meitenēm vispār nav ko pārmest.

Nav ko pārmest arī par pārējām deviņām dziesmām un aptuveni 99,9 procenti albuma dziesmu ir augstākā kaluma melodiskuma virsotnes, sākot jau ar viegli trokšņaini šūgeiziskajām pērlēm Always Looking un Bedroom Eyes un beidzot ar saldajām popdziesmām Teardrops On My Pillow un Hold Your Hand. Patiesībā varētu pat teikt, ka Dum Dum Girls ir izdevies izlīst no vienkārši melodisku popdziesmu radīšanas migas un radīt īstas himnas — rezultāts ir skaidrs Only In Dreams, neskatoties uz vienu soli pretī popmūzikas, nevis trokšņpopmūzikas klausītajam, ir krietni vien labāks par priekšgājēju. Vienīgi gribētos pārmest, ka viss ir tik cukuroti ideāls, ka brīžiem metas šķērmi un daudziem grupas iepriekšējā skanējuma piekritējiem jaunais albums liksies kā nodeva mainstream pasaulei aka Best Coast, bet kā jau neskaidri izteicos augšup daļēji šāds solis pretī Blink 182 augstumiem bija nojaušams jau iepriekš. Katrā ziņā, es gaidu, kad Dum Dum Girls videoklipus rādīs atjaunotaja MTV raidījumā 120 Minutes.

4/5

Bedroom Eyes MP3

http://pitchfork.com/reviews/tracks/12304-...

Pērc šeit

http://www.amazon.com/gp/product/B005FQNJ5...

Youtube stūris

Tavs komentārs