Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Nedēļas dziesmas 22/04

Intro, 2014. g. 22. aprīlī

Mēneša albums: augusts

Intro, 2013. g. 9. septembrī

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Glass Animals – ZABA

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 30. jūnijā

Glass Animals aizsākās kā Deiva Beilija solo projekts, kuram vēlāk pievienojās viņa trīs paziņas no skolas gadiem. Viņi tika ātri pamanīti, pateicoties oriģinālam skanējumam, kas sevī galvenokārt ietvēra indī roka un triphopa sajaukumu. Pēc divu gadu cītīga darba, kuru laikā tika pagūts izdot divus EP un tūrēt ar St. Vincent, viņi piedāvā savu debijas plati ZABA.

Savās dziesmās Oksfordas kvartets izmanto plašu klāstu ar dažādām skaņām, sākot ar ierastajiem sintezatoriem, ģitārām, bungām, noslēdzot to sarakstu ar dabā dzirdamo. Džungļos sastopamo kukaiņu, putnu un citu iemītnieku izdvestās skaņas viegli saplūst ar visu pārējo, radot visai eksotisku atmosfēru. Tas visspilgtāk izpaužas īsākajā skaņdarbā, albuma starpspēlē Intruxx, kas ir iepriekš minēto skanējuma parādību apvienojums lieliskā kokteilī.

Kā pirmais ausīs iekrīt tas, ka puiši neniekojas ar basu izmantošanu savā albumā, tas tiek darīts pārdomāti un nepārspīlējot. Tas izpaužas gandrīz katrā skaņdarbā, piemēram, ievadā Flip, kas iesākas, lēnām rībot basiem. To pašu varētu teikt par Walla Walla, kurā var novērot arī to, ka puišiem patīk spēlēties ne vien ar dažādām skaņām, bet arī dažādiem žanriem. Šajā gadījumā viņi ļauj ieplūst R&B iezīmēm, bet citviet viņi izmanto psihodēlijas, hip-hopa, džeza un citu žanru elementus.

Visi trīs līdz šim izdotie singli Black Mambo, Pools un Gooey var noderēt, sākot iepazīties ar Glass Animals. Piemēram, Gooey caurvij viegli sintezatori, ko papildina minimālistiski bīti, bet piedziedājumā pievienots ksilofons. Vieglumu ieraksta noskaņai piešķir arī mierīgais solista vokāls, kurš dažkārt šķiet, cenšas izdvest rindas klusām, čukstot.

Kopējo iespaidu pabojā albuma otrā puse, kas liekas pārāk izstiepta un vairs nav tik ātra un spilgta kā pirmā daļa. Tomēr Glass Animals puišiem jāuzteic izveidotais koncepts, kas ir kaut kas jauns un iepriekš nedzirdēts, kas arī izpaužas labi ne tikai muzikāli, bet arī vizuāli. Veiksmīgi trāpīts ar dažādu skaņu savienošanu un ir izdevies nojaukt žanru robežas, ļaujot visam viegli saplūst kopā. Viņi ir patīkams šī gada atklājums un cerams, ka ar nākamo plati latiņa tiks pacelta augstāk.

7,5/10

Tavs komentārs