Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Glasvegas - EUPHORIC /// HEARTBREAK \\\

Normunds Vucāns, 2011. g. 4. aprīlī

Vai atceraties pēdējo reizi, kad kāds mēdiju plaši reklamēts albums beigās izrādās vēl labāks, nekā gaidīts, un sasniedz gan lieliskus komerciālos panākumus, gan atzinību no kritiķiem? Šķiet, tas bija 2008. gadā, kad Glasvegas izdeva savā vārdā nosauktu debijas plati. Atzīšos, ka man albums sagādāja nelielu vilšanos, jo pēc lielās ažiotāžas gaidīju kaut ko vēl iespaidīgāku, tomēr jāatzīst — tā bija viena no 2008. muzikālajām virsotnēm.

Pārsteidzoši, tomēr arī trīs gadus vēlāk, BBC Sound Of 2008 ceturtās vietas ieguvēji (aiz Adeles, Dafijas un The Ting Things) spēj ap sevi sacelt milzīgu ažiotāžu. Šeit svarīgi zināt kontekstu, kādā tā radusies — ja pirms trim gadiem to gandrīz kā inkubatorā daļēji mākslīgi radīja BBC, NME, Q un vēl daži nozīmīgākie Lielbritānijas mūzikas preses izdevumi, tad šoreiz viss ir pašu mūziķu veikums, pateicoties veiksmīgam mārketingam un labai komunikācijai ar grupas faniem, īpaši jāizceļ februāra vidū publicētais ripuļa treileris, kurā bija dzirdami dziesmu fragmenti komplektā ar lielisku video.

Redzot, cik labi ir sagatavots mājasdarbs (lasi: paveikts popularizēšanas darbs) un cik pārliecinoši izklausās treileris, arī man āķis bija lūpā. Kā vēlāk izrādījās — ne velti, jo EUPHORIC /// HEARTBREAK \\\ ir pārsteigumiem pilns ieraksts. Gluži kā vakar rakstot par Peter, Bjon and John jauno disku, arī šodien man jāsaka, ka skoti radījuši ļoti monolītu, pārdomātu, bet tajā pat laikā pietiekami daudzveidīgu materiālu. Kvartets ir novērsis savus trūkumus, skanējumu padarot daudz atmosfēriskāku un pilnīgāku, turklāt pielietoto muzikālās izteiksmes līdzekļu skaits kļuvis vēl lielāks kā iepriekš (gan izmantoto žanru ziņā, gan ritmisko zīmējumu ziņā).

Kā jau minēju, jaunais albums ir pārsteigumu pilns un daudz interesantāks par Glasvegas. Sākumā trīs vīri un dāma rada mānīgu priekšstatu, ka no šī materiāla varam gaidīt eksperimentālu alternatīvo mūziku (īpaši spilgti tie izpaužās ievadošajā Pain Pain, Never Again, kas saplūst ar sekojošo The World Is Yours). Nedaudz vēlāk mēs sagaidām arī vienkārši alternatīvus skaņdarbus, pēc kuriem kļūst skaidrs, ka būs nevis eksperimentāla alternatīvā mūzika, bet gan eksperimenti ar alternatīvo mūziku. Dažādie skaņu un ritmu sakausējumi rada burvīgu noskaņu pārņem savā varā un neatlaiž klausītāju no šīs burvības. Rodas sajūta, ka gribētos to visu dzirdēt kinoteātrī, papildinātu ar burvīgām vizualizācijām, kurās redzamas dažādas krāsas (noklausieties Whatever Hurts You Through The Night, un sapratīsiet, par ko es runāju). Starp citu, pēdējais arī ir labākais gabals apaļajā priekšmetā, tomēr daudz neatpaliek arī šobrīd aktuālais singls Euphoria, Take My Hand, The World Is Yours, You un Shine Like Stars. Skat, piecas no vienpadsmit dziesmām mierīgi varētu būt singli. Protams, ne jau tādi, kuri patiks European Hit Radio auditorijai, tomēr kvalitatīvas mūzikas faniem noteikti patiks un viņi spēs to novērtēt.

Jau atkal atkārtošos, bet otro reizi divu dienu laikā man ir jāsaka, ka mūsu priekšā ir viens no gada labākajiem albumiem. Aizraujošs, inteliģents un daudzveidīgs alternatīvās mūzikas ieraksts, kuru noteikti jāizbauda katram mūzikas fanam!

9/10

Tavs komentārs