Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

OneRepublic - Native

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 29. martā

Jau diezgan daudz laika pagājis kopš tālā 2007. gada, kad OneRepublic jau ar savu pirmo singlu Apologise iekaroja pamatīgu slavu, gozējoties topu virsotnēs un pārspējot radio rekordus. Domājams, ka tikai retais neatceras šo dziesmu, turklāt arī versija, kurā roku bija pielicis pazīstamais producents Timbaland, droši vien atmiņā palikusi gana lielam skaitam mūzikas draugu, nedraugu un pat nejaušu garāmgājēju. Arī citi OneRepublic singli turpmākajos gados ar savu visai kvalitatīvo poproka skanējumu palīdzēja grupai no mūzikas skatuves nepazust.

Native ir trešais apvienības ieraksts — vairs ne debija, ne t.s. "problemātiskais otrais albums", bet jau kaut kas tāds, kam būtu jāparāda gan sava deva pārliecības, gan sava deva pieredzes, gan neizbēgami arī redzama deva kvalitātes. OneRepublic ar savu trešo albumu ļoti redzami ir pagājuši vēl vairāk pretī īstam popa skanējumam. Dziesmas ir lipīgas, lēkājošas un neapšaubāmi arī uzmanību piesaistošas, radot ļoti pozitīvu atmosfēru. Kvalitāte te noteikti ir sastopama, bet — vai tās varēja būt vairāk?

Jāsaka, ka pavisam noteikti. Native cauri strāvojošais pozitīvisms kopumā noteikti nav vērtējams negatīvi, taču paliek sajūta, ka šis albums vismaz vietām noteikti varēja skanēt nopietnāk un ne tik uzspēlēti popsīgi. Varbūt ne tik ļoti skanējuma, bet kopējās atmosfēras dēļ prātā ienāca Maroon 5 piemērs, taču vismaz pagaidām Raiens Teders un kompānija tik dziļā bedrē iekāpuši nav un jācer, ka neiekāps arī. Taču ir skaidrs, ka ļoti izteiktais sintezatoru lietojums padarījis albumu daudz neinteresantāku, nekā tas varēja būt, ja grupa tik lielu uzsvaru uz tiem likusi nebūtu.

Noteikti var atzīmēt arī to, ka Tedera vokāls ļoti bieži "pastiprināts" ar kora stila fona balsīm, kas Native kopējā skanējumā un atmosfērā iederas ļoti labi. Tas gan nav nekas tāds, lai kardināli mainītu kopējo situāciju — lai arī albums ir gana jautrs un nevarētu teikt, ka tas apnīk, arī klausīties to daudz un/vai ļoti bieži vēlmes nav. Visas vai gandrīz visas vajadzīgās emocijas, kas no ieraksta gūstams, var izjust ļoti ātri, kas, manuprāt, OneRepublic standartiem ir visai neapmierinoši. Kopējais baudījums noteikti varēja būt daudz lielāks.

Minot konkrētas dziesmas — singli If I Lose Myself un Feel Again vismaz kādu laiku atmiņā paliek diezgan labi, bet mana personīgā favorīte ir Light It Up, kuras ievads gan ir vismaz pāris reizes daudzsološāks nekā visa dziesma kopumā. Native pavisam noteikti nav slikts albums, taču "pēcgarša" pēc tā noklausīšanās ir kas pārāk zināms un vienkāršs, lai tam pievērstu patiešām lielu uzmanību.

6/10

Tavs komentārs