Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

OneRepublic koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2014. g. 13. novembrī

Trešdienas vakarā ar koncertu Arēnā Rīga pirmo reizi Latvijā viesojās vieni no šī brīža aktuālākajiem vārdiem pasaules popmūzikā — amerikāņi OneRepublic. Teju vai izpārdotajā arēnā mūziķi nedaudz vairāk nekā pusotras stundas laikā nospēlēja visus savus lielākos hītus un noteikti nelika vilties savai dziedošo fanu armijai.

Dodoties uz koncertu mani tas tiešām interesēja (kā jau jebkurš „lielo” mūziķu koncerts mūsu pusē), tomēr īpašu ilūziju vai cerību par to, ka izbaudīšu redzēto, nebija — jā, man joprojām ļoti patīk Stop And Stare, kas, manuprāt, ir teju ideālā popdziesma, taču tas arī viss — pārējās mūziķu dziesmas lielākā vai mazākā mērā, bet besī. Un tieši tāpēc šī uzstāšanās sagādāja milzīgu pārsteigumu — man koncerts tiešām patika no sākuma līdz beigām, bez izņēmumiem. Jā, bija dažas tiešām smieklīgas lietas, jā, arī šobrīd dzirdot Love Runs Out, All The Right Moves vai If I Lose Myself mani diez vai pārņemtu prieks, tomēr dzīvajā tas viss izklausījās negaidīti labi.

Pie tā, cik labs izvērtās vakars, ļoti lielā mērā bija atbildīga publika, kas bija Latvijai neraksturīgi skaļa, kupla (organizatori ziņoja par izpārdotu koncertu) un aktīva, tomēr iespējams, pie tā jāsāk pierast — vismaz tad, ja lielākā daļa klausītāju ir vecumā ap 16, jo iespējams, ka tieši tādi koncertu apmeklētāji mums aug. Interesanti, ka cilvēki ļoti lielu aktivitāti izrādīja jau iesildošo Kongos laikā (grupa teicami tika galā ar saviem pienākumiem, īpaši labi nospēlējot savu lielisko Come With Me Now, kā arī interesantu Bītlu dziesmas Come Together kaverversiju), tomēr tie bija tikai ziediņi, salīdzinot ar to, kas darījās vakara galveno varoņu laikā.

Jāatzīst, ka visu laiku bija jūtams, ka grupai šis ir izteikti komerciāls pasākums, kura laikā ir svarīgi, lai visi aiziet mājās apmierināti, tiek rādītas mākslīgas emocijas, kam patiesam izlaužoties labākajā gadījumā pāris reizes. Cita starpā jāizceļ viena no retajām uzrunām klausītājiem pašā priekšnesuma sākumā, kuras laikā Raiens Teders stāstīja, ka šī pusotra stunda būšot viņu labākā šajā mēnesī, ja ne gadā. Protams, bija arī mazāk klišejiski triki, kā, piemēram, ļoti jauki Rīgas skati, kas bija iemontēti The Good Life (arī teksts tika attiecīgi pielāgots) redzamajā fona video, taču kopumā pārāk noslīpēto un redzami mākslīgo komunikāciju nevarēja nepamanīt. Nedaudz dīvaini, bet šoreiz par to piekasīties negribas — šiem jaunskungiem tāda uzvedība pat piestāv un koncertu baudīt netraucēja.

Kopumā koncerts bija sadalīts tādos kā trijos cēlienos — divos aktīvajos un gandrīz vai akustiskajā vidusdaļā. Kaut gan publika kļuva arvien aktīvāka līdz pat pašām beigām, man personīgi pasākuma kulminācija bija pirmās daļas beigas, kurās skanēja himniskās Stop And Stare un Something I Need. Tajās viennozīmīgi ir līdz galam nerealizēts līdzi dziedamais potenciāls, kas, manuprāt, izcili varētu iederēties pašās beigās. Tiesa, tas nozīmētu, ka grupai nāktos atkāpties no radio garuma dziesmu izpildīšanas un izstiept programmu, tā kā iespējams, ka labi, ka emocionālā kulminācija tika sasniegta tik agri. Tāpat noteikti jāatzīmē arī fakts, ka no 21 dziesmas (starp citu, pēdējo, If I Lose Myself viņi nespēlē katru reizi, tā kā prieks, ka Rīga to nopelnīja) trīs bija kaverversijas, no kurām divas bija pavisam jaunas — Sema Smita Stay With Me un Džordža Ezras Budapest. Nenoliedzami — koncertā tās iederējās ļoti organiski, tomēr no šāda līmeņa blices dzirdēt tādu skaņdarbu versijas ir savādi.

Atsaucoties uz iepriekš rakstīto, diez vai 12. novembra vakars OneRepublic atmiņās paliks kā kaut kas īpašs vai unikāls, tomēr neskaitāmajiem faniem gan tas varētu būt labākais vakars šomēnes, bet iespējams — pat šogad. Amerikāņi sniedza tiešām lielisku šovu, godam parādot, kāpēc šobrīd ir tur, kur ir. Esmu drošs — kad viņi atgriezīsies Rīgā, es ar lielāko prieku aiziešu vēlreiz. Un pirms koncerta es ko tādu nebūtu iedomājies.

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1. Don’t Look Down

2. Light It Up

3. Secrets

4. All The Right Moves

5. What You Wanted

6. Stop And Stare

7. Something I Need

8. Apoligize

9. Stay With Me

10. Budapest

11. Come Home

12. Good Life

13. Spanish Guitar

14. Counting Stars

15. Can’t Stop

16. Au Revoir

17. Feel Again

18. I Lived

Piedevas:

19. Love Runs Out

20. What A Wonderful Life

21. If I Lose Myself

Foto: Delfi.lv

Tavs komentārs