Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Intro.lv 2015. gada labāko albumu TOP 25

Intro, 2015. g. 30. novembrī

Mēneša albums: janvāris

Intro, 2015. g. 5. februārī

Viet Cong – Viet Cong

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 29. janvārī

Intro skaņa 2015

Intro, 2015. g. 21. janvārī

Nedēļas dziesmas 12/01

Intro, 2015. g. 12. janvārī

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Preoccupations – Preoccupations

Staņislavs Fisenkovs, 2016. g. 20. septembrī

Nav daudz mākslinieku, kas varētu izdot trīs self-titled jeb pašu vārdā nosauktus albumus, tajā pašā laikā katram ieraksta nosaukumam esot atšķirīgam. Kanādiešiem, kuri nu jau sevi dēvē par Preoccupations, tas ir izdevies. Viss sākās ar grupu Women, kas 2012. gadā pēc nesaskaņām pārtrauca savu darbību, bet turpinājās ar Viet Cong, taču no šī nosaukuma nācās atteikties Vjetnamas kara veterānu iebildumu dēļ. Visus šos nosaukums un grupas saista divi kodola dalībnieki — basģitārists un vokālists Mets Flēgels un bundzinieks Maiks Voless, kuriem vēlāk pievienojās vēl divi ģitāristi. Šoruden četrotne atgriežas ar plati Preoccupations, mēģinot pārspēt ar Viet Cong uzlikto augsto latiņu.

Ja Women skanējums kopumā bija vieglāks un to varēja saistīt ar ārtroka un indie žanru, tad Viet Cong tas kļuva tumšāks, skaļāks un lika domāt par post-punk, noise rock un industrial. Grupa arī atkāpās no skaņai piemītošās lo-fi estētikas, dodot priekšroku studijas kvalitātes ierakstam. Pārmaiņas skanējumā gan netraucē saistīt visus šos ierakstus, var just, ka pie tiem strādājuši gandrīz vieni un tie paši cilvēki, kā arī var novērtēt viņu pienesumu šiem albumiem. Grupas dalībnieki kādā no intervijām atzina, ka, strādājot pie jaunākās plates, vēlējās radīt kaut ko citādāku, tādā veidā turpinot attīstīt savu skanējumu.

Ar Preoccupations viņi iegrimst sintezatoru skaņu izpētē. Elektronika, tostarp sintezatori, bija saklausāmi jau Viet Cong albumā, piemēram, Silhouettes vai ievadskaņdarba Newspaper Spoons noslēgumā, taču šoreiz to var saklausīt vairāk. Viņi māk atrast līdzsvaru un nepārblīvē savu skanējumu ar elektroniku, tādēļ cilvēkiem, kuri iecienījuši viņu ģitāras rifus, nav par ko skumt. Izteikti uz elektroniku balstīts ir aptuveni minūti garais Sense, tāpat liela nozīme sintezatoriem ir noslēdzošajā Fever.

Priekus ģitāru cienītājiem sagādās vienpadsmit minūtes garais Memory, kurā viņi pāriet no viena lipīga rifa uz citu, noslēgumā sapludinot ģitāras skaņu ar elektronikas efektiem. Īpaši atmiņā paliek daļa, kas sāk skanēt ap ceturto minūti, un tā turpina skanēt galvā visu atlikušo dienu. Arī Viet Cong ierakstā bija atrodams aptuveni tikpat garš skaņdarbs Death, bet nevarētu teikt, ka tie arī saturiski ir līdzīgi. Death lielāks uzsvars bija uz bungām, tāpat pārejas starp dziesmas daļām bija pārdomātākas un mazāk pamanāmas. Tas bija skaļāks un smagāks skaņdarbs, tāpat arī viens no albuma labākajiem skaņdarbiem, taču Memory uz pārējo Preoccupations dziesmu fona neizceļas tik ļoti kā Death albumā Viet Cong.

Abi īsākie skaņdarbi Sense un Forbidden, neraugoties uz īsumu, atstāj lielu iespaidu uz noskaņas radīšanu ierakstā, un par to jāpasakās sintezatoru skaņām. Tiesa, Forbidden liekas pāragri pārtraukts un gribētos, lai tas turpinātos vēl, nevis pēc minūtes beigtos ar fade out brīdī, kad ieskanas ģitāras. Solista Meta Flēgela teksti ir kļuvuši tiešāki un atklātāki. Neraugoties uz to, ka šajā ierakstā skanējums kļuvis vieglāks, teksti vēl joprojām apskata visai tumšas un smagas tēmas — dzīvē piedzīvotās grūtības, bailes un ciešanas.

Preoccupations ar jaunāko albumu parāda, ka viņiem vēl ir ko teikt un viņi vēlas attīstīties, nevis spēlēt vienu un to pašu, palikt pie jau sasniegtā. Lai gan skanējums no plates uz plati piedzīvo pārmaiņas, katrs viņu ieraksts ir kā loģisks turpinājums iepriekšējam. Lēmums iesaistīt vairāk sintezatorus bija pareizs, un nākotnē šo virzienu var apskatīt arī plašāk. Kopumā viņu jaunākā plate nespēja atstāt tikpat labu pēcgaršu, kāda bija pēc Viet Cong. Pāris idejas likās kā atkārtojums no iepriekšējā ieraksta un no izmaiņām skanējumā tika gaidīts vairāk. Preoccupations radījuši ierakstu, kas ir labs papildinājums viņu līdzšinējai daiļradei, bet iepriekšējās plates līmeni viņiem pārspēt neizdevās.

7.5/10

Tavs komentārs