Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

The Men - Open Your Heart

Rūdolfs Sietiņš, 2012. g. 13. martā

Kā zināms īsta divdesmitpirmā gadsimta cilvēka galvenais dzinuls ir nepārtrauktas izmaiņas — vakar tu fanoji par saldiem sintīpoperiem, bet šodien jau esi pārdevis sintezatoru un tā vietā nopircis ģitāru. Un tiešām (visi Def Leppard fani var oponēt) kā jau esmu teicis ģitāras mūzikā sāk pamazām atdzimt skaudrā nepieradinātā un agresīvā veidolā— Cloud Nothings, Pop. 1280 un tagad droši varam likt klāt arī The Men — grupu par kuras daiļradi visu šajā albumā pasaka jēdziens “Thurston Moore and The E Street Band” Tiesa jāsaka, šis apzīmējums pasaka visu un tajā pašā laikā pilnīgi neko. Šāds aprakstošs jēdziens ir tikai neliela daļiņa, lai raksturotu to ko savā mūzikā dara šie nu jau pieklājīga vecuma mačo. Pērn izdotajā kompilācijā Leave Home viņi burtiskā nozīmē spēlējās ar haosu, troksni un 95 procentiem pasaules cilvēku lika eksplodēt. Es dievinu Leave Home un tas ir viens no maniem pērnā gada favorītiem tā iemesla dēļ, ka to var uzskatīt par savdabīgu protestu mūzikai kā mākslas formai — kāds kritiķis izteicās, ka The Men nav mūziķi, viņi ir kā traki avandgarda komponisti, kas nedomā par mūziku, bet gan par jaunu izteiksmes formu veidošanu, pat ne tik sarezģīti. Viņi ir īsti primāti, kas savu primitīvismu izliek mūzikā. The Men albums Leave Home ir īsts deģenerātu mākslas 21. gadsimta paraugdemonstrējums.

Open Your Heart ir krietni vien melodiskāks (patiesībā iepriekš grupas daiļradē kaut kādu melodisko līniju bija grūti novērot), bet tāpat pilns haosa un uzskatāms par īstu muzikālo ķīseli, kas daudziem viedajiem kritiķiem un arī klausītājiem liks šausmās novērsties — nemaz nesākšu uzskaitīt no kurām grupām ir ietekmējušies The Men šajā albumā, savādāk mēs visi sajuksim prātā, uzņemot tik daudz infomārcijas.

Jā, Open Your Heart ir muzikālās šausmas un daudz kas ir nošpikots (drīzāk to varētu uzskatīt par tādu kā veltījumu saviem elkiem), bet albumam piemīt šarms un muzikālais siltums, kas atgādina par saulaini drūmajiem septiņdesmitajiem. Un pats galvenais ir himnas — Turn It Around, Animal, Open Your Heart, Candy... Viena teikuma mantras — Please Don't Go Away, Cube. Vai gari un eksperimentāli dažādu žanru maisījumi — Country Song, Oscilation, Presence. Arī vienīgā nepieminētā dziesma Ex-Dreams, kas noslēdz albumu, neatpaliek muzikālā līmeņa ziņā. Albumā nav vāju dziesmu, tiesa daudziem šāda noskaņu un žanru strauja maiņa liksies nepieņemama, kā arī šarmanti amatieriskie vīru dziesmu teksti, melodijas šķitīs vēl vairāk nepieņemami. Varētu piekrist viedoklim, ja dziesmas būtu veiksmīgāk izkārtotas, tad vērtējumi būtu tikai un vienīgi ļoti pozitīvi.

Dīvaini, lai gan grupa tiek salīdzināta ar aptuveni 50 citiem mūziķiem, man viņi visvairāk atgādina Spaceman 3, kas arī centās nevienam nelīdzināties, vienkārši spēlēt mūziku, kas pašiem patīk, nedomājot par tādiem sīkumiem vai dziesmas ar tik radikālām atšķirībās der vai neder kopā. Open Your Heart ir pierādījums, ka panki vienmēr paliks, pat ja ir pārāk veci, lai kliegtu par sociālām tēmām un Black Flag kasetes kopiju nomainījuši pret kādu sūdīgu Boba Dilana septiņdesmito albumu. Jo Bobs Dilans un Brūss Springstīns arī ir panks, ja tiek iesaiņots pareizā attieksmes plēvē

8,5/10

4/10

Jānis Lēns 2012. gada 13. martā, 01:09

Tavs komentārs