Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Will Butler – Policy

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 18. martā

Where’s the fire? jautā sava debijas albuma Policy ievadā Vils Batlers. Jautājumam noteikti pievērsīs uzmanību ikviens, kurš zina, ka tas ir viens no grupas Arcade Fire dalībniekiem, Batleru brāļiem. Tomēr jāsaka, ka daudziem līdzīgs jautājums pirms iepazīšanās ar plati var rasties — vai debijā mēs dzirdēsim dziesmas, kas izklausīsies pēc slavenās apvienības garadarbiem vai arī kaut ko pavisam citu?

Uz šo jautājumu īstenībā var atbildēt gan noliedzoši, gan apstiprinoši, atkarībā no tā, kā uz to raugās. Nē, par laimi, Vila Batlera solokarjera nav mēģinājums vienam pašam atdarināt sešu cilvēku radīto mūziku. Pats Vils ir teicis, ka Policy ir dažādu, pagājušajā gadsimtā slavenu žanru apkopojums vienā platē, viņa interpretācijā. No otras puses šie dažādie žanri ir ietekmējuši viņa pieeju dziesmu rakstīšanai, un līdz ar to arī Arcade Fire daiļradē šis tas ir saklausāms. Vērīgs klausītājs Policy saklausīs atsevišķus elementus, kas ir dzirdēti kādā no četriem kanādiešu grupas albumiem.

Debijas platē, kas ir vien 28 minūtes gara, tiešām var saklausīt dažnedažādus žanrus, sākot no Take My Side rokenrola un beidzot ar Witness, ko varētu dēvēt par folk-roka dziesmu. Tam pa vidu vēl Something’s Coming jaunais vilnis, Son of God pankroks, kā arī Anna, kas ieturēts electro-pop mērcē. Diemžēl ne vienmēr šī žanru daudzveidība vērtējama pozitīvi un, šķiet, ka klausītājam būtu interesantāk redzēt lielāku viņa paša pienesumu skanējumā. Anna ir labs piemērs, kur var redzēt labas proporcijas viņa paša ieguldījumam un vēlmei izmēģināt sevi kāda žanra rāmjos.

Ja Policy būtu izdots kā EP aptuveni ar piecām dziesmām, tad tas varētu būt veiksmīgāks iesākums viņa karjerai. Pieļauju, ka tas nav darīts tāpēc, ka mūziķis vēlējās pēc iespējas ātrāk izdot albumu, lai dotos tūrē, kamēr nav jāatgriežas pie darba ar Arcade Fire. Nelielajā platē ir atrodamas lieliskas muzikālās idejas un var redzēt, ka viņam ir daudz ko teikt. Platē var redzēt, ka ne tikai vecākajam brālim Vinam Batleram ir talants tekstu rakstīšanā, bet arī Vilam. Šo var vērtēt kā labu mēģinājumu atrast savu identitāti, skanējumu, kuru attīstīt nākamajos albumos turpmākajā karjerā.

Un noslēgumā vēl labas ziņas ir tiem, kuriem gāja pie sirds šī Batlera debija, jo marta sākumā viņš katru dienu nedēļas garumā sarakstīja jaunu dziesmu, balstot to uz Guardian pieejamajām ziņām. Starp šīm dziesmām noteikti atradīsiet kādu pērli, ko varētu pievienot savam atskaņošanas sarakstam līdzās Policy.

7/10

Tavs komentārs