Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nopietni nenopietnais blogs: Grammy turpina saniknot dusmīgo Reznoru

Gundars Zaburdajevs, 2014. g. 27. janvārī

Vakar tika pasniegtas mūzikas pasaules galvenās balvas — Grammy. Kā jau labi zināms, "krējumu" šogad nosmēla Daft Punk un visi viņiem tuvu stāvošie. Gada ieraksts, Gada albums, Labākā popmūzikas grupas/dueta performance, Labākais deju mūzikas/elektroniskās mūzikas albums — tas viss tika robotiem, kuri, smuki sapucējušies smalkos uzvalkos un spīdīgās ķiverēs, ļāva pateicības vārdus izteikt saviem kolēģiem. Piemēram, Farelam Viljamsam, kurš bija tērpies muļķīgā cepurē.

Daft Punk paspēja arī uzstāties, nospēlējot savu nemirstīgo hitu Get Lucky (taisnības labad — lielu daļu spēlēšanas paveica Farels un vēl pāris live mūziķi kā, piemēram, Stīvijs Vonders), liekot ritmā kustēties visiem sanākušajiem. Vecs, jauns, balts, melns, priecīgs, dusmīgs, pie pilna prāta, Kanje Vests  — pretoties šai dziesmai nespēja gandrīz neviens, ja nu atskaita pāris dusmīgus opjus un Džango Frīmenu Džemiju Foksu. Tāpat tika piedzīvoti vēl vairāki iespaidīgi priekšnesumi. Pols Makartnijs apvienojās ar veco bītlu čomu Ringo Stāru, Metallica palīdzēja pianists, kura vārdu man slinkums meklēt, džezīgu Blurred Lines versiju nodziedāja mans elks Robins Tiks... Droši vien kaut ko sev patīkamu paspēju piemirst.

Tāpēc jāsāk stāsts par galveno. Ceremoniju noslēdza kaut kas, ko varētu arī nosaukt par manu slapjo sapni — Nine Inch Nails + Queens of the Stone Age + Deivs Grols. Ak jā, arī Fleetwood Mac ģitārists. Pāris minūšu laikā uz skatuves apvienojās gana daudz mūsdienu rokmūzikas dižāko prātu. Vispirms NIN ar Grola, Džoma Oma (lai neviens neiebilstu — jā, Oms. Pats ir izteicies, ka Eiropā viņa uzvārds jāizrunā tieši šādi un pašam noteikti ir jāklausa) un Fleetwood ģitārista palīdzību nospēlēja Copy of A, lai pēc tam pāris sekunžu laikā dotu vietu uz skatuves pārējam QOTSA sastāvam un My God is the Sun. Smagi? Jā. Lieliski? Jā. Kāds ar kaut ko nav apmierināts? Bet protams.

Nine Inch Nails līderis Trents Reznors jau paspējis Grammy producentiem veltīt visai labi saprotamo "FUCK YOU". Daļa no My God is the Sun, kuras laikā Reznors plosījās pie taustiņinstrumentiem, netika pie TV sēdošajai publikai izrādīta tā, kā būtu vajadzējis — skaņa tika pieklusināta, bet bilde tika aizstāts ar ceremonijas noslēguma video un, protams, reklāmām. Reznors vienmēr ir bijis jūtīgs pret gadījumiem, kad netiek izdarīts viņa prātam atbilstoši. Kaut vai jāatceras pagājusī vasara, kad viņš agresīvi reaģēja uz to, ka NIN Redingas festivālā jāuzstājas pirms Biffy Clyro.

Toreiz Reznors paspēja gan uzbraukt skotu rokgrupai, gan arī Redingas organizatoriem, kurus viņš vainoja Nine Inch Nails šova sabojāšanā. Taisnības labad jāsaka, ka jā — NIN Redingā neizmantoja pārbīdāmos video ekrānus, svarīgu savu šova elementu, jo vismaz pašā koncerta sākumā ārā vienkārši vēl bija pārāk gaišs. Tā vietā grupa nospēlēja koncertu, liela daudzuma baltās gaismas un pamatīgi daudz dūmu pavadīta. Un tagad Reznoram ir sanācis jau atkal pamatīgi vilties industrijā.

Kas notiks tagad? Visticamāk, nekas īpašs. Reznors būs uzvilcies un noteikti gana daudz dusmu ieliks jaunajā materiālā un, cerams, ka arī Nine Inch Nails koncertā Rīgā maija sākumā. Galu galā, īstais Trents ir tieši šāds — gatavs pamatīgam grautiņam. Savukārt Grammy no tā ne silts, ne auksts, un ceremoniju producēšanā tikai Reznora dusmu dēļ nekas netiks mainīts. Ja nu vienīgi tas, ka NIN līderis tajās uzstāties vairs aicināts netiks. Tiesa, Reznors jau iepriekš ir krizējis Gremijus, tāpēc — kas zina, varbūt šī organizācija izmantos vēl kādu iespēju viņam pamatīgi iegriezt. Mana realitātes sajūta man saka priekšā, ka šī ir neuzvarama cīņa. Vismaz Reznoram nav jāuzstājas ar repojošiem nēģeriem, lai radītu sev popzvaigžņu popularitāti. Čau, Imagine Dragons!

Foto: loudwire.com

Sūds.

Jānis. 2014. gada 27. janvārī, 17:11

Tavs komentārs