Ventspilī koncertēs kanādiešu mūziķis Spensers Krūgs

3. novembrī Ventspilī, koncertzālē Latvija savu pirmo un līdz šim vienīgo solo koncertu Latvijā sniegs kanādiešu mūziķis, bards, kolektīva Wolf Parade dibinātājs Spensers Krūgs.
Britu Kolumbijā dzimušais mūziķis vēl līdz nesenai pagātnei savas solo mākslinieka gaitas asociēja ar skatuves vārdu Moonface, pēc kura viņu vēl šodien atpazīst neviens vien klausītājs arī Latvijā. Tiesa, pagājušā gada rudenī Spensers teica ardievas savam Moonface “projektam”:
“Neviens no albumiem, kuru esmu īstenojis kā Moonface man nav licis kaunēties, un ar šo, This One’s For the Dancer & This One’s For the Dancer’s Bouquet es lepojos visvairāk. Varbūt tā ir labāk — pabeigt uz sev personīgi augstākās nots, pasniegt to kā dāvanu klausītāju ballītēm pirms Moonface pazūd aizmirstībā.”
Tūkstošgades sākumā, vēl dzīvodams Kanādas rietumkrastā, Spensers Krūgs iesaistījās savos pirmajos plašāku atpazīstamību guvušajos kolektīvos. Uz īsu brīdi tas bija Frog Eyes, kurā viņš muzicēja ar draugu un istabas biedru Keriju Mērseru. Drīz vien Krūgs pārcēlās uz Monreālu un paralēli kompozīcijas studijām Konkordijas universitātē sāka muzicēt kopā ar Denu Bekneru. Tapa Wolf Parade — pēdējo divu gadu desmitu viena no nozīmīgākajām Kanādas neatkarīgās rokmūzikas apvienībām, kura ar radošiem pārtraukumiem un izmaiņām sastāvā muzicē joprojām, uz savu svaigāko studijas veikumu Cry Cry Cry (izdots 2017. gadā) cienītājiem liekot gaidīt septiņus gadus… Protams, jāpiemin arī kolektīvi Sunset Rubdown un Fifth of Seven, kuros katrā S. Krūgs izpaudies atšķirīgi no iepriekš ierastā. Ja savulaik, divtūkstošo gadu sākumā, dažs runāja par divām Monreālas neatkarīgās mūzikas frontēm, vienu no kurām pārstāvēja izdevniecības Constellation Records kopienai piederošie mūziķi, bet otru — Wolf Parade un Arcade Fire, tad Krūga sadarbība ar Bekiju Fūnu (kolektīvu Godspeed You! Black Emperor, Esmerine, Thee Silver Mt Zion u. c. dalībniece) un Reičelu Livainu šīs runas kliedēja. Mūziķis turpina apliecināt savu ieinteresētību mūzikā kā nepastarpinātākajā no mākslām un dara to, nerēķinoties ar šodienas strāvojumiem, uzvedības normām un no paša neatkarīga diktāta.
“Pēdējo 15 gadu laikā esmu izdevis gana daudz ierakstu kopā ar dažādiem mūziķiem. Tie visi joprojām ir man svarīgi. Lai arī esmu pateicīgs par gūto pieredzi, mani vienmēr ir mulsinājis ilgais un bieži vien bezjēdzīgais laiks līdz mana mūzika nonāk pie klausītāja, kad tā pametusi mani pašu. Brīdī, kad tu [klausītāj] izlem, mīli vai ienīsti dziesmu, es jau sen pats esmu pārstājis par to domāt. Tas tāpēc, ka t. s. “mūzikas industrija” darbojas pēc saviem, īpatniem principiem. Tie mani un klausītāju nostāda atšķirīgās pozīcijas, taču es gribu, lai mēs mūziku piedzīvojam kopā, vienā vietā un laikā,” savu izvēli neslēpties aiz kāda no skatuves vārdiem un ik pa laikam internetā publicēt savas jaunākās kompozīcijas, nerēķinoties ar “industriju” vai citiem ārējiem apstākļiem, skaidro Spensers Krūgs.
Biļetes uz Spensera Krūga koncertu 3. novembrī koncertzāles Latvija Mazajā zālē Ventspilī iepriekšpārdošanā Biļešu Paradīze tīklā pieejamas no otrdienas, 13. augusta, plkst. 12:00. Pirmo 30 biļešu cena — 13.00 EUR. Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.
Foto: Publicitātes foto