Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Novembrī koncertzālē Latvija uzstāsies Kārlis Kazāks, Deniss Paškevičs, Asnate Rancāne un Staņislavs Judins

Intro, 2019. g. 29. oktobrī

Novembrī Ventspilī koncertzālē Latvija gaidāmi vairāki ārvalstu mākslinieku koncerti, kuros kā īpašie viesi uzstāsies spilgti latviešu mūziķi — Kārlis Kazāks, Deniss Paškevičs ar projektu TENKA, kā arī kolektīva Tautumeitas dalībniece Asnate Rancāne un pazīstamais džeza kontrabasists Staņislavs Judins jeb duets Stanislav Yudin & Asnate Rancāne.

Pirmais no pašmāju mūziķiem, kurš jau šo svētdien, 3. novembrī dalīs skatuves dēļus ar iepriekš nekad nesatiktu mākslinieku, tomēr domubiedru mūzikā un noskaņā, būs pazīstamais mūziķis Kārlis Kazāks, kurš ievadīs kanādiešu klavieru barda un kolektīva “Wolf Parade” dibinātāja Spensera Krūga (Spencer Krug) koncertu.

Kārli Kazāku mēdz dēvēt par dziesminieku. Vai šāds apzīmējums ir pagodinošs vai ierobežojošs, nav nemaz tik viegli spriest.Kārlis ar savām dziesmām parādās ne vien uz lielām skatuvēm, bet arī sirsnīgās padziedāšanas reizēs visattālākajos Latvijas un ne tikai Latvijas nostūros. Savas dziesmas viņš dzied gan kopā ar savējiem — Aneti Kozlovsku, Maiju Ušču, Māri Bīmani, Juri Kroiču, Gintu Solu, Kasparu Tobi, Undīni Balodi, gan viens pats. Kārļa koncerti nav prognozējami, jo dažādās muzicējošā sastāva variācijas un muzikālās programmas izvēle ļauj piedzīvot ļoti dažādas viņa dziesmu interpretācijas. Arī koncertos izpildītos skaņdarbus un to secību mūziķis izvēlas konkrētajā mirklī uz skatuves.

Ieskandinot Spensera Krūga koncertu Ventspilī, Kārlis Kazāks atskaņos dziesmas no nākamā gada februārī gaidāmā piektā solo albuma.

Savukārt 16. novembrī leģendārā norvēģu trompetista Nila Petera Molvēra (Nils Petter Molvær) koncerta pirmajā daļā ar jauno modulārā džeza solo projektu “TENKA” uzstāsies viens no ievērojamākajiem latviešu saksofonistiem un “džezmeņiem” Deniss Paškevičs.

Šķiet, reti kuram Latvijas klausītājam, īpaši džeza mūzikas cienītājam Denisa Paškeviča vārds prasa komentārus. Mūziķis “ar daudzām cepurēm” un “meistars uz visām rokām”, kurš zināms ne tikai kā dažādu kolektīvu dalībnieks, bet arī uzticams un aizrautīgs sadarbības partneris citu mūziķu radošajos ceļos. Vai tās būtu regulāras džemsesijas ar vienmēr mainīgu mūziķu sastāvu, vai atbalsts jaunajiem talantiem, vai arī starptautiska koncertdzīve ārpus Latvijas, uzstājoties kopā ar dažādu mūzikas novirzienu smagsvariem, vai arī pastāvīga kopīga muzicēšana ar dzīvesbiedri Jolantu Gulbi-Paškeviču — šķiet, ka Denisam diennaktī ir vairāk stundu nekā citiem.

Šobrīd nemiera gars viņu vilina modulāro sintezatoru pasaulē, kuru mūziķis turpina iepazīt arvien niansētāk ar savu t. s. “modulārā džeza” solo projektu “TENKA”. Tajā sintezētas skaņas saplūstar Denisa Paškeviča akustisko pūšaminstrumentu spēli, uzburot jaunas, vienmēr mainīgas skaņu ainavas telpā un klausītāju iztēlē.

Tuvojoties mēneša izskaņai, 24. novembrī ilgi gaidīto koncertu Latvijā sniegs pazīstamā austriešu māksliniece Anja Plašga (Anja Plaschg) jeb “Soap&Skin” ar pavadošo mūziķu grupu. Šajā koncertā īpašo viesu godā — neparasts pašmāju etno minimālistiskās mūzikas duets“Stanislav Yudin & Asnate Rancane”, kurā saspēlējušies džeza kontrabasists Staņislavs Judins un tautas mūzikas apvienības “Tautumeitas” vadītāja Asnate Rancāne.

Staņislavs Judins meklē iedvesmu etniskajā, tautas mūzikā, Asnate Rancāne — improvizācijā. Duets radies, apvienojot šīs atšķirīgās muzikālās pieredzes. Staņislavs vairāk zināms kā džeza un improvizācijas mūzikas kontrabasists, kurš bieži piedalās dažādos eksperimentālās mūzikas projektos, bet Asnate ir etniskās mūzikas pētniece un multiinstrumentāliste.

Projekta saknes meklējamas 2016. gadā, kad kopīgu eksperimentu laikā, izmantojot neparastu tehniku un improvizējot, abi mūziķi atraduši savu īpašo skanējumu un stilu, kā rezultātā 2017. gadā tapis debijas albums“Op. 2”,kas materializējies tvarta un vinila plates formātos un savulaik nominēts gan “Austras” balvai, gan “Zelta mikrofonam”.

Iecerēts, ka arī nākotnē koncertzālē “Latvija” notiekošās īpašās un vienreizējās starptautiski atzītu mūziķu uzstāšanās reizes papildinās spilgtāko un interesantāko latviešu mūziķu koncerti. Lai arī muzikāli atšķirīgi, taču vakarā gaitā viens otru papildinoši priekšnesumi ir lieliska iespēja mūziķiem sastapt un iepazīt līdz šim nesatiktus domubiedrus, kā arī vienot katra mākslinieka daļrades cienītājus publikā.

Biļetes uz novembrī gaidāmajiem koncertiem k/ z “Latvija” Ventspilī nopērkamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības tīklā, kā arī koncertzāles kasē.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs