Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
08: The Neighbourhood, Arēna Rīga
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Intro skaņa 2015

Intro, 2015. g. 21. janvārī

Mūzikā vienmēr ir svarīgi jebkad un jebko paveikt vai pateikt pirmajiem, un kā jau katru gadu tas ir ierasts, arī 2015. gada sākums ir tas laiks, kad ikviens, kurš kaut attāli ir saistīts ar mūzikas industriju, uzskata par teju vai savu pienākumu mēģināt prognozēt, kuras tad varētu būt tās zvaigznes un zvaigznītes, kas nākamo divpadsmit mēnešu laikā spoži jo spoži iemirdzēsies pie mūzikas pasaules debesjuma. Arī mēs nevēlamies atpalikt, tādēļ esam veikuši pamatīgu jauno izpildītāju izvērtēšanu, lai jums piedāvātu desmit izpildītājus, kuri, mūsuprāt, šogad darīs lielas lietas un ir pelnījuši tikt nominēti Intro skaņā 2015!

Rae Morris

Britu dziesminiece Reja Morisa ir otrais grupas Bombay Bicycle Club lolojums. Sākotnēji no bekvokālistes par pilntiesīgu solo mākslinieci viņi izaudzināja Lūsiju Rouzu, savukārt jau nākampirmdien savu debijas solo albumu izdos Morisa. Atšķirībā no Rouzas Morisas skanējums ir stipri popsīgāks un balstās uz klavierēm, taču nebaidās arī no elektronikas elementiem. Turklāt viņas oriģinalitāte un smalkais šarms ļauj nepazust tūkstoš citu sieviešu vokālu vidū. Kaut arī Morisas solo karjeras aizmetņi meklējami 2011. gadā, plašāku uzmanību viņa sāka gūt pagājušā gada sākumā un, lūk, gadu vēlāk jau izpelnījusies BBC Sound of 2015 nomināciju. Arī mēs Intro.lv redakcijā uzskatām, ka Morisa ir pelnījusi jūsu uzmanību, tādēļ izceļam viņu starp labākajiem jaunajiem māksliniekiem šajā gadā.

Viet Cong

Iespējams, krāsainākā, interesantākā un daudzškautnainākā rokgrupa šajā sarakstā. Patiesībā, pat pēdējos gados. Jau ar savu debijas demo ierakstu Cassete Viet Cong pierādīja, ka veiksmīgi prot sajaukt vienā putrā lielu alternatīvās rokmūzikas vēstures daļu, reizē saglabājot savu īpašo un moderno rokrakstu. Šogad izdotais debijas albums šīs grupas potenciālu paceļ vēl lielākos augstumos un par Viet Cong mēs dzirdēsim šogad ļoti, ļoti daudz.

AG Cook / Sophie / QT

Tā kā par šiem mūziķiem oficiāli pieejamas informācijas ir ļoti maz, ir grūti spriest, vai tas, ka Sophie un AG Cook apmēram vienā un tajā pašā laikā sāka izdot līdzīga skanējuma mūziku, ir nejaušība vai rūpīgi izplānota pasaules iekarošanas shēma. Lai kā arī būtu, kādā brīdī viņi ir nolēmuši strādāt kopā, jo pagājušās vasaras beigās slavenā ierakstu kompānija XL laida klajā pirmo singlu no viņu kopprojekta QT, par tā seju kalpojot performanču māksliniecei, kas attēlo popzvaigzni, kura, iespējams, ir no citas planētas. Tikmēr mūzikas apskatnieki viņu pārstāvēto stilu jau paguvuši nodēvēt par PC Music, par godu AG Cook radītajam mūziķu kolektīvam / virtuālajai ierakstu kompānijai. Tā muzikālo pusi var salīdzināt ar Rustie maksimālistisko basmūziku, tikai aizvedot to līdz maksimumam un pievienojot lētas trance sintezatoru skaņas, kā arī cukursaldus vokālus, kā no Aqua dziesmām vai pat J-pop. Jā, tas ir diezgan dīvains sajaukums, un viņiem ir arī pietiekami daudz oponentu, bet, pēc mūsu domām, tas viss kopā tomēr skan pārsteidzoši labi. Tāpat kā ar vairākiem citiem labāk pazīstamiem žanriem un muzikālajām kustībām, arī šī pamatā, šķiet, ir dekonstrukcija vai pat parodija. Un jā, šis žanrs pa lielam ir vienkārši eleganta trollošana, bet mūsdienu snauduļojošajā pasaulē šādi nemiera cēlāji ir vajadzīgi.

Ben Khan

Bens Kānsir patiess līdz pašiem sirds dziļumiem — viņa tekstos dzirdamas gana daudzas autobiogrāfiskas lietas, viņš nebaidās atzīt, ka savulaik ir bijis zālītes dīleris, vai arī to, ka neviens albums nekad mūža jauno britu neesot aizkustinājis tikpat ļoti kā labas filmas. Šāda tipa atklātība mūzikas biznesā ir diezgan liels retums, tāpat kā diezgan liels retums ir viņa stils, kuru jau tagad var sākt dēvēt par unikālu. Pašos pamatos ir jūtams Bena pirmais instruments ģitāra, kā arī tas, ka viņš savulaik ļoti daudz klausījās blūzu. Tam pa virsu ir pievienoti moderni elektronikas bīti Džeimsa Bleika stilā, kā arī futūristisksr’n’b un neosoula kokteilis, kas kopā izklausās tikpat raibi, cik varētu padomāt, šo izlasot. Te gan uzreiz jāpiebilst — šis kokteilis ir tiešām garšīgs un hipnotizējošs, neļaujot aprobežoties ar vienu glāzīti, vai šajā gadījumā — dziesmu — vien.

Real Lies

Agrīnie New Order un Pet Shop Boys ir apvienības, kas tiek minētas visai bieži, kad runa ir par jauno Londonas elektroniskās mūzikas trio Real Lies. Ir visai svarīgi piebilst, ka tieši no Britu salu galvaspilsētas nāk šie jaunieši, nevis no kāda cita nostūra. Viņuprāt, kopš deviņdesmitajiem gadiem Londonas mūzikas scēna ir bijusi nožēlojamā stāvoklī, un viņi to vēlas mainīt. Ar savu enerģisko, electro pop mērcē ieturēto debijas singlu World Peace viņi lika noprast, ka teiktais ir jāuztver nopietni. Nav grūti viņu mūzikā saklausīt atsauces uz house un deviņdesmito gadu deju mūziku kopumā, kas viņu izpildījumā skan visai aktuāli. Katrs līdz šim izdotais skaņdarbs ir bijis citādāks, un lielu uzmanību izpelnījās ambientais North Circular, kas tver naksnīgās pilsētas atmosfēru. Tas brīnišķīgi iederējās pagājušās vasaras dziesmu listē un palika atmiņā ar izcili sarakstīto tekstu. Šogad jauniešiem ir iespēja turpināt sasniegt jaunas virsotnes, ko mēs pavisam noteikti no viņiem ar nepacietību gaidām.

Wolf Alice

Daudzi no jums noteikti atceras, ka mūsu 2014. gada labāko dziesmu topā līdz šim jaudīgākais Wolf Alice singls Moaning Lisa Smile ieņēma augsto 24. pozīciju. Ja ir dzirdēts tikai šis viens skaņdarbs, noteikti liksies, ka viņi ir, iespējams, cītīgākie grandža vēstnieki pasaulē pašlaik. Tiesa — tā gluži nav, jo līdz šim pieejamajos singlos grupa sevi parādījusi no visdažādākajām šķautnēm, tostarp arī kā popmūzikas, folka un indie izpildītājus. Ir grūti iedomāties, kā viņi veiksmīgi noturēs šādu balansēšanu starp visdažādākajiem žanriem ilgstošā periodā, tomēr pašlaik tas strādā lieliski, un Wolf Alice klausīties ir ne tikai tīrā bauda, bet arī ļoti aizraujoši, jo pārsteigumu netrūkst!

SOAK

Tas, ka uz apvāršņa parādās jauna dziesminiece ar akustisko ģitāru rokās, šķiet, šobrīd vairs nav nekas pārsteidzošs. Tomēr jaunā īru meitene SOAK pierāda, ka arī šajā lauciņā vēl ir iespējams izvērsties un radīt kaut ko iepriekš nedzirdētu. Savu dziesmu tekstos viņa apdzied visai drūmos toņos tās grūtības, ko viņai nākas piedzīvot savā tīņa vecumā. Ierakstā skanējums tiek bagātināts ar vēl daudziem citiem instrumentiem, bet uzsvars tiek likts uz viņas trauslo vokālu. SOAK karjerā visai liela nozīme bija uzvara kādā vietējā topošo mūziķu konkursā, kas ļāva ierakstīt savu pirmo EP visai augstā kvalitātē. Tālāk notikumi attīstījās visai strauji, jo ieraksts tika pamanīts un palīdzēja viņai nokļūt daudziem zināmās apvienības CHVRCHES tikko izveidotās Goodbye Records izdevniecības paspārnē. Nepagāja pat pusgads, kad viņa tika aicināta piebiedroties jau Rough Trade ierakstu kompānijai, kas palīdzēs šogad izdot viņas debijas albumu.

Shamir

No Lasvegasas nākušais dziedātājs Shamir kā no nekurienes uzradās pagājušā gada vidū, daudzus pārsteidzot nesagatavotus. Šobrīd, ar savu svaigo pieeju r&b žanram, viņš jau iekarojis vērā ņemamu uzmanību gan no kritiķu, gan mūzikas industrijas pārstāvju puses. Viņa firmas zīme ir androgīnais vokāls, kas balansē kaut kur starp r&b un hiphopu, savukārt viņa mūzikas instrumentālajā pusē papildu šiem žanriem saklausāmas arī ietekmes no deep house un klasiska tehno. Par to, cik interesanta ir viņa mūzika, liecina kaut vai tas, ka ir ļoti grūti viņa skanējumam atrast kādu salīdzinājumu. Tuvākais, kas nāk prātā, ir Azealia Banks brīžos, kad viņa dzied (un arī atbrīvojoties no lielākās daļas viņai piemītošās agresijas). Katrā ziņā Shamir ir uzskatāms par visai lielu dārgumu mūzikas industrijai, jo viņa mūzika ir pietiekami dīvaina un interesanta, lai ietu pie sirds piekasīgākiem mūzikas klausītājiem, bet vienlaikus arī pietiekami lipīga, lai to būtu veiksmīgi iespējams pārdot, un šo kombināciju šobrīd nesanāk sastapt nemaz tik bieži. Tas, šķiet, arī ir bijis pietiekami labs iemesls, lai viņa vārds būtu atrodams gandrīz visās 2015. gada jauno zvaigžņu listēs, ieskaitot mūsējo.

Pinkshinyultrablast

Ak, šie krievi... Tā senāk dziedāja Boney M. Igors, Ļubova, Sergejs, Rustams un Romāns ir iespējams gada stilīgākie personvārdi un tam ir loģisks pamats. Pinkshinyultrablast šogad varētu ieņemt to nišu, ko pērn A Sunny Day In Glasgow — eksperimentāla elektronika sajaukumā ar hipnotiskākāko no visiem shoegaze paveidiem. Līdzīgi kā minētā grupa, arī Pinkshinyultrablast neaizmirst par savām popmūzikas saknēm un skaistām melodijām, kas gan ir dziļi paslēptas aiz skaistās un interesantās mūzikas. Man liekas, ka šai grupai ir potenciāls kļūt par mūsdienu Krievijasindie galveno eksportpreci.

Girlpool

Pakļaujoties kaut kur dzirdētajam likumam, ka mūzikā un modē visas tendences atgriežas ik pēc divdesmit gadiem, šobrīd pilnā uzplaukumā ir deviņdesmito atdzimšana. Par to liecina ne tikai tas, cik daudz grupu no deviņdesmitajiem pēdējā laikā ir apvienojušās un / vai izdevušas jaunus ierakstus, bet arī tas, ka uzrodas arvien vairāk jauno grupu, kas ietekmējušās no šīs desmitgades mūzikas. Viena no tām ir arī Losandželosas meiteņu duets Girlpool, kuru mūzikā var saklausīt pa druskai gandrīz no visa, kas amerikāņu rokmūzikā deviņdesmitajos bijis aktuāls, pievienojot vēl arī nelielu devu americana. Tas, ar ko viņas visvairāk izceļas, gan ir dziesmu teksti, kuri attieksmes ziņā atgādina riot grrrl grupas. Tiesa gan, Girlpool tās pašas vai līdzīgas tēmas bieži vien pasniedz krietni nenopietnākā gaisotnē, izdziedot / izbļaujot tekstus, par kuriem grūti nesmieties (tai pat laikā, viņām ir arī dziesmas, kas ir līdz pēdējam nopietnas). Protams, viņu visai primitīvā pieeja mūzikai un savdabīgie vokāli ne visiem ies pie sirds, bet Girlpool mūzikas pamatā ir nerimstoša enerģija, kuru pareizi izmantojot, viņām izdosies sasniegt lielas lietas.

Years and Years

Antra 2015. gada 22. janvārī, 12:40

Tavs komentārs