Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rae Morris – Unguarded

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 1. februārī

Atšķirībā no pāris vietējiem mūzikas mediju sfēras darboņiem, kuriem Rejas Morisas vārds ir jaunatklājums, mūsu lasītājiem tas visticamāk nebūs svešs. Vairākas reizes esam viņu pieminējuši nedēļas dziesmu rakstos, bet janvāra vidū Rejas Morisas vārds parādījās Intro skaņas sarakstā. Loģisks turpinājums ir dot savu vērtējumu mākslinieces debijas ierakstam — Unguarded.

Jaunā dziesminiece nāk no Anglijas piejūras pilsētiņas Blekpūlas, kas neizceļas ar īpašu mūzikas scēnu un no tās nenāk daudz talantīgu, kā arī atpazīstamu mūziķu. Pati Reja atzīst, ka muzikālās vides neesamība nebija šķērslis un viņu iedvesmoja citi mākslinieki. Keita Buša, Coldplay un PJ Harvey ir vārdi, ko viņa pati min pie savām ietekmēm un to pavisam noteikti var saklausīt šajā albumā. Platē, kur centrālais elements ir klavieres un viņas apburošā balss, kas brīžiem skan visai trausli, bet pēcāk pārliecinoši un spēcīgi.

Ja redzeslokā bija nonākuši Morisas izdotie singli vai ierakstītie EP, tad liela daļa no Unguarded atrodamajām dziesmām būs jau pazīstamas. Tomēr negribētos to dēvēt par mīnusu, jo atšķirībā no citiem māksliniekiem, kuri vienā albumā samet visus singlus, padarot to drīzāk par izlasi, viņai sanācis radīt ierakstu, kas turas kopā. Te drīzāk pie vainas ir izdevniecība, kura līdz pēdējam brīdim vilka debijas izdošanu, tā vietā publicējot daudzus singlus, kas mēdz notikt ar jauniem talantiem karjeras iesākumā.

Papildus jau zināmajiem skaņdarbiem atrodamās dziesmas kā, piemēram, Love Again vai Morne Fortune arī ir potenciāls nonākt singla statusā. Tajā pašā laikā Don’t Go ir vienkārši skaista balāde, kur Rejas Morisas vokālam un klavierēm tiek minimāli pievienotas arī stīgas. Savukārt noslēdzošais Not Knowing nedaudz pieviļ un uz kopējā fona ir visai vājš un nepārliecinošs skaņdarbs. This Time varētu būt labs noslēgums albumam,bet Not Knowing atstāts kādai deluxe albuma versijai vai singla B pusei. Dziesmas ievads, starp citu, atgādina From Above no Morisas agrīnās daiļrades.

Gadu laikā dziesminieces pieeja dziesmu rakstīšanai ir piedzīvojusi pārmaiņas. Lai gan daudz tiek uzsvērts producenta Ariela Rehtšeida pienesums, liels nopelns ir dziesminiekam Fryars. Kaut gan viņš ierakstā parādās tikai dziesmā Cold, kas ir abu kopdarbs, ne tikai šajā, bet arī virknē citu dziesmu parādās elektronikas ietekmes, par kurām noteikti atbildīgs tieši Fryars. Tās var novērot gan Do You Even Know?, gan Under the Shadows, ko var dēvēt par plates lielāko hītu, balstoties uz Lielbritānijas singlu topa datiem.

Reja Morisa rada kvalitatīvu un izjustu popmūziku, kādu mūsdienās labprāt gribētos dzirdēt vairāk. Pēc albuma noklausīšanās radās sajūta, ka viņa tiešām bija pelnījusi atrasties starp šī gada daudzsološākajiem debitantiem. Unguarded ir labi padarīta darba rezultāts, un būs interesanti pasekot līdzi tam, kā dziesminiecei veiksies turpmāk.

7,5/10

Roberts Smits ir dzimis Blekpūlā ;)

Uldzh 2015. gada 3. februārī, 09:21

Bet uzaudzis Krolijā, kur arī aizsākās The Cure

Gastons Macakane 2015. gada 3. februārī, 19:51

interesanti

Ļoti 2015. gada 9. februārī, 23:05

Tavs komentārs