Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Chet Faker – Built on Glass

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 5. maijā

Pēdējā laikā arvien vairāk nākas dzirdēt par austrāliešu izcelsmes mūziķi Četu Feikeru. Iespējams, tas ir saistīts ar faktu, ka viņu šovasar varēsim sastapt Positivus festivālā, tomēr tikpat labi iemesls varētu būt aprīļa sākumā izdotas debijas albums Built on Glass.

Tiem, kuri iepriekš ar Feikera daiļradi pazīstami nebija, plates iesākums Release Your Problems var kļūt par labu indikatoru tam, kas būs dzirdams turpmāk, palīdzēt saprast, vai šī mūzika ies pie sirds. Dziesmā parādās trīs viņam raksturīgie elementi — sintezatori, bungmašīna un dziedātāja patīkamā balss. Izpildītājs ir parūpējies arī par glītu ievadu, mēģinot veidot albumu kā veselumu, kas manāms arī, piemēram, noslēdzot kompozīciju Gold, kas ir tāda kā pirmās daļas beigu zīme. Ieraksta skanējums kopumā ir visai izjusts un minimālistisks, bet žanriski to varētu dēvēt par elektronikas, downtempo vai soul mūzikas pārstāvi.

Visspilgtākais albuma skaņdarbs viennozīmīgi ir Talk Is Cheap, kas pēc noklausīšanās noteikti paliks galvā vēl ilgi. Ļoti veiksmīgi visa skaņdarba garumā tiek miksēta balss, noslēgumā klājot vienu tās slāni pāri otram. Iespējams, izlēmis, ka dziesmā Melt ar paša vokālu nepietiks, šajā kompozīcijā Čets ir pieaicinājis dziedātāju Kilo Kišu, kā rezultātā tapusi ļoti izdevusies sadarbība.

Ja pirmās sešas plates kompozīcijas atstāj ļoti patīkamu iespaidu, tad otrā puse to pabojā. Tam par iemeslu ir ļoti izstieptas un samocītas dziesmas, kā rezultātā pirmajā pusē sasniegtais lēnām noplok. Piemēram, Cigarettes & Loneliness, kur mūziķis pievēršas ģitāru skaņu izmantošanai, varētu būt tikpat labs skaņdarbs kā kāds no ieraksta sākumā sastopamajiem, bet, noklausoties visas astoņas minūtes, tā vairs neliekas. Pavisam iespējams, tas darīts ar nodomu, starp šīm daļām ieliekot tādu kā daļsvītru, bet rezultāts nav izdevies pārāk labs. Kā viens no kolēģiem ieminējās, kad apspriedām ierakstu redakcijā, ja Built on Glass izdotu tikai kā sešu dziesmu EP, tad tas būtu ļoti labs vai pat izcils mazalbums.

Vienā no noslēdzošajiem skaņdarbiem Lesson in Patience iesākumā dzirdamās spēles ar balsīm atsauc atmiņā kādu no Bon Iver skaņdarbiem. Te gan savas balss miksēšana, šķiet, nav līdz galam izdevusies un par skaņdarbu kopumā ir līdzīgs viedoklis kā par Cigarettes & Loneliness. Jāatzīmē, ka tāpat kā Talk is Cheap ievadā, ir patīkami atkal saklausīt saksofonu, tiesa, šoreiz instruments neskan tik labi kā iepriekš.

Runājot par līdzībām, tad piebiedrošos tiem, kas austrālietī saskata kaut ko no Džeimsa Bleika vai How To Dress Well. Tomēr līdz šo mākslinieku līmenim Četam Feikerim vēl ir kur kāpt savos nākamajos ierakstos. Built on Glass ir labs debijas ieraksts, no kura pavisam noteikti varēja izveidot vēl kaut ko lielāku un labāku, kā rezultātā beigās rodas zināma rūgtuma sajūta.

6,5/10

Tavs komentārs