Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Daughter - Not To Disappear

Lauris Anstrauts, 2016. g. 20. janvārī

Pēc tam, kad viņu singls Youth 2012. gadā kļuva visai negaidīti kļuva par indie hitu, Londonas trio Daughter debijas albumu If You Leave daudzi (ieskaitot šo rindu autoru) gaidīja ar visai lielām cerībām. Tomēr, sagaidot tā iznākšanu 2013. gada sākumā, nācās nedaudz vilties. Negribētos gan teikt, ka tas būtu bijis slikts albums, bet uz albuma beigām tā skanējums kļuva nedaudz monotons, un nācās atzīt, ka vesela albuma garumā Daughter vismaz tobrīd uzmanību noturēt nespēj. Tomēr viņu māka sarakstīt lieliskas dziesmas šajā albumā tik un tā bija manāma, tāpēc, vismaz Intro kolektīvā, valdīja viedoklis, ka par Daughter patiesajām spējām tā pa īstam varēs spriest pēc viņu otrā albuma iznākšanas.

Trīs gadus vēlāk Daughter ir atgriezušies ar jaunu albumu Not To Disappear, un, izdzirdot to ievadošo New Ways, šķiet, ka nekas daudz nav mainījies — tā pati atmosfēriskā un atturīgā noskaņa, kas liek nospriest, ka šī dziesma visai labi iederētos arī iepriekšējā albuma noslēgumā. Tomēr pirmie iespaidi ne vienmēr mēdz būt precīzi, jo, turpinot šo albumu klausīties, ir dzirdams, ka viņi tomēr nav gluži izlēmuši vienkārši stāvēt uz vietas. Lai gan albuma pirmā puse tāpat būtu liekama kategorijā "tipisks Daughter skanējums", kļūst skaidrs, ka viņi ir vēlējušies to arī attīstīt, paspēlējoties ar dažādu žanru ietekmēm.

Ja Daughter debijas albumā viņi visvairāk atmiņā paliekoši bija brīžos, kas izklausījās nedaudz atšķirīgi no viņu ierastās skaņas, šeit ir otrādi, un visas trīs albuma labākās dziesmas atrodamas tieši šajā albuma daļā. Interesanti gan, ka katrai no tām ir atšķirīga noskaņa — Numbers ir visai post-roķīgs skanējums, How ir saklausāmas ļoti patīkamas shoegaze ietekmes, bet Alone / With You pamatā ir visai elektroniskas skaņas un ritmi. Tikmēr albuma otrajā pusē Daughter skan dzīvīgāk un varbūt pat agresīvāk, pēkšņi kļūstot par rokgrupu. Es gan neteiktu, ka šāds skanējums viņiem piestāv vislabāk, bet vismaz tas palīdz izvairīties no monotonitātes, kas bija If You Leave lielākā problēma. Savukārt noslēdzošā Made of Stone (nē, tas nav The Stone Roses kavers) ir rūgteni salda balāde, bez kuras laikam jau nevarēja iztikt.

Ar Not To Disappear Daughter ir izdevies attīstīt savu skanējumu, līdz ar to tas uzskatāms par soli uz priekšu salīdzinājumā ar viņu debijas albumu. Turklāt Numbers un How pilnīgi noteikti ir liekamas starp viņu labākajām dziesmām. Tas, protams, liek uz šo albumu lūkoties visnotaļ pozitīvi, tiesa gan, par viņu patiesajām spējām joprojām neuzņemšos spriest, jo šķiet, ka Daughter labākais veikums viņiem varētu būt vēl tikai priekšā. Ja vien viņi paši mācēs pie tā nonākt.

7.5/10

Ir izdevies tikt pāri debijas albuma karmai :) Mans favorīts Doing the Right Thing, lieliski klipi gan šim, gan Numbers. Un jā, lai arī pērn Positivus Tele skatuve bija par lielu, izskatījās apmulsuši, bet labprāt redzētu viņus šogad atkārtoti. Eiropas tūre izpārdota un tas jau par kaut ko liecina.

Uldzha 2016. gada 20. janvārī, 11:42

Tavs komentārs