Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Ceļš uz Positivus 2014 - Daughter

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 8. jūlijā

Kā mēdz teikt, laiks skrien mežonīgā ātrumā, un šī gada festivāls Positivus gaidāms jau nākamajā nedēļā. Līdz tam vēl jāpagūst iepazīt vairāki mākslinieki, kuri priecēs mūs trīs dienu garumā. Šoreiz ceļā uz Positivus piestāsim, lai uzzinātu vairāk par Daughter.

Kas?

Daughter mēdz dēvēt par grupu, kas nāk no Londonas, bet precīzāks apzīmējums viņiem būtu Eiropas apvienība. Katrs no trīs grupas dalībniekiem pārstāv savu valsti, tautību, piemēram, soliste Elena Tonra ir no Lielbritānijas ar itāļu, īru izcelsmi, bundzinieks Remi Aguilella ir Francijas pārstāvis, bet ģitārists Igors Haefeli ir šveicietis. Projekts sākās kā Elēnas Tonras solokarjera, kura caur mūziku jau kopš jaunības mēdza izteikt savas sāpes. Skolas gados viņa bieži tika apcelta, un mūzika bija veids, kā tikt ar to galā. Jau savā bērnībā viņa tika iepazīstināta ar īru tradicionālo mūziku, bet sirdij tuvāka bija alternatīvā un folk mūzika.

Elena Tonra vienatnē ar akustisko ģitāru sāka uzstāties dažādās vietās Londonā. Visai ātri viņa sāka apzināties, ka vēlās bagātināt savu skanējumu, jo vienatnē viņa to nespēj izdarīt. Vienā no saviem nelielajiem koncertiem viņa satika Igoru Haefeli, kurš tobrīd Londonā studēja Laikmetīgās mūzikas mākslas institūtā. Drīz vien viņi sāka uzstāties kopā un 2011. gadā izdeva pirmos EP Demos un His Young Heart. Tajā pašā gadā viņi nokļuva Communion izdevniecības redzeslokā, kuri palīdzēja izdot trešo mazalbumu This Wild Youth. Bundzinieks nebija tālu jāmeklē, jo viņš mācījās vienā un tajā pašā iestādē, un Elēna jau iepriekš mēdza ar viņu saspēlēt.

Saistībā ar Elenas Tonras un Igora Haefeli savstarpējām romantiskām attiecībām pastāvēja jautājums, vai viņi var turpināt darboties vienā grupā. Igoru uztrauca, ka viņš ierobežo Elenas radošo brīvību, bet šis jautājums atrisinājās, jo viņa neuzskatīja attiecības par traucēkli viņu karjerai. Tas vēlāk izrādījās pareizs lēmums, pēc viena no koncertiem Londonā viņus uzrunāja izdevniecība 4AD, kuras paspārnē 2013. gadā tika izdots debijas albums If You Leave.

Viņu pirmais ieraksts izpelnījās augstus vērtējumus no kritiķiem, kā arī If You Leave sasniedza sešpadsmito atzīmi Lielbritānijas albumu top 40. Par sadarbību ar 4AD viņi paši bija ļoti priecīgi. Šo gadu laikā viņi ir devušies tūrē ar Benu Hovardu un The National, apmeklējuši lielu daļu pasaules.

Ko spēlē?

Viņu galvenie žanra apzīmējumi ir indie folk, ambient un daļēji arī alternatīvais roks. Daughter mūzika ir bagāta ar plašu instrumentu klāstu, bet uzsvars ierakstos tiek likts uz ģitārām. Visā jūtama ambient mūzikas ietekme, kas izpaužas ikvienā skaņdarbā un raksturo viņu skanējumu. Labs priekšstats var rasties, ja noklausās viņu versiju pagājušā gada populārākajai dziesmai Daft Punk — Get Lucky. Tas, starp citu, ir kļuvis par vienu no klausītākajiem skaņdarbiem, ko Daughter ir publicējuši.

Bieži aprakstot viņu mūziku un koncertus tiek pieminēti vārdi intīmi un emocionāli. Kad jāmēģina atrast līdziniekus Positivus pagātnē, tad pirmais, kas ienāk prātā ir The xx, kuri pagājušajā gadā noslēdza festivālu. Arī par viņiem mūzikas pazinēji mēdz lietot bieži šos divus vārdus, kā arī Daughter recenzijās The xx bieži tiek minēts kā salīdzinājums.

Kāpēc jāredz?

Staņislavs Fisenkovs, Intro.lv žurnālists: “Grūti atrast īstos vārdus, lai aprakstītu Daughter koncertus. Tas ir jāpieredz katram festivāla apmeklētājam un, šķiet, viņu mūzika varētu iepatikties ikvienam. Tā iederēsies visā programmā neatkarīga no tā, vai būs drūms, lietains laiks vai vasaras tveice. Atšķirībā no daudziem citiem Positivus ārzemju viesiem, Daughter šovasar uzstāsies salīdzinoši mazā skaitā festivālu. Tādēļ jāizmanto iespēja, ka viņus dzīvajā varēsim sastapt tepat Salacgrīvā.”

Normunds Vucāns, Intro.lv žurnālists: ”Ar prieku tagad atceros, ka pirmo reizi Daughter izcēlām jau 2012. gadā, kad Youth ērti iegūla 16. pozīcijā 2012. gada labāko dziesmu top 25. Kopš tā laika grupa ir tikai pilnveidojusi savu sniegumu un kļuvusi vēl interesantāka, kā rezultātā nešaubos — tā nebūs bijusi vienīgā reize, kad viņus gribas paslavēt līdzīgās aptaujās. Izziņojot šī gada programmu, Daughter parādījās reizē ar The Kooks un of Montreal. Kamēr daudzi steidza sajūsmināties par šiem populārajiem vārdiem, es lēnām sāku skaitīt dienas līdz 19. jūlijam, kad dzīvajā varēšu baudīt Elenas Tonras brīnišķīgo vokālu. Mūs gaida reti skaists koncerts!”

Lauris Anstrauts, Intro.lv žurnālists: ”Daughter varbūt pagaidām nav izdevies sasniegt tos panākumus, ko daži viņiem prognozēja, bet tas nenozīmē, ka viņiem būtu problēmas ar kvalitāti. Viņiem lieliski izdodas radīt pieklusinātu, nedaudz intīmu atmosfēru un Elenas Tonras piesmakušajā balsī gribas klausīties vēl un vēl. Festivāli bieži vien ir domāti tam, lai atrastu kaut ko jaunu, un Daughter, manuprāt, ir viena no labākajām jaunajām grupām šī gada Positivus festivālā.”

Iepriekšējie Ceļš uz Positivus sērijas raksti:

Chet Faker

Future Islands

Temples

The 1975

Anna Calvi

Elbow

FM Belfast

NoNoNo

The Horrors

And So I Watch You From Afar

The Kooks

You Me at Six

Of Montreal

Cherub

Laura Mvula

Tavs komentārs