Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Indygo - The Result of Everything

Kārlis Arājs, 2019. g. 23. maijā

Indygo ir grupa no Latvijas, kas jau gadiem rada ļoti interesantu smagmūziku, kurā savijas melodija un agresivitāte, veidojot tādu kā mūzikas Lielvārdes jostu, kurā katrs atradīs sev ko interesējošu. Grupas jaunajam albumam ir dots atbilstošs nosaukums — The Result of Everything. Tik tiešām, šajā ierakstā var dzirdēt atskaņas no iepriekšējiem veikumiem, taču šīs skaņas ir paceltas jaunā līmenī un skan svaigi un interesanti.

Klausoties šo albumu, rodas vēlme īpaši izcelt divas lietas. Pirmkārt, albums skan izcili. Latvijas alternatīvajā mūzikā sen nav dzirdēts albums, kurā tik labi skanētu viss, sākot ar ģitārām un bungām, un beidzot ar vokālu, kurš nav pārlieku skaļš, bet arī nav paslēpies aiz instrumentiem. Otrkārt, ir jāslavē grupas prasme komponēt un aranžēt dziesmas, kuras nevienā brīdī nešķiet pārlieku garas, vai, gluži pretēji, pārāk īsas.

Runājot par dziesmām, raksta autoram īpaši ausīs iekrita Little Spooky Moments, kura savā skanējumā atgādina kaut ko no 90. gadu alternatīvās mūzikas, taču modernā izpildījumā. Savukārt gabalā Answers grupa atklāj savu iekšējo Placebo, turpretim dziesmas Under my Skin ievadošais basģitāras rifs savā elegantumā var sacensties ar jebkuru pēdējo divdesmit gadu laikā sarakstīto. Arī pārējās albumā atrodamās dziesmas nav zemē metamas. Piemēram, albumu noslēdzošais gabals Tonight ideāli iederētos kādas filmas brīdī, kur galvenais tēls vienatnē brauc pa ceļu, dodoties pie savas mūža mīlestības.

Noklausoties šo albumu vairāk nekā desmit reizes, nākas secināt, ka skumjākais šī ieraksta kontekstā ir tas, ka grupa nāk no Latvijas. Man tik tiešām gribētos ticēt, ka, ja Indygo būtu no ASV, tad šis ieraksts atrastu savu vietu alternatīvās mūzikas topos. Iespējams, šis viens no labākajiem alternatīvās mūzikas ierakstiem, kas radīts Latvijā pēdējo 15 gadu laikā.

9/10

 

Tavs komentārs