LMT Summer Sound 2015 festivāla apskats
Iepriekšējā nedēļas nogalē norisinājās nu jau piektais LMT Summer Sound festivāls. Kā jau ierasts, arī Intro.lv komanda bija pasākuma norises vietā, lai jums visiem pastāstītu svarīgāko, kas bija redzams un dzirdams Liepājā.
Braucot uz festivālu, ziņu par ļoti sliktiem laikapstākļiem un applūdušu teritoriju netrūka, kas patiešām biedēja, jo arī sinoptiķu prognozes visu laiku bija gana drūmas. Tieši tāpēc dubults bija pārsteigums, nokļūstot Liepājā un redzot, ka patiesībā viss ir pat ļoti ok. Tiesa, sliktās ziņas ātri vien bija izplatījušās, un gribētos domāt, ka tieši tas kļuva par iemeslu, kāpēc pasākuma apmeklētāju rindas bija gana šķidras. Īpaši jau pirmajā dienā, jo otrajā apmeklētāju pūļi jau izskatījās solīdi.
Līdz ar plūdiem, no galvenās uz Cēsu Alus skatuvi nācās pārvākties arī Apocalyptica, kas radīja pamatīgas jukas festivāla programmā. Šeit gan būtu jāmet akmens organizatoru darbībā, jo nav īsti forši izziņot izmaiņas uz galvenās skatuves, kamēr to, kāda tad būs uzstāšanās secība un sākuma laiki uz Cēsu Alus skatuves, varēja tikai minēt. Uzreiz gan taisnības labad jāpiebilst, ka šis arī ir vienīgais akmentiņš viņu dārziņā, jo citādi visa organizācija bija visaugstākajā līmenī un labāka nekā iepriekšējos gados.
Tas, ka Apocalyptica uzstājās uz otrās skatuves (un sniedza pārsteidzoši labu koncertu, starp citu), pavēra iespēju uz LMT skatuves sevi atrādīt baltkrieviem Super Besse un mūsu pašu Indygo. Diemžēl mūsu kaimiņiem šāds notikumu pavērsiens nāca par sliktu — lielā skatuve viņiem šķita par plašu, ārā bija nedaudz par gaišu un cilvēku bija daudz par maz, kas Maksimam Kulšam un pārējiem zināmā mērā sasaistīja rokas un liedza parādīt labāko sniegumu. Šis bija labi, bet viņi var daudz vairāk. Pretējo var teikt par Indygo, kas gan uz skatuves jutās kā zivis ūdenī, gan sapulcēja ļoti pieklājīga izmēra pūli un savas labākās kvalitātes parādīja daudz plašākā apmērā, nekā varētu, ja izmaiņu nebūtu.
Pirmās dienas lielāko pārsteigumu sagādāja Jānis Stībelis, nospēlējot negaidīti atraktīvu un aizraujošu koncertu, kurā dejoja gandrīz visi. Tieši šī pārsteiguma momenta dēļ dziedātājs jāizceļ tik ļoti, jo to, ka The Big Bluff būs dienas labākā šova autori, vai Pienvedēja Piedzīvojumi muzicēs lieliski, mēs nekļūdīgi prognozējām vēl pirms festivāla. Katrā ziņā turpmāk nevajag vīpsnāt, redzot Stībeli ļoti prominentā vietā festivāla programmā.
Prieks, ka otrajā dienā labu koncertu kopumā bija vairāk, nekā pirmajā. Savā līmenī (tas ir prognozējami ļoti kvalitatīvi, bet bez īpašām ekstrām vai pārsteigumiem) nospēlēja Very Cool People, Flame & The Rolltones, Momend, Laika Suns un Oranžās Brīvdienas, kas piektdienas vakarā visdrīzāk izceltos vēl vairāk, kamēr sestdienā palika kā vieni no, nevis paši izcilākie. Šīs pozīcijas ieņēma Aurora, Astro’n’out un Age Of Stones, ko nešaubīgi varētu dēvēt par manām LMT Summer Sound spilgtākajām atmiņām.
Starp visiem otrās dienas notikumiem īpašu izcelšanu pelnījusi arī LMT Spotify ballīte ar Tomu Grēviņu, kurā uz skatuves parādījās arī Olas. Par viņu koncertu kopumā var teikt, ka puišiem vēl diezgan daudz ir jāmācās, tomēr potenciāls sasniegt vēl augstākas virsotnes duetam ir, taču pēc šī šova tas palika otrajā plānā. Priekšplānā izcēlās Toma Grēviņa daļa dziesmā Prezidents, kurā viņš burvīgi nolika Artusu Kaimiņu. Pēdējo nedēļu notikumu sakarā par un ap Pieci.lv, šis bija kā kulaks uz acs. Un Artuss šādā veidā pa aci bija pelnījis jau sen.
Lai vai kādas nebūtu bijušas prognozes pirms festivāla, LMT Summer Sound kopumā izvērtās daudz labāks, nekā varētu atļauties to gaidīt. Organizācija bija augstā līmenī, muzikālie priekšnesumi — kopumā labāki nekā citus gadus, arī dažādas papildus aktivitātes bija interesantas. Būtībā pietrūka tikai vēl viens vai vēlams — divi labi hedlaineri, lai festivāls no vienkārši laba būtu kļuvis par lielisku. Atrast šos hedlainerus novēlam nākamgad, jo viss cits jau ir tā, kā tam būtu jābūt.
Foto: Krists Kreics