Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Latvijas Kultūras akadēmijā notiks Valpurģu nakts pasākums

Intro, 2014. g. 25. aprīlī

30. aprīlī, Latvijas Kultūras akadēmijā norisināsies ikgadējais studentu veidotais mūzikas un kultūras pasākums Valpurģi. No pasākuma sākšanās plkst. 19.00 līdz pašam rītam apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt dzīvo mūziku, dejot, skatīties aktuālās jauno režisoru filmas un atpūsties dārzā pie ugunskura.

Latvijas Kultūras akadēmija ir vide, kur uzturas apņēmīgi, intelektu mīloši un daudzpusīgi cilvēki. Gan studentus, gan pasniedzējus vieno kopīgas intereses un viens no viņu galvenajiem mērķiem ir attīstīt un pilnveidot Latvijas kultūras dzīvi. Kopīgi strādājot, ir izveidojies ikgadējs nakts pasākums Valpurģi. Tika paņemta īpatnēja tradīcija un transformēta, līdz sasniedza populistiska pasākuma veidolu. Valpurģu nakts pasaulē ir pazīstama kā nakts, kad tiek sveikta pavasara iestāšanās. Senos laikos šis bijis raganu sanākšanas rituāls, kurā tās dejojušas ap ugunskuru. Attīstoties sabiedrībai, 30. aprīļa naktī cilvēki sāka raganas dedzināt, nicinot to ķeceriskos izgājienus.

Latvijas Kultūras akadēmija apvienoja abas paražas: tiek kurts ugunskurs, sveikts pavasaris ar trakām dejām un pusnaktī sadedzināta ragana. Pasākuma programmu sastāda šobrīd aktuālu mūziķu koncerti, deju un citu aktivitāšu meistarklases, sportiska izklaide (kā lokšaušana), chill out zona ar kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas studentu veidotām filmām, FOBO fotostūris un vēl.

Šogad pasākums sadalīts divās daļās. Līdz pusnaktij uzstāsies regeja un ska mūzikas žanru grupas, tādas kā 2tie, Oranžās Brīvdienas un Gapoljeri, bet pēc raganas dedzināšanās sāksies nakts pasākuma daļa, kas sevī ietvers smagākas mūzikas performances uzstāsies Burn in Blizzard, Indygo un Band Mango, ko papildinās ķecerīgas aktivitātes akadēmijas dārzā. Visu nakti dārzā iespējams satikt dzīvo liesmu pie ugunskura un klausīties stāstos par raganām, to vēsturi un dzīvi šodien.

Valpurģi norisinās Latvijas Kultūras akadēmijas teritorijā, Ludzas ielā 24 lielajā zālē, pagalmā, dārzā un mazajā zālē.

www.facebook.com/Valpurgi2014

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs