Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

MONEY - Suicide Songs

Rūdolfs Sietiņš, 2016. g. 3. februārī

Mančestras Drāmas Klases skolnieki MONEY, kuriem šis ir otrais albums, vai nu ir īsti aktieri, kuri nebaidās melni jokot, vai arī tiešām viņu dzīves ir piepildītas ar pārspīlētām sāpēm, depresiju un pelēcīgumu. Patiesība kā vienmēr ir pa vidu, bet šoreiz liekas, ka aiz grupas uzspēlētā emocionālā tēla slēpjas kārtīga sarkasma deva. Par to liecina kaut vai tas, albuma tituldziesma Suicide Song ir īsākā, pacilājošākā dziesma albumā, kuru papildina elegantas pūšamo instrumentu iespēles.

Anekdote vēsta, ka MONEY patiks tiem kuri Drugs Don't Work uzskata par visu laiku “dziļāko” dziesmu. Un tiešām grupas mūzika atgādina par garākajām un hipnotiskākajām The Verve dziesmām. Tāpat grupa ausīmdzirdami ietekmējusies no The Smiths. Ievadošais I Am The Lord atgādina par leģendārā The Cure albuma Disintegration ievadošo dziesmu Plainsong. Šķiet, ka Lielbritānijas mūzikas vēsturi grupa ir izstudējusi godam, bet tomēr MONEY ir kaut kas vairāk kā lieliski kopētāji.

Idejiski MONEY var uzskatīt par WU LYF maigāko, sapņaināko, romantiskāko turpinājumu. Tas pats sarkasms, ekscentrisms ietērpts saprotamā formā. Kā arī mīklainais apzīmējums “heavy pop” bieži tiek lietots apzīmējot grupas radīto mūziku, kura autori jau ir pieminētie WU LYF. To īpaši var just albuma noslēdzošajā A Cocaine Christmas And An Alchocolic's New Year, kas ir Toma Veitsa cienīga, rēcošā klavieru balāde.

Aizmirsot visus citātus, grupas mūzika skan svaigi un neparasti, kas grupu ieceļ “britu ģitārmūzikas glābēju” statusā. Šoreiz gan šāds apzīmējums grupai tīri labi piestāv un nav kārtējais NME nepamatotais izdomājums. Jo albums ir ļoti labs un grupas nākotne solās būt spoža, ar dažādiem neparedzamiem pavērsieniem. Patīkami melanholisks, tiesa iespējams kādam garlaicīgs, ieraksts.

7.5/10

Tavs komentārs