Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Mēneša albums: februāris

Intro, 2015. g. 4. martā

Nedēļas dziesmas 26/01

Intro, 2015. g. 26. janvārī

Nedēļas dziesmas 12/01

Intro, 2015. g. 12. janvārī

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nite Fields – Depersonalisation

Staņislavs Fisenkovs, 2015. g. 10. februārī

Apskatot pašreizējo relīžu kalendāru, nākas secināt, ka jaunas mūzikas no Austrālijas šogad noteikti netrūks. Katru gadu var gaidīt arī vismaz vienu jaunpienācēju no šī reģiona, kas pārsteigs mūzikas kritiķus un klausītājus visapkārt pasaulei. Vieni no pirmajiem savus spēkus izmēģina Brisbenas četrotne Nite Fields ar debiju Depersonalisation, pie kuras tika strādāts gandrīz divus gadus.

Nedēļas dziesmu rakstos jau esam apskatījuši singlus Prescription un Winter’s Gone, bet rudenī tika izdots vēl viens skaņdarbs — You I Never Knew. Izteiktu singlu šajā albumā vairs nav, un jāsecina, ka viņi ļoti piestrādāja pie tā, lai šo ierakstu klausītos no pirmās līdz pēdējai sekundei.  No vienas puses šī pieeja ir apsveicama, savukārt raugoties no citas jāsaka, ka labprāt gribētos atrast vairāk skaņdarbus, kuru forma līdzinātos Prescription vai You I Never Knew.

Visa albuma garumā rodas asociācijas gan ar jaunām, gan vecām grupām, kas lielākā vai mazākā mērā visticamāk ir ietekmējušas apvienības skanējumu. Piemēram, Hell/Happy skanošā ģitāra un sapņainais noslēgums Winter’s Gone atgādina Baltimoras duetu Beach House. Tāpat Nite Fields noteikti iederētos Bruklinas mūzikas scēnā līdzās DIIV, Beach Fossils un Wild Nothing. Taču tādas dziesmas kā Come Down liek domāt par The Cure, Joy Division un citiem nozīmīgiem vārdiem britu mūzikā. Ne velti apskatnieki Depersonalisation sakarā runā par gotiem un bieži piemin mums jau pazīstamos angļus The Horrors. Taču, tajā visā noteikti, saklausāms viņu pašu rokraksts, kas ir ticis izkopts gadu laikā.

Pēc albuma noklausīšanās nerodas iespaids, ka šis ir tas austrāliešu debitants, kas liks daudz par sevi runāt šajā gadā. Depersonalisation ir pārdomāts albums un labs iesākums viņu karjerai, kā arī plate, kas noteikti liks pasekot viņiem līdzi arī turpmāk. Nite Fields nevajadzētu kavēties ar sava nākamā ieraksta izdošanu, lai nenokļūtu starp tām grupām, kas pēc debijas tiek aizmirstas. Noslēgumā noteikti jāpainformē, ka sestdien grupa viesosies klubā Depo šī albuma tūres ietvaros.

7/10

Tavs komentārs