Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Gaidot Devilstone festivālu: 1.daļa

Kārlis Arājs, 2017. g. 26. jūnijā

SATYRICON

Satyricon ir ilggadēji veterāni ekstrēmās mūzikas lauciņā — grupa ir dibināta 1991.gadā. Sākotnējo Satyricon mūziku varētu raksturot kā izteiktu black metal, taču laika gaitā kopējā skaņa ir mainījusies uz nedaudz vieglāku, klausītājam vieglāk uztveramu mūziku, tajā pašā laikā nezaudējot savu tumšumu un agresiju. Raksturojot Satyricon skaņu, prātā nāk salīdzinājumi ar Gorgoroth un Immortal instrumentālo izpildījumu un Satanika vokāliem.Black metal faniem šīs grupas koncerts būs saldais ēdiens, bet cilvēkiem, kas nezina, kas ir black metal un līdz šim ir baidījušies ar to iepazīties, Satyricon piedāvā viegli pieejamu atspēriena punktu lēcienam ekstrēmā metāla pasaulē.

WARBRINGER

Thrash metāls nav 80.gadu relikvija un ir dzīvs vēl aizvien, kā to pierāda nākamās divas grupas. Warbringer ir dibināta 2004. gadā Losandželosā un pārstāv tā saucamo jaunothrash metāla vilni — grupas, kas uzaugušas, klausoties žanra klasiku - Annihilator,Kreator, Exodus, u.tml. Warbringer ir talantīgi mūziķi, kuri uztur dzīvas thrash metāla tradīcijas ar sociāli trāpīgiem tekstiem par karu, nāvi un ciešanām, ģitāru solo, kas var izkausēt klausītāja seju, un blast beat bungošanu, kas atgādina perforatora tikšanos ar betonu. Mūzika, pie kuras laisties mošpitā, kratīt matus un saprast, ka atrodaties metāla festivālā.

DISTILLATOR

Nīderlande var lepoties ne tikai ar izciliem likumiem attiecībā uz marihuānu, bet arī arthrash metāla grupu, kura ir ļoti iedevesmojusies no Anihilator albuma Allison in Hell unMegadeth — Killing is my business un ir pārvērtusi šīs iedvesmas izcilā mūzikā. Īpaši jāizceļ vokālists, kurš izklausās tā, it kā būtu atvests laika mašīnā no 80.gadiem ar visām no tā izrietošajām sekām. Ja thrash metālam būtu apakšžanrs dad thrash metal, tad Distillator tajā ietilptu — un tas ir kompliments.

DOLLKRAUT

Brīdī, kad metāla mūzika sākusi pārāk nogurdināt ausis, ir vērts apmeklēt Dollkraut koncertu. Tā ir grupa, kuras skanējums atgādina labāko no 80.gadu elektroniskās mūzikas — analogie sintezatori, bungu mašīnas un hipnotiskas noskaņas. Klausītājiem, kas pazīstami ar N.S.R.D. daiļradi, šis nebūs nekas jauns, bet cilvēkiem, kas nav pieredzējuši kvalitatīvu lo-fi elektronisko mūziku, šis būtu jāiekļauj obligāti apmeklējamo koncertu sarakstā. Tā būs ne tikai iespēja atslēgties no apkārtesošās muzikālās agresijas, bet arī iespēja lēni un meditatīvi izdejoties.

PRETTY VICIOUS

Jauni britu puikas, kam ļoti patīk agrīni The LibertinesArctic Monkeys un visas pārējās grupas, kas bija populāras pirms 10 — 15 gadiem. Par laimi, šī patika tiek pārvērsta ļoti kvalitatīvā indie rokā, kurš spēj piesaistīt klausītājus ar savu enerģiju. Grupa, kas nebaidās izlikt savu sirdi un dvēseli tā, lai visa pasaule to redz, un tas viss komplektā ar labākajās britu indie roka tradīcijās ieturētu strauju tempu un Fender ģitāru riffiem. Grupa, pie kuras jāiet izdejoties visiem, kuriem dejošana pie black metāla koncerta draud beigties ar mazāku zobu skaitu, nekā koncerta sākumā.

PHRENETIX

Metālmūzikā ir pārāk maz sieviešu. Tādēļ ir liels prieks redzēt, ka ir grupas ar sieviešu vokālu, kas neizklausās pēc Evanescence, bet gan ir kārtīgs thrash metal šņāciens. Kaut gan, ja tā padomā, thrash metāls ir sieviešu vokālam ideāls žanrs, jo liela daļa no klasiskajiem thrash metal mūziķiem ļoti aktīvi cenšas dziedāt augstajos reģistros, tādēļ šī grupa skan ļoti dabiski un iederīgi thrash metal mūzikas panteonā. Jāizceļ arī pārējie grupas mūziķi, it īpaši solo ģitārists, kura partijas spēj aizraut līdzi ikvienu klausītāju.

SUICIDEOSCOPE

Interesants ambient electro post punk projekts no Lietuvā arvien populārāk paliekošās guļamistabas scēnas, jeb mūziķi, kas veido ierakstus savās guļamistabās. Grupas debijas albums tika izdots kasetes formātā, lai saglabāto skaņas graudaino autentiskumu. Mūzika, kas spēj klausītāju aizvest dziļā prātā ceļojumā. Skaņā var saklausīt līdzības ar Latvijas pagrīdas elektronikas scēnas milžiem STROPS.

Tavs komentārs