Sonāra Ekrānā: video vīrusa mistērija – iamamiwhoami
Līdz šim savos meklējumos pēc jauna skaņas avota esmu staigājis pa zemes virsu vai vismaz ir bijusi skaidra saprašana, kur es esmu, kā es tur nonācu un kāpēc es tur atrodos. Šoreiz, draugi, viss ir pavisam savādāk.
Sākums kā parasti, priekšā pavērtas viņa augstības, Interneta, plašās informācijas dzīles, kurās ienirstu pa sev zināmām taciņām, ne jau pirmo reizi ar pīpi uz jumta. Pieredzējis mednieks, kā nekā. Maņas saasinātas — meklēju. Ir!
iamamiwhoami — ‘n’
Burvīgs savā vienkāršībā. Muzikāli jūtams, kā tas ievelk Tevi piedzīvojumā: viegla ritmiska elektronika, kurā saklausāmas ērģeliskiklavesīniskas iespēles, ko papildina datorā apstrādāts, noskaņu radošs, sievietes vokāls. Video ģeniāls, kurā no primitīviem elementiem ir uzbūvētas ar mūziku harmoniski sadzīvojošas bilžu animācijas, kas rada vienota veseluma priekšstatu par mākslas darbu. Super! Redzams profesionālisms, kas ir pietiekami radošs, lai izcili operētu maza budžeta ietvaros.
Tad nu veicam izpētes procesu, lai noskaidrotu, ko vairāk par aiememaihuemai (iamamiwhoami). Pirmā doma, jokojot, kas iešaujas prātā, latviskojot nosaukumu — esesmuesmueskasesmues, ir Valdis, bet cik noprotams, tad viņš šobrīd, jau laikam, ir saņēmis nepieciešamās atbildes uz savu retoriski slaveno jautājumu: „Kas Es esmu?”. Tāpēc nemocīšu viņu, bet došos pa taisno pie ciparu laikmeta cilvēku orākula — Google.
Pēc manis ievadītajiem pieprasījumiem tiek piedāvātas dažādas norādes par tālāk meklējamo informāciju — ir redzami atsevišķi minējumi, bet nav nekādas oficiāli apstiprinātas informācijas par iamamiwhoami autentiskumu. Iesākums ir pietiekami intriģējošs, lai turpinātu iesākto stāstu tālāk.
Izrādās liela daļa cilvēku no dažādām pasaules malām, kopš pagājušā gada decembra, „cepās” internetā par tematu: „Kas ir iamamiwhoami?”.
Stāsts sākas ar, vairākiem ietekmīgiem mūzikas žurnālistiem un blogeriem, izsūtītu saiti uz Youtube kanālu iamamiwhoami, kurā ir ievietots 55 sekundes garš videomateriāls, bez tālākas papildinformācijas.
iamamiwhoami — ‘Prelude 699130082.451322-5.4.21.3.1.20.9.15.14.1.12’
Šim video ar vairāku dienu intervāliem seko vēl vairāki tīzeri (teaser). Precīzāku secību un pieņēmumus par skaidrojumiem var atrast detektīvblogā Criminal Brief. Par saviem iespaidiem un pieņēmumiem, saņemot norādes, dalās arī MTV blogeris Džeims Montgomerijs (James Montgomery). Uzmanību šim projektam pievērš arī britu svētdienas laikraksts The Sunday Times, vairāk gan biznesa kontekstā ar šobrīd ļoti aktuālo tēmu: „kā realizēt veiksmīgu partizānu mārketingu un vīrusu video kampaņu” (guerilla marketing & viral video).
iamamiwhoami — ‘o’
Stāsts turpinās vēl interesantāk, kad pāris „interneta detektīvi” izdara apgalvojumu par iamamiwhoami klipos redzamā sievišķā tēla identisko līdzību ar zviedru mūziķi Jonnu Lē (Jonna Lee) un citām norādēm, kuras ved viņas virzienā.
Jonna Lee — ‘Something So Quiet’
Šo apgalvojumu „ticamību” vēl vairāk apstiprina iamamiwhoami jaunākā dziesma un video ‘t’, lai gan Jonnas menedžmenta pārstāvji turpina apgalvot, ka viņu rīcībā neesot informācijas par Jonnas Lē saistību ar šiem vīrusa video.
iamamiwhoami — ‘t’
Paralēli kampaņai Youtube kanālā un dažādiem mistiskiem pasta sūtijumiem, kuri adresēti zināmiem mūzikas publicistiem, projekts iamamiwhoami piedāvā iegādāties katru „singlu-tīzeri” iTune veikalā.
Šobrīd baumu līmenī tiek runāts, ka aiz solistes Jonnas Lē stāvot vēl vairāki zviedru elektroniskās mūzikas mākslinieki, kuriem ir saistība ar grupām/projektiem The Knife un Zeigeist.
The Knife — ‘We Share Our Mother’s Health’
Zeigeist — ‘Humanitarianism’ LIVE @ Swedish TV4 31/07/2008
Stāsta morāle? To patiešām nedrīkst pazaudēt sajūsminoties par mākslu, jo tā ir domāta, lai ne tikai labsajūtā to izbaudītu, bet sekotu arī tajā ietvertai ziņai.
Tad nu dziesmas ‘n’ Youtube kanālā iamamiwhoami videoklipa info sadaļā ir ievietota saite uz citu Youtube videoklipu, kurā ir sižets par to kā Holivudas „slavenība” ir izdomājusi biznesu, pārdot ūdeni smukā iepakojumā par 50$ pudelē, laikā, kad ir vietas uz pasaules, kur cilvēki no slāpēm mirst.
Žanrs: alternatīvi eksperimentāls elektronisks drīmpops (alternative, experimental, electronic, dream pop)
Albums: nav zināms — sekojiet Youtube kanālam iamamiwhoami
Es arī šito biju pirms kāda laika uzgājis. Patīk. Un ir ir tā Joanna Lee.
jumts 9. jūlijā, 12:21