Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Frenks Tērners: mēs spēlēsim hitus un tas būs lieliski!

Raimonda Arāja, 2016. g. 21. jūlijā

Jau rīt Cēsīs sāksies divu dienu festivāls Fono Cēsis, kā ietvaros uz skatuves kāps vairāki ievērojami pašmāju un ārzemju mūziķi, tai skaitā arī britu folkpanka varonis Frenks Tērners, kas Latvijā jau ir spēlējis vairākas reizes un Cēsīs atgriežas pēc zināma pārtraukuma. Pirms festivāla aprunājāmies ar Frenku par pankroku, tūrēšanu un to, ko no viņa varam gaidīt Cēsīs.

— Cēsu koncerts tika pievienots Tavai koncerttūrei pēdējā brīdī, kas bija diezgan liels pārsteigums, ņemot vērā to, ka pirms tam šī tūre Baltijas valstīm apmeta diezgan lielu līkumu. Kas bija tas, kas tomēr lika iekļaut Cēsis?

Man ar Latviju ir ilgstoša saikne, līdz ar to man bija skumji, ka šī albuma tūrē mums tur vēl nebija ieplānots koncerts. Mans draugs Andžs sāka ar mani runāt par koncerta iespējamību un mēs panācām, ka tas notiks. Es esmu priecīgs atkal atgriezties Cēsīs.

— Gatavojoties šai intervijai, uzgāju vecu rakstu sēriju no 2008.gada, kas saucas Frank Turner does Latvia. Vai šoreiz varam gaidīt kaut ko līdzīgu?

Varbūt nē, tā kā šoreiz ceļojums ir īsāks. Bet tas noteikti būs jautri!

— Tavā pēdējā albumā Positive Songs For Negative People dziesmas šķiet vairāk koncentrētas uz nepadošanos un atkopšanos. Tas šķiet kā loģisks turpinājums albumam Tape Deck Heart. Cik ļoti atšķīrās Tavs noskaņojums, ierakstot Positive Songs, un vai varam sagaidīt līdzīgu progresiju nākamajā ierakstā?

Positive Songs priekš manis ir Tape Deck Heart turpinājums — monētas otra puse, otrā daļa, kā vien vēlaties to saukt. Es domāju, ka šie abi albumi ir brāļi. Viens ir par krišanu, un otrs ir par piecelšanos. Es esmu beidzis par to runāt; tas, kas sekos tālāk, noteikti atšķirsies.

— Mīlestība pret pankroku ir tēma, kas bieži atkārtojas Tavās dziesmās. Bet kas (vai kuras grupas) ir tās, kas Tev lika tajā iemīlēties?

Pirmie man piederējušie pankroka ieraksti bija The Clash un The Sex Pistols, bet pilnībā šajā mūzikā iemīlēties man lika Rancid, Offspring un Descendents.

— Turpinot šo tēmu — ko "panks" nozīmē Tev?

Panks dažādiem cilvēkiem nozīmē dažādas lietas. Tas var būt stils, modes lieta, prāta stāvoklis, filozofija, kopiena. Man šķiet, ka priekš manis tas ir nedaudz no katras iepriekšminētās lietas.

— Viena no lietām, kas raksturo Tavu mūziku, ir spēcīgi un atklāti dziesmu vārdi. Vai ir kādas lirikas, ar kurām Tu īpaši lepojies? Ja jā, tad kuras tieši?

Es lepojos ar daudziem savu dziesmu vārdiem un man vajag ieguldīt daudz, lai nonāktu punktā, kur man šķiet, ka dziesmu vārdi ir pabeigti un tos var rādīt citiem cilvēkiem. Es domāju, ka viss Tape Deck Heart ir diezgan spēcīgs. Man bija sajūta, ka ir riskanti būt tik ļoti personiskam, bet es domāju, ka tas nostrādāja.

— Kā Tu aprakstītu savu mūziku cilvēkam, kurš to nekad nav dzirdējis?

Es neaprakstītu, es tiem kaut ko nospēlētu.

— Tu dokumentē savas tūres un vietnē Instagram atzīmē katru savu koncertu ar kārtas numuru. Kāda ir sajūta, kad šis skaitlis tuvojas diviem tūkstošiem? Un vai var gaidīt vēl divtūkstoš koncertu?

Ir sajūta, ka es esmu kaut ko sasniedzis savā dzīvē, haha. Mums ir plāni divtūkstošā koncerta ballītei. Es nedomāju piebremzēt, bet kurš gan var pateikt, cik daudz koncertus kāds var nospēlēt vai nospēlēs?

— Tu savā dzīvē esi spēlējis simtiem dažādās vietās. Vai ir kāda, kurā tev īpaši patīk atgriezties un vai ir kāda vieta, kurā tu vēl neesi spēlējis, bet vēlētos to darīt?

Nottingham Rock City ir mana mīļākā vieta. Es gribētu spēlēt jebkur, kur es nekad iepriekš neesmu spēlējis. Šobrīd tā galvenokārt ir Dienvidamerika. Es vēl strādāju pie tā, lai tur nokļūtu.

— Šis jautājums ir uzdots visiem britu mūziķiem, bet tomēr — ko Tu kā tūrējošs mūziķis un Lielbritānijas pilsonis domā par Brexit?

Man šķiet, ka mūziķi ir nepareizie cilvēki, kam uzdot šo jautājumu.

— Un visbeidzot, ko fani Cēsīs var šoreiz gaidīt no Frenka Tērnera?

Tas būs divu cilvēku šovs — spēlēšu es un Mets Nasirs. Mēs spēlēsim hitus. Tas būs lieliski!

 

Foto: Polona Eržen

Tavs komentārs