Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dziesmas, kas jādzird šonedēļ (07/03)

Intro, 2013. g. 7. martā

Iknedēļas aktuālās jaunās mūzikas apskats šoreiz padevies visai ražens un esam pat pārsnieguši sev ierasto 10 dziesmu maksimumu. Kā jau ierasts, starp izvēlētajiem skaņdarbiem vērojama izteikta dažādība mūzikas stilos un izpildītāju statusā — no daudzsološām jaunajām grupām līdz sevi jau pierādījušiem mūziķiem. Starp šīs nedēļas jaunumiem atradīsiet jaunu mūziku no Frenka Tērnera, Foals, Rustie, Baths, Kylesa un daudziem citiem. Ja šķiet, ka kaut kā šeit pietrūkst vai ir kas cits, ko teikt, esat laipni aicināti savu viedokli izteikt komentāros.

Rustie — Slasherr

Glāzgovas producents (man nez kāpēc liekas, ka pēdējā laikā ļoti daudz esmu rakstījis par šīs pilsētas mūziķiem) Rustie, šķiet, ir gatavs sasniegt jaunus augstumus. Pēc sava lieliskā debijas albuma Glass Swords izdošanas 2011. gada nogalē, pagājušajā gadā viņš vēl paspēja pārizdot vairākus tā skaņdarbus ar pievienotiem vokāliem, bet nu ir atpakaļ ar kaut ko jaunu un ļoti aizraujošu. Slasherr, kas ir viena no šomēnes gaidāmā viņa singla A-pusēm, ir absolūts deju grīdu grāvējs, kas turpina attīstīt Rustie iesākto maksimālistisko skanējumu. Tas iesākas ar viņam raksturīgajām wonky sintezatoru skaņān un pāraug jau ierastajā kāpinājumā, kulminējot ar eiforisku skaņas eksploziju. Slasherr ir neaprakstāmi patīkams spēriens pa seju, kas visticamāk pa taisno nokļūs daudzu ievērojamāko pasaules dīdžeju setos. Šķiet, ka Rustie pārstāvētais LuckyMe kolektīvs un ar to saistītie producenti (Hudson Mohawke, Lunice, Machinedrum, jā, arī Baauer) šobrīd ir zirgā, un tas ir pilnīgi pelnīti, jo viņu atbalstītās skaņas ir lieliski revitalizējušas elektroniskās mūzikas lauciņu.

/Lauris Anstrauts/

Frank Turner — Recovery

Papētot to, cik bieži Latvijā ir viesojies Frenks Tērners, ir skaidrs, ka mums viņš nav svešs, varētu pat teikt tuvs. Šonedēļ viņš ir publicējis pirmo singlu Recovery no aprīlī gaidāmā piektā studijas albuma. Tie, kuri pazīst Frenka daiļradi, noteikti nebūs pārsteigti par dzirdēto, bet arī ne sarūgtināti. Viņš turpina spēlēt folkroku, kas ir pārdomāts un ar asprātīgām lirikām, tāpēc tas nekļūst garlaicīgs. Dziesma ir optimistiska un pozitīva — akustiskā ģitāra skan viegli un daudziem cilvēkiem tā liks izskustēties. Cerēsim, ka pēc albuma izdošanas Frenks atkal iegriezīsies Latvijā.

/Staņislavs Fisenkovs/

Autre Ne Veut — Play by Play

Bruklinas balto zēnu R&B mūzikas lauciņš pēdējos divos gados ir bijis īpaši ražīgs. How to Dress Well jeb Toma Krella vārds Latviju jau ir sasniedzis un paspējis satricināt vairāku mūzikas entuziastu pasaules, kā arī iekļuvis Palladium koncertu kalendārā. Tagad laiks Autre Ne Veut jeb Artūram Ašinam, kurš februāra beigās izdevis otro studijas albumu Anxiety un turpina iekarot klausītāju sirdis ar emociju un melodiju pārbagātajām dziesmām no tā. Šonedēļ aicinu jūs iepazīties ar jaunāko singlu no šī albuma — Play by Play — kurš pirmdien ticis arī pie Urban Outfitters sponsorēta videoklipa. Muzikālajā ziņā tajā saklausāms glamūrīgu 80. gadu pop / synthpop dziesmu skanējums, kuru veiksmīgi piekopj arī bruklinietis Twin Shadow, savukārt spalgais vokāls atgādina jau pieminēto How to Dress Well un pēc vairāku mūzikas apskatnieku vērtējuma arī dižgaru Prinsu. Atliek vien sākt klausīties un Play by Play drīzumā nonāks on replay.

/Jana Udovenko/

Foals — Bluebird

Pirms Holy Fire izdošanas izskanēja baumas, ka Foals, veidojot šo albumu, bija sagatavojuši divas tā versijas. Kādā intervijā solists Jannis Filipakis apstiprināja, ka tika ierakstīts daudz materiāla, ko producenti sadalīja divās daļās un puišiem bija jāizvēlās, kura daļa veidos grupas trešo albumu. Tāpēc nebrīnieties, ka turpmākajos mēnešos mēs visticamāk dzirdēsim vēl vairākas jaunas dziesmas. Bluebird ir tumšs skaņdarbs ar Total Life Forever raksturīgo atmosfēru, sajūtām un no Antidotes laikiem pazīstamajām stīgām. Tas nebūt nav sliktāks par Holy Fire atrodamo materiālu un varētu atrasties tā noslēdzošajā daļā. Bluebird var daudziem kalpot kā iemesls tam, lai turpinātu uzmanīgi sekot Foals daiļradei.

/Staņislavs Fisenkovs/

Baths — Miasma Sky

Maija beigās klajā nāks Losandželosas mākslinieka Baths jaunais albums Obsidian. Tā nupat iznākušo pirmo singlu Miasma Sky pavadošajā preses relīzē teikts, ka jaunajā albumā viņš pievērsies krietni tumšākām un drūmākām tēmām. Citēju: "Piemīlīgā asinsrite (Lovely Bloodflow) šeit ir pārvērtusies par lavu". Spriežot pēc šī pirmā singla, krasas pārmaiņas uz tumšo pusi gan ir gaidāmas tikai dziesmu tekstos, jo, lai gan viņa kopējais skanējums ir kļuvis nedaudz tumšāks, tajā joprojām var saklausīt Cerulean dzirdēto sirsnību un siltumu. Toties mani pārsteidza tas, ka Miasma Sky tikpat kā vispār nav dzirdami debijas albumam raksturīgie lauztie ritmi un glitch skaņas, un, ja ne Vila Veisenfelda īpatnējie vokāli, ļoti iespējams, pat neatpazītu to kā Baths gabalu. Tomēr pie tā es pieradu jau pirmajā klausīšanās reizē un tas projekta skanējumu nesabojā, līdz ar to Obsidian tiek pievienots pie šī gada gaidītākajiem albumiem.

/Lauris Anstrauts/

Kylesa — Unspoken

Ja no hipstermetālistu pavēlnieku jaunākā albuma tiek gaidītas tikpat lieliskas deviņdesmito alternatīvā roka melodijas un ģitāras Smashing Pumpkins un My Bloody Valentine garā kā iepriekšējā albumā, tad šoreiz to mēs nesagaidām. Unspoken ir drūms un gotisks spoku stāsts, kur savu seksīgo vokālu parāda ne mazāk seksīgā grupas ģitāriste.

/Rūdolfs Sietiņš/

St. Lucia — Before the Dive (CHVRCHES Remix)

St. Lucia, jeb īstajā vārdā Žans-Filips Groblers, sevi pieteica pagājušā gada SXSW festivālā un pa šo gadu ir paspējis gūt zināmu atpazīstamību ASV, taču Eiropā vārds St. Lucia vēl joprojām lielākoties saistās ar salu Karību jūrā. Cerēsim, ka drīzumā tas mainīsies, jo viņš, pirmkārt, ar ļoti pozitīvām atsauksmēm iesildīja Eliju Goldingu viņas Amerikas turnejā un, otrkārt, tagad ir izpelnījies remiksu no jaunās un daudzsološās britu grupas CHVRCHES. Groblers ir dzimis Dienvidāfrikā, daudz ceļojis pa pasauli, studējis mūziku Liverpūlē un tagad dzīvo un muzicē Bruklinā, un ietekmes no visām šīm vietām ir kolosāli saklausāmas viņa dziesmās, tajā skaitā Before the Dive — Āfrikas saule, koķetīgas popa melodijas un krāšņa elektroniskā deju mūzika. CHVRCHES tam visam vēl piejaukuši sev tik raksturīgo 80. gadu skanējumu, kas, manuprāt, padarījis Before the Dive par gardu kumosu radiostacijām. Cerēsim, ka arī vasarā gaidāmais debijas albums būs tikpat krāšņs!

/Jana Udovenko/

Mmoths — All These Things feat. Holly Miranda

Kad izlasīju, ka šis īru producents liekams vienā plauktiņā ar Holy Other, James Blake un How to Dress Well, uzreiz sapratu, ka Mmoths laist garām nedrīkst. Mmoths, īstajā vārdā Džeks Kollerans, savu debijas EP izdeva pagājušajā gadā un kopš tā laika ir paspējis iesildīt tādus grandus kā Aphex Twin, At the Drive-In un The xx. Šonedēļ tika laists klajā viņa jaunais EP Diaries, kas iecerēts kā atmiņu albums no ilgās turnejas, un All These Things skan kā lappuse, kas vēsta par vēlu vakaru pēc koncerta, braukšanu uz nākamo pieturvietu, lūkošanos ārā pa logu un patīkamu nogurumu.

/Jana Udovenko/

Eleanor Friedberger — Stare at the Sun

Izskatās, ka Fiery Furnaces vokālā līdere un agrākā Franz Ferdinand vokālista draudzene Eleanora Frīdbergere šogad mēģinās sekot iepriekšējā, vairāk vai mazāk lieliskā albuma soļiem. Stare at The Sun ir nedaudz septiņdesmito Ņujorkas pankroku atgādinoša dziesma ar saulainu popmelodiju, kas varbūt ir pārāk skiciskas dabas, bet tomēr nostrādā kā lielisks ieskats nākamajā albumā.

/Rūdolfs Sietiņš/

Lemaitre — Cut to Black

Elektroniskās mūzikas duets no Norvēģijas. Nē, nē, nē, es nerunāju par Royksopp, bet pie apvāršņa ir parādījies jauns duets Lemaitre, kas labprāt ieņemtu viņu vietu. Ketils Jansens un Ulriks Denizo Lunds pazīst viens otru jau no bērnības un vienmēr darbojušies mūzikā, taču muzicēt kopā sadūšojušies vien 2010. gadā. Dzīvespriecīgā Cut to Black ir dziesma no viņu šonedēļ izdotā EP Relativity 3. Tajā savienotas rotaļīgas klavieres un dejojami elektroniskās mūzikas bīti, kas padara šo par lielisku pavasara dungojamo dziesmiņu.

/Jana Udovenko/

Bibio — À tout à l'heure

Ja arī tu izmisīgi gaidi pavasari, tad šī dziesma ir domāta tev. Bibio šo dziesmu ierakstījis savā dārzā pasakaini skaistā, saulainā dienā, tādēļ À tout à l'heure ir piesūkusies ar saules stariem un ziedu smaržām. Viņš uzsver, ka tieši muzicēšana dārzā iedvesmojusi dziesmas gaisīgo melodiju un vārdus un ka par vienu no instrumentiem pat kļuva plastmasas lejkanna, kas atradās turpat dārzā. Šo un vēl desmit dziesmas jūs atradīsiet Bibio jaunajā, jau septītajā, studijas albumā Silver Wilkinson, kas tiks izdots 13. maijā. Iedomājieties, cik labi tas skanēs, kad vasara būs tik, tik tuvu!

/Jana Udovenko/

Tavs komentārs