Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Rammstein - Rammstein

Kārlis Arājs, 2019. g. 19. maijā

Kas ir vajadzīgs, lai radītu labu Rammstein albumu? Galvenokārt nepieciešami ģitāras rifi, kas iederētos Ministry diskogrāfijā, bungas, kuras nejustos liekas Nine Inch Nails platē un vokāli, kuru izpildījums vienlaicīgi rada vēlmi iekarot Eiropu un nomirt. Savā jaunajā veikumā, kas nosaukts pašas grupas vārdā, Rammstein kārtējo reizi ir atraduši visus šos elementus un ir gatavi klausītājiem piedāvāt neaizmirstamu pieredzi, kuru ir vērts klausīties atkal un atkal.

Jau no albuma pirmās dziesmas — provokatīvās Deutschland — ir skaidrs, ka grupa nav palikusi veca un nevarīga. Ir skaidrs, ka Tilam Lindermanam ar kompāniju ir ko teikt. Dziesma un tās videoklips veiksmīgi pieskaras tēmai, kas reti tiek aizskarta vācu mūzikā, proti, tās vēsturei, neaizmirstot arī ne pārāk veiksmīgo laika posmu no 1939.gadam līdz 1945.gadam. Savukārt nākamais gabals Radio toties varētu būt himna tai paaudzei, kas uzauga aiz dzelzs priekškara, kuriem Radio Brīvā Eiropa bija vienīgais veids, kā sadzirdēt, kas notiek tur Eiropā.

Arī albuma turpinājumā ir dzirdama viena spēcīga dziesma pēc citas, piemēram, gabalā Zeig Dich grupa nolēmusi runāt par baznīcu un tajā valdošu divkosību, kārtējo reizi nebaidoties no skandāla. Taču par albuma sirdi un dvēseli, viennozīmīgi, būtu jāsauc dziesma Puppe, kurā Tils iejūtas maza bērna tēlā, kura māsa nodarbojas ar vecāko profesiju pasaulē. Dziesma ir kā ceļojums šāda bērna psihē un brīdis, kad tā sasniedz savu kresčendo ir brīdis, kad arī albums sasniedz savu emocionālo kulmināciju. Tādēļ šo rindu autoram ļoti patīk, ka Puppe atrodas albuma vidū, jo tas, kas seko tālāk skan kā patīkamas piedevas, kuras ir baudāmas tieši tāpēc, ka pirms tam ir bijis izcils pamatēdiens.

Runājot par muzikālo pusi, albumā ļoti labi var dzirdēt to, ka gan vokālists Tils, gan ģitārists Ričards pēdējo desmit gadu laikā ir rakstījuši savu solo materiālu. Tas kalpo kā liels pluss albumam, jo ļauj tam iegūt plašāku skanējumu nekā, piemēram, grupas iepriekšējam veikumam — Liebe ist fur alle da. Protams, ka albumā, kā jau vienmēr, agresīvi gabali mijas ar akustiskām balādēm, tostarp izcilo Diamant, bet šoreiz skaņu palete šķiet daudz plašāka un pieaugušāka.

Noslēgumā jāatzīst, ka ar ilgi gaidītiem albumiem ir bīstami, jo, ja grupa nav izdevusi jaunu ierakstu vairāk nekā desmit gadus, tad pastāv risks, ka fani būs vīlušies (skatos Tool virzienā), bet par laimi Rammstein nav pievīluši, un ir radījuši tiešām izcilu albumu, kas jādzird ikvienam šādas mūzikas cienītajam un arī visiem citiem.

 

8/10

 

 

Tavs komentārs