Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: 2010. gada nozīmīgākie koncerti

Normunds Vucāns, 2010. g. 26. decembrī

Turpinot vakar iesāktos atskatus uz 2010. gada muzikālajiem veiksminiekiem, šodien mēģinās atcerēties svarīgākos koncertus, kas notikuši mūsu valstī. Protams, šeit minētie nebūt nav viss, ko bija iespēja apmeklēt, taču atlasītie notikti bija aprunātākie un „skaļākie”.

Iespējams, esam kādu piemirsuši (ja tā, lai neapvainojas nedz mūziķi, nedz viņu fani), taču liekas, ka koncertdzīve šogad iesākās klusi un nemanāmi — pirmais atzīmēšanas vērtais pasākums notika marta sākumā, kad Arēnu Rīgu piedārdināja Vācijas smagā roka lielmeistari Rammstein. Šo šovu gandrīz izjauca plīsušais ūdensvads (nevarēja tikt nodrošināta ugunsdrošība), tomēr par spīti glābēju iebildumiem, koncertaģentūra FBI un mūziķi nolēma, ka uzstāšanos atcelt nedrīkst. Tā rezultātā sanākušie klausītāji saņēma, iespējams, nedaudz mazāku, tomēr jebkurā gadījumā iespaidīgu šovu.

Pēc mēneša to pašu zāli ar pāris dienu intervālu pieskandināja divi pilnīgi atšķirīgi muzikanti — vispirms Gothan Project ar savu elektronisko tango, bet pēc tam rokmūzikas dzīvās leģendas Metallica. Atgādināšu, ka sākumā bija paredzēti divi Tallikas šovi (divas dienas pēc kārtas), tomēr mazās intereses dēļ viens no tiem tika pārcelts uz Tallinu. Tāpat jāatzīmē tas, ka kvartets uzstājās uz 360 grādu skatuves, kādu Latvijā, šķiet, varējām vērot pirmo reizi.

Pēc šī koncerta atkal iestājās relatīvs klusums, kuru pārtrauca festivālu sezona. Tā šogad bija vēl piesātinātāka kā jebkad iepriekš, tomēr galvenie epicentri palika tie paši, kas iepriekš. Vasaras sākumā savus uzticīgos apmeklētājus iepriecināja gan Zvērā, gan Fonofest organizatori (kāpēc man ir sajūta, ka esmu aizmirsis kādu svarīgu vasaras sākuma festu?). Lielajam vairumam mūzikas un dzīves baudītāju pasākumu sezona sākās un beidzās ar lielisko Positivus Salacgrīvā, tāpat aptuveni līdzīgs skaits ļaužu ieradās arī uz Baltic Beach Party. Augustā ļoti labas atsauksmes tika saņemtas par Laba Daba — no visas sirds novēlam organizatoriem arī pēc gada nepazaudēt īpašo festivāla auru. Ar lielu pompu tika pieteikts Pīlādzis, taču no tā „čiks” vien iznāca — maz apmeklētāju, nepārdomāta programma (prieks, ka vismaz organizācija bija labā līmenī).

Lielo koncertu sezonu atsāka Mika, kurš Arēnā viesojās augusta otrajā dienā. Sniedzis negaidīti labu koncertu (noteikti viens no interesantākajiem un kvalitatīvākajiem šoviem šogad), mūziķis pārsteidza praktiski visus atnākušos.

Pēc tam jau atkal uz pāris mēnešiem iestājās miera periods, kurā ārzemju zvaigznes Latvijā neiegriezās. Bija paredzēts, ka to oktobrī pārtrauks Faithless un Džo Kokers, taču abus koncertus atcēla — pirmo dziedātāja slimības, otro — „tehnisku iemeslu” dēļ. Jau šobrīd zināms, ka tie pārcelti uz nākamā gada pirmo pusi. Pēdējos divos mēnešos starp „skaļākajiem” vārdiem jāatzīmē norvēģu vecmeistari A-ha un vācieši De Phazz.

Ļoti liels prieks, ka šī gada otrajā pusē lielkoncertus sāka sniegt arī pašmāju mūziķi. Kā pirmais šādu soli spēra Gustavo, savas jaunā albuma tūres pēdējo koncertu sniedzot Arēnā. Lai gan nevienam nebija ne jausmas, kas no šī eksperimenta iznāks, prieks, ka tas izvērtās pārsteidzoši sekmīgs — zāle — pilna, publika — aktīva, mūziķis — apmierināts. Nedaudz mazāku atskaites koncertu spēlēja arī Latvian Blues Band. Ar vērienīgākiem priekšnesumiem pārsteidza Prāta Vētra un Instrumenti — ar nedēļas atstatumu abas grupas divas dienas pēc kārtas ar neizmirstamiem šoviem pieskandināja attiecīgi Arēnu un Sapņu Fabriku.

Lai gan šis nebūt nebija ar koncertiem bagātākais gads, lielākoties to kvalitāte bija stipri virs vidējā. Tas priecē, un cerams, ka 2011., kurš, vismaz pašlaik tā izskatās, būs interesantāks, kvantitātē nepazudīs kvalitāte. To arī novēlam!

Foto: Santa Sirmoviča

Tavs komentārs