Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

The Drums – Encyclopedia

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 15. oktobrī

Brukliniešu The Drums karjerā pēc diviem veiksmīgiem ierakstiem divu gadu laikā iestājās aizdomīgs klusums. Vienīgais, kas bija zināms, ka sastāvā palikuši vien Džonatans Pīrss ar Džeikobu Grehemu, un katrs no viņiem strādā pie sava soloieraksta. Tikai šī gada februāri puiši kliedēja baumas par iespējamajām beigām ar paziņojumu, ka trešais viņu albums nu ir gatavs.

Encyclopedia vasarā tika pieteikts ar singlu Magic Mountain, kas uzreiz lika noprast, ka šī pauze ir mainījusi The Drums. Tā vēl joprojām ir mūzika ar hipnotizējošiem sintezatoriem un lipīgām ģitāru partijām, bet vairs ne tik viegla. Smagnējums jūtams ne tikai skanējumā, bet arī sarakstīto liriku saturā. I Hope Time Doesn’t Change Him sākumā runa par pašnāvību, Let Me apdziedāta sarežģītā situācija ar homoseksuāļu tiesībām Krievijā un Face Of God gadījumā par reliģijas uzspiešanu un vēlmi to atgrūst. Lai gan smagākas tēmas bija skartas arī iepriekš, šoreiz kopā ar drūmāku skanējumu tas ir pamanāmāks.

Tomēr ja ir vēlme atrast tādus grāvējus kā Money vai Let’s Go Surfing no iepriekšējiem albumiem, to var mēģināt darīt arī Encyclopedia. Viens no piemēriem ir rotaļīgais Kiss Me Again, kas izvēlēts par šīs plates trešo singlu. Tāpat ieteicams paklausīties I Can’t Pretend, kas varētu kalpot kā pāreja no viņu skanējuma toreiz un tagad. Jāizceļ arī dziesmas noslēgums, kas atgādina Where Is My Mind, ja Pixies vairāk aizrautos ar psihodēliju un taustiņiem.

Klupšanas brīdis šajā albumā gan nav dziesmu nosacītais smagums, jo tas pats Magic Mountain bija ļoti kvalitatīvs skaņdarbs. Problēma ir meklējama galvenokārt plates otrajā pusē, jo tā šķiet samocīta, monotona un pārstiepta. Tāpat nedaudz nogurdina nepārtrauktā atkārtošanās, kas šajā ierakstā ir uzkrītoša parādība. Šo iemeslu dēļ Encyclopedia visticamāk neskanēs neskaitāmas reizes uz apli, kā tas bija ar abiem iepriekšējiem albumiem, bet no tā pavisam noteikti ir vērts paņemt pāris dziesmas.

6/10

Tavs komentārs