Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Dziesmas, kas jādzird šonedēļ (02/06)

Intro, 2013. g. 2. jūnijā

Boards of Canada — Reach for the Dead

Boards of Canada maija sākumā izdevās sacelt visai lielu ažiotāžu ar apslēptām platēm mūzikas veikalos, kā arī mīklainām reklāmām radio stacijās un TV kanālos. Lai gan lielākā daļa tāpat saprata, ka tas visticamāk is saistīts ar jaunu viņu ierakstu, ne viens vien viņu fans iesaistījās mīklas risināšanā, lai redzētu, pie kā īsti tas novedīs. Beidzās tas tieši tā, kā bija domāts — ar paziņojumu par jaunu albumu, savukārt pirms nedēļas uz milzīga reklāmas video ekrāna Tokijā tika demonstrēts video, ko pavadīja pirmais jaunā albuma vēstnesis Reach for the Dead, kas drīz pēc tam tika publicēts arī internetā. Reach for the Dead skan tieši tā, kā to varētu gaidīt — Boards of Canada ierastās skaņu kolāžas savītas kopā ar minimālistiskiem triphopa ritmiem, liekot domāt par deviņdesmito nogales elektronisko mūziku, kad BoC kopā ar Aphex Twin un citiem Warp Records pārstāvjiem bija vieni no neveiksmīgi nosauktā IDM žanra karognesējiem.  Varbūt vienīgi vilšanos sagādā tas, ka šeit nav nekādu sagraizītu balss semplu ar slēptiem ziņojumiem, lai gan šādu secinājumu droši vien ir pāragri izteikt pirms esmu noklausījies to apgrieztu no otras puses.

/Lauris Anstrauts/

Trentemøller — Never Stop Running (feat. Jonny Pierce of The Drums)

Galvenā autoritāte dāņu elektroniskajā mūzikā, Trentemøller, rudenī plāno izdot jaunu, nu jau trešo studijas albumu. Šonedēļ interneta apritē nonācis pirmais vēstnesis no tā — dziesma Never Stop Running, kas tapusi sadarbībā ar blondo vīru no Bruklinas surf-rock apvienības The Drums. Runa ir par Džoniju Pīrsu, kurš jau iemēģinājis roku solo karjerā un nu sācis arī sastrādāties ar citiem prominentiem vārdiem. Never Stop Running ir melanholisks stāsts par nebeidzamu sevis meklēšanu. Tam ir drūms, nolemtības pilns sākums, kas otrajā dziesmas minūtē pārvēršas eksaltētā, spārnotā piedziedājumā, kurā Pīrs atzīstas, ka nezina kurp dodas un pat īsti nezina, kas viņš ir. Sauciens pēc emocionālas stimulācijas iestigušas apātijas laikā, kas ietērpts savdabīgā un ļoti interesantā muzikālā risinājumā.

/Jana Udovenko/

CHVRCHES — Gun

Ja kāds man šodien jautātu, kas ir šī gada labākā jaunā grupa, es nekavējoties un ar lielu pārliecību atbildētu, ka tie ir CHVRCHES. Šis Glāsgovas trio sev uzmanību pievērsa jau ar savu pirms apmēram gada iznākušo debijas singlu Lies un katrs jaunais singls, kas no viņiem dzirdēts ir bijis tikai labāks par iepriekšējo, piesaistot arvien lielāku atbalstītāju pulku viņu dzīvelīgajai mūzikai, kurā apmēram vienādos apmēros sajaucas indie, elektronika un cukursalda popmūzika, pārkaisīta ar atsaucēm uz astoņdesmito sintīpopu. Sēriju nepārtrauc arī Gun, kas jau atkal ir līdz šim spēcīgākais no dzirdētajiem grupas skaņdarbiem . Lorenas Mejberijas vokāls (kurā es nepārtraukti varētu klausīties ilgi jo ilgi) tajā sajaucas ar vasarīgi bezrūpīgiem sintezatoriem un enerģisku ritma partiju, piešķirot dziesmai visai pamatīgu radio hita potenciālu. Šķiet, ka Gun ir arī ar astoņdesmito atsaucēm piepildītākais grupas skaņdarbs, tomēr CHVRCHES mūzika nekad nepazaudē sajūtu, ka tā skan tieši tā, kā būtu jāskan lieliskai jaunai grupai 2013. gadā. Atliek tikai citēt kādu grupas fanu, kurš CHVRCHES oficiālajā SoundCloud lapā, komentārā pie Gun uzdevis visai zīmīgu jautājumu — “Vai jūs kādreiz varat arī kādu sliktu dziesmu uztaisīt?”.

/Lauris Anstrauts/

Simian Mobile Disco & Bicep — Sacrifice

Angļu elektroniskās mūzikas duets no Londonas Simian Mobile Disco nesēž rokas klēpī salikuši. Pirms gada viņi izdeva savu trešo studijas albumu Unpatterns un tagad ir atpakaļ ar jaunu singlu Sacrifice. Tajā viņi sadarbojas ar vēl vienu elektroniskās mūzikas duetu Bicep, radot klasiskā tech-house stilā ieturētu skaņdarbu. Šī un vēl citas dziesmas būs pieejamas Sacrifice EP platē, kas tiks izdota 10. jūnijā Simian Mobile Disco leibla Delicacies paspārnē. Dziesmas struktūrai un attīstībai varat lieliski sekot līdzi tās pavadošajā grafiskajā videoklipā.

/Jana Udovenko/

Austra — Painful Like

Pirms diviem gadiem latviešu izcelsmes dziedātāja Keitija Stelmanis jeb Austra izdeva kritiķu atzītu albumu Feel It Break. Pēc ilgas un aktīvas koncertēšanas viņa atgriezusies studijā un sagatavojusi vēl vienu albumu. Tas iznāks pavisam drīz, un mēs jau esam dzirdējuši pirmo singlu Home, bet šonedēļ izdots vēl viens — Painful Like. Skanējums ir palicis drūms, bet tajā pašā laikā sintezatori kļuvuši dejojamāki. Arī otrajā albumā, šķiet, Austras vokāls, kas ir spēcīgs un raksturīgs viņai, tiks papildināts ar bekvokāliem. Otrais singls rada vēlmi ātrak noklausīties arī pārējo albumu, kas varētu papildināt elektro-gotiskās popmūzikas albumu klāstu.

/Staņislavs Fisenkovs/

Jacques Greene — On Your Side (feat. How to Dress Well)

Ja pēc 8. maija How to Dress Well koncerta nevarat sagaidīt kādu jaunu materiālu no viņa, On Your Side ir dziesma, kas uz laiku remdēs jūsu nepacietību. Tajā Toms Krels iedziedājis vokālo partiju Monreālas producenta Žaka Grīna house stilā veidotajā skaņdarbā. Šī dziesma ir iekļauta EP platē On Your Side, kas oficiāli dienasgaismu ieraudzīs rīt. Līdz tam jums ir iespēja parotaļāties ar šai dziesmai uztaisīto interaktīvo videoklipu, kuru atradīsiet Žaka oficiālajā mājas lapā www.jacquesgreene.com.

/Jana Udovenko/

Quadron — Better Off (feat. Kendrick Lamar)

Zinu, ka ne vienam vien mūzikas cienītājam šogad ļoti labi gājis pie sirds dueta Rhye debijas albums un ļoti līdzīgu reakciju šo mūzikas cienītāju vidū vajadzētu izsaukt arī duetam Quadron. Kāpēc? Pirmkārt, jau tāpēc, ka šis ir Rhye dalībnieka, producenta Robina Hannibala, oriģinālais projekts, kuram tagad, pateicoties Rhye panākumiem, pievērsta lielāka uzmanība un, otrkārt, tāpēc, ka (pateicoties pirmajam iemeslam) abi šie dueti skan gandrīz identiski. Galvenā atšķirība ir tā, ka šeit patiešām dzied sieviete, nevis vīrietis ar ļoti sievišķīgu balsi, tomēr viss pārējais pēc būtības ir nemainīgs — Quadron izpildījumā ir dzirdama tā pati svelmainā, jutekliskā popmūzika, kas Rhye debijas albumā. Starp citu, izrādās, ka vienu no abu Quadron dalībnieku iepriekšējā projekta dziesmām kā samplu savam hitam Bitch Don’t Kill My Vibe izmantojis uzlecošā hiphopa zvaigne Kendrick Lamar, kurš šeit, tā teikt, „atdod parādu”, papildinot Better Off ar savu pantu.

/Lauris Anstrauts/

Sean Nicholas Savage — Other Life

Balto puišu pop/R’n’B klubiņš turpina izplesties, un viens no jaunpienācējiem ir Monreālā bāzētais dziesminieks Šons Nikolass Sevidžs. Tāpat kā viņa priekšgājējiem How to Dress Well un Autre Ne Veut, Sevidža stāsts sākas ar ciešanām un izjukušām attiecībām, kas kalpoja par pamatu viņa jaunajam albumam Other Life. Pirmais singls ar tādu pašu nosaukumu precīzi ieskicē visa albuma tematiku — sapnis par citu/citādāku dzīvi, uz kuru būtu iespējams aiztransportēties pa maģisku portālu vai, ļoti, ļoti gribot, sākt dzīvot pašam. Kā nekā dzīves kvalitātes uzlabošana atkarīga vien no mums pašiem un mūsu gribasspēka. Muzikāli Other Life lieliski iederētos 80. gados, kad sintezatoru mūzikā bija vairāk nekā saprašanas, bet viņa izpildījumā tas ir rotaļīgs un neuzkrītošs. Šāds skanējums ir arīdzan diezgan stipra nobīde no viņa pirmajiem trim 2011. gadā izdotiem indie DIY stila albumiem, taču ļoti labi piestāv Sevidža smalkajam falsetam.

/Jana Udovenko/

Postiljonen — On the Run

Postiljonen šovasar daudziem varētu būt jauns atklājums elektroniskās mūzikas lauciņā. Apvienība (precīzāk — trio) nāk no Zviedrijas un Norvēģijas, tikko izdevusi savu debijas albumu un līdz ar to nāk arī singls — On the Run. Ierakstu noteikti ir jānoklausās tiem, kuri meklē mūziku vasaras vakariem. Ja ieklausās sitamajos instrumentos, tad var atrast arī līdzības ar M83, bet citi mūzikas apskatnieki Positljonen ir salīdzinājuši ar mūzikas producentu Washed Out. Arī pirmā palaistā dziesma no ieraksta Supreme ir spēcīga un atmiņā paliekoša, godam pārstāv Skandināvijas mūzikas lauciņu.

/Staņislavs Fisenkovs/

Everything Everything — Duet (Dutch Uncles remix)

Duet jau tā ir viena no spēcīgākajām dziesmām Everything Everything šī gada albumā Arc un tagad tā tikusi pie jauna skanējuma vēl vienas angļu grupas Dutch Uncles apstrādē. Oktobrī Dutch Uncles iesildīs Everything Everything Lielbritānijas turnejā, tādēļ izvēle remiksēt viņu dziesmu ir pilnībā saprotama. Dutch Uncles atsvaidzinājuši Duet ar elektroniskiem bītiem un sintezatoru, padarot to daudz dejojamāku un vasaras sezonai atbilstošu. Ja arī jums iepatikusies šī versija, droši dodieties uz Dutch Uncles SoundCloud profilu, no kura dziesmu iespējams ielādēt par brīvu.

/Jana Udovenko/

Tavs komentārs