Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JŪLIJS
Los Campesinos! — All Hell
Glass Animals — I Love You So F***ing Much
Empire of the Sun — Ask That God
Cults — To the Ghosts
Ice Spice — Y2K
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

JŪLIJS
19: Positivus 2024, Lucavsala
29: BBNO$, Palladium koncertzāle
31: Devendra Banhart, Hanzas Perons
AUGUSTS
02: Summer Sound 2024, Liepāja
12: Artemas, VEF Kvartāls
13: The Smile - ATCELTS, Siguldas pilsdrupu estrāde
14: Jessie Ware, Siguldas pilsdrupu estrāde
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Mēneša albums: septembris

Normunds Vucāns, 2011. g. 5. oktobrī

Pēc relatīvā klusuma augustā, septembris jau atkal mums piedāvāja daudz jaunas, lieliskas mūzikas. Kaut ko sev tīkamu varēja atrast katra žanra fani, tāpēc izvēlēties labākos albumus un dziesmas septembrī nebūt nebija tik viegli. Bet ticiet — mēs ceram, ka šādas problēmas būs biežāk!

Uldis Goba

Mēneša dziesma: Wavves I Wanna Meet Dave Grohl

Neitans Viljamss ir totāls Kalifornijas skeiter-narkomāns, un tieši tāpēc viņam izdodas tik lieliskas indie himnas. Septembrī iznākušais Wavves EP Life Sux ir pilns ar p@!$%#ām dziesmām, kurās piedalās arī tādi neveselīga dzīvesveida piekopēji kā Best Coast un Fucked Up, taču vēstījums Deivam Grolam ir ne tikai šīs mazās platītes, bet arī visa septembra grāvējs.

Mēneša albums: Neon IndianEra Extraña

Kurš teica, ka chillwave ir nelaimīgi gājis bojā un sen jau ir aprakts mūzikas kapos? Vieni no čillveiveru kustības flagmaņiem Neon Indian pierāda, ka vēl nav gatavi raustīties agonijas mokās (pretēji saviem elektroniskā čilla brālēniem Toro Y Moi un Washed Out). Daži varētu teikt, ka "chillwave is so 2009", bet es drīzāk piekristu viedoklim, ka Neon Indian 80to gadu sinti, šizogeizs, seksīgie reverba elementi un lipīgās lo-fi melodijas arī tagad, divus gadus pēc čillveiveru revolūcijas, ir pietiekami aktuāli.

Gundars Zaburdajevs

Mēneša dziesma: Foo FightersKeep It Clean

Prodigy remiksē White Limo, Wavves vēlas satikt Deivu Grolu, bet paši Foo Fighters turpina koncerttūri un sastrādā arī pa kādām nedarbam. Iepriekš vēstījām par tūres promo video, bet vēl grupa izdevusi šo ne pārāk nopietni uztveramo kantrīstila dziesmu. Ja neesi radikāls Vestboro baptistu baznīcas ideju piekritējs, uztversi ar smaidu un piekritīsi.

Mēneša albums: KasabianVelociraptor!

Pirmais vēstnesis no Kasabian ceturtā studijas ieraksta Switchblade Smiles man sākotnēji likās visai dīvains, tomēr paklausoties vairāk, atklāju, ka šī dziesma ierindojama visai augstu. Joprojām gan uzskatu, ka gabals ir visai kaitinošs un to pašu varu teikt par visu albumu, kur sintezatori mijas ar trompetēm un otrādāk. Krasās pārmaiņas var likt šo albumu "norakt", tomēr tas ir kvalitatīvs. Kaitinošs, bet kvalitatīvs.

Normunds Vucāns

Mēneša dziesma: Florence & The MachineShake It Out

Dziesmu šoreiz nominēt bija samērā viegli, jo tas, ko ir sastrādājusi Florence Velša ar draugiem citiem bija neaizsniedzama latiņa. Pompozi, iespaidīgi un ļoti skaisti — tik labā formā līdz šim viņa nav bijusi nekad, un man ir pamatotas aizdomas, ka 31. oktobrī mēs sagaidīsim oktobra mēneša albumu!

Mēneša albums: The DrumsPortamento

Izvēlēties labāko plati septembrī man nācās grūti. No vienas puses bija daudz lielisku ierakstu, no otras puses, nekas mani neaizķēra tik ļoti, ka to būtu gatavs kronēt par vienu no gada spēcīgākajiem ierakstiem. Beigās mana izvēle krita par labu samērā neuzkrītošajam, nedaudz bezpretenciozajam, bet jaukajam un ļoti labi nostrādātajam Portamento. Šie vīri ir pamatīgi auguši kopš savas debijas!

Alise Stefanoviča

Mēneša dziesma: LadytronAce Of Hz

Lai arī varētu padomāt, ka šīs elektroniskās meitenes vairs nav topā, tomēr man, šādas mūzikas piekritējai, pret jauno albumu nebija nekādu pretenziju. Vēl jo vairāk, tajā bija pāris lieliskas dziesmas, vienīgi vairs ne tik popsīgi lipīgas kā agrāk. Jebkurā gadījumā, Ace Of Hz ir viņu kvalitātei ierasti laba.

Mēneša albums: St. VincentStrange Mercy

 

Anija Klārka jeb St. Vincent laidusi klajā jau trešo ierakstu, kurš pārspēj visas cerības. Šķietami trauslā mūziķe ir radījusi pamatīgu trakumu, apvienojot tik dažādus mūzikas elementus, ka to nav iespējams ielikt nekādos žanru rāmjos. Tas, kā viņa apvieno popmūziku, fanku, triphopu un vietām pat psihodēlisko roku, ir gaumīgākais, kas vien pēdējā laikā ir dzirdēts.

Caur tik ļoti daudzveidīgu prizmu mēs esam atraduši savus mēneša labākos albumus un dziesmas. Kā katru reizi, kaut ko superīgu noteikti neesam pieminējuši, tāpēc neturi sveci zem pūra un pastāsti par to!

Tavs komentārs