Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

The Horrors - Luminous

Rūdolfs Sietiņš, 2014. g. 28. maijā

Luminiscējoši psihodēliskais šausmekļu kolektīvs no Anglijas dienvidu daļas vienmēr ar katru albumu spējuši pārsteigt, izlepušajam mūzikas kritiķim dāļājot plašu žanru spektru. Atsauces uz gotisko pankrokenrolu The Cramps un agrīnā Nika Keiva garā debijas albumā, majestātisks shoegaze albumā Primary Colours un ārtistisks stadionroks albumā Skying. Kādu virzienu šoreiz izvēlējies šis, reizēm par “vienīgo ģitārroka grupu no Anglijas kas rūp” dēvētais, grupējums?

Šoreiz grupa izlēmusi lieki neeksperimentēt, bet piedāvāt to pašu ko iepriekšējā albumā. Tas pats stadionu vēriens agrīno U2/Simple Minds garā. Tam visam klāt vēl nāk nedaudz dejiskāki elementi madčesteras garā. Manuprāt, tieši tas nedaudz iegāž grupu. Luminous pietrūkst pārsteiguma momenta un tas brīžiem ieiet totālā garlaicībā jeb kā tagad moderni saka gaļakā. Šķiet, ka grupa cenšoties iet “augstāk, tālāk, stiprāk” līmenī nedaudz pazaudējusi savu identitāti.

Neskatoties uz sliktajiem vārdiem kas man sakāmi par šo The Horrors albumu jāatzīst, ka pats albums ir izdevies pat tīri labs. Tas kopā turas daudz labāk nekā iepriekšējie albumi un tas izstrāvo burtiski inficējošu enerģiju. Vienreiz to noklausoties, to gribas klausīties vēl un vēl. Kopumā var teikt, ka atkal The Horrors ir izdevies ierakstīt labu albumu kas grupas labo reputāciju tikai uzpucē vēl vairāk.

Beigās nedrīkst aizmirst pieminēt, ka grupa šogad Latvijas apciemošanas biežuma ziņā sasnieguši King Charles līmeni. Grupa iesildīs Kings of Leon koncertā Mežaparkā, kas tikai apliecina The Horrors jaunās ambīcijas — kļūt par gudrāko mūsdienu stadionrokgrupu. Es tiešām ceru, ka tas viņiem izdosies. Tāpat neaizmirsti aiziet uz grupas performanci Positivus festivālā. Tas noteikti būs tā vērts.

7/10

Tavs komentārs