Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

10 dziesmas šai nedēļai (N #08)

Monvīds Pālens, 2011. g. 22. februārī

 

Aizvadītajā nedēļā pamanīju, ka viens no retajiem neatkarīgajiem mūzikas leibliem Domino Records, kuru var uzskatīt arī par nozīmīgāko indī mūzikas ierakstu kompāniju pēdējos divdesmit gados ir sākusi publicēt daļu no savas vēsturiskās fonotēkas Youtube kanālā. Tā nu man radās ideja, ka šajā nedēļā piedāvāšu Jums mini ieskatu Domino Records fonotēkā izvairoties no tās skaļāko vārdu Franz Ferdinand, The Kills un Arctic Monkeys lietošanas.

 

1. Smudge Impractical Joke

Austrāliešu indīpopa kolektīvs Smudge savu aktīvo darbību izvērsa 90os, lai gan mēdz sanākt reiz pa reizei kopā joprojām un uzspēlē kādu koncertu. Par tādu kā pagrieziena punktu grupas karjerā var uzskatīt brīdi, kad Smudge līderis Toms Morgans satikās ar The Lemonheads radītāju Īvanu Dando un abi kopā sāka rakstīt dziesmas priekš The Lemonheads. Morgana daiļrade ir dzirdama šādos “citrongalvu” albumos It's A Shame Abaut Ray (1992), Come On Feel The Lemonheads (1993) un Car Button Cloth (1996). Par grupas aktīvās darbības iesaldēšanas iemeslu 1999. gadā kļuva buņģieres Elisones Galovejas ekspedicionālais ceļojums apkārt pasaulei. Dziesma Impractical Joke ir iekļauta Smudge debijas albumā Manilow (1994, pārizdots 2010).

 

 

2. Preston School Of Industry Caught in The Rain

Preston School Of Industry ir 90to gadu amerikāņu indīroka kulta grupas Pavement ģitārista Skota Kānberga aka Spiral Stairs muzikālais projekts. Dziesma Caught in The Rain ir no Preston School Of Industry otrā un pēdējā studijas albuma Monsoon (2004). Plates ierakstā ir piedalījušies Skots Makkogijs (R.E.M., The Young Fresh Fellows, The Minus 5, Tired Ponny) un amerikāņu alternatīvā roka kolektīvs Wilco.

 

 

3. Chief The Minute I Saw it

Auguši Losandželosā, satikušies Ņujorkā un izklausās kā 70to gadu amerikāņu rietumkrasta melodiskā roka grupa, tā īsumā varētu raksturot jauno muzikālo kolektīvu Chief. Dziesma The Minute I Saw it ir iekļauta aizvadītajā gadā iznākušā grupas debijas albumā Modern Rituals.

 

 

4. Anna Calvi Love Won't Be Leaving

Anna Calvi ir jaunais britu talants no Londonas, kura tika nominēta BBC Sound of 2011 “garajā” sarakstā. Jauno, lielisko mūziķu kontekstā mani vienmēr ir interesējis sameklēt, kurš ir bijis to “atklājējs” vai gādīgais “krusttēvs”, kas palīdzējis nonākt līdz ierakstu līgumam. Anna Calvi gadījumā ceļu līdz Domino Records durvīm bruģējis bijušais grupas The Coral ģitārists Bils Raiders Džounss. Savu roku kā audzinātājs un albuma līdzproducents ir pielicis arī Braiens Īno (Brian Eno). Debijas albums Anna Calvi, kurā kā noslēdzošā dziesma ir iekļauta Love Won't Be Leaving, tika izdots šī gada janvārī. Lielāko daļu no Calvi debijas plates ir producējuši ilggadējais PJ Harvey muzikālais partneris Robs Elis un Flower Of Zeus dalībnieks Pritpal Soor.

 

 

5. Adem Ringing in My Ear

Adem ir turku izcelsmes mūziķa Adema Ilhana solo projekts. Ilhans ir zināms kā folkgrupas The Memory Band dalībnieks, kurš joprojām turpina spēlēt basu postroka grupā Fridge un kopā ar Džoniju Linču aka The Pictish Trail ir izveidojis elektroniskā mūzikas apvienību Silver Columns. Dziesma Ringing in My Ear iekļauta Adem debijas platē Homesongs (2004).

 

 

6. Quickspace Quickspace Happy Song #2

Quickspace bija Londonā bāzēta eksperimnetālā roka apvienība, kas piekopa pagrīdes māksliniekiem raksturīgo darbības modeli, kad, lai saglabātu savu radošo neatkarību, ierakstus mēģina izdot saviem spēkiem. Šim nolūkam tika izveidota ierakstu kompānija The Kitty Kitty Corporation (šobrīd savu darbību ir izbeigusi). Par kolektīva līderi var uzskatīt Tomu Kalinanu (Tom Cullinan), kurš Quickspace izveidoja uz Th' Faith Healers bāzes. Dziesma Quickspace Happy Song #2 ir iekļauta grupas otrajā studijas albumā Precious Falling (1998).

 

 

7. James Yorkston & The Athletes St. Patrick

James Yorkston ir skotu folkmūziķis no Faifes. Savukārt The Athlets ir bariņš ar foršiem cilvēkiem, ko Yorkstons ir saticis dažādos Edinburgas krogos un kas dažādās kombinācijās viņam palīdz realizēt iecerēto. James Yorkston ir viens no agrīnajiem skotu neatkarīgās ierakstu kompānijas Fence Records sauktas arī par Fence Collective pārstāvētajiem māksliniekiem. Dziesma St. Patrick ir iekļauta debijas albumā Moving Up Country (2002).

 

 

8. King Creosote Klutz

King Creosote jeb īstajā vārdā Kenijs Andersons ir skotu mūziķis no Faifes un Fence Records līdzīpašnieks. Dziesma Klutz ir iekļauta King Creosote albumā Rocket D.I.Y. (2005).

 

 

9. Clinic The Second Line

Clinic ir renesanses postpanka kolektīvs no Liverpūles, kas nekautrējas savā daiļradē izmantot vintidž taustiņinstrumentus. Dziesma The Second Line ir iekļauta debijas albumā Internal Wrangler (2000) un izmantota Levi's džinsu reklāmā.

 

 

10. ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead Mistakes And Regrets

...And You Will Know Us By The Trail Of Dead bieži saukti vienkārši par Trail Of Dead ir Ostinā bāzēta amerikāņu alternatīvā rokgrupa, kura ievērību ir izpelnījusies ar saviem mežonīgajiem un enerģiskajiem koncertiem, kuru noslēgumā bieži vien tiek iznīcināts viss muzikālais aprīkojums. Dziesma Mistakes And Regrets ir iekļauta otrajā studijas albumā Madonna (1999).

 

 

Šīs nedēļas dziesmu playliste pieejama šeit.

Tavs komentārs