Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

10 dziesmas šai nedēļai (N #23)

Normunds Vucāns, 2011. g. 27. oktobrī

Laiks, kad laika apstākļi aiz loga mūs nebūt ne lutina, pūš stindzinošs vējš un vēl dažbrīd uzlīst nepatīkams lietus, ir īstais, lai iekurinātu kamīnu, paņemtu tasi siltas tējas, ieritinātos zem segas un baudītu labu mūziku. Ja tējas izvēlē palīdzēt diez vai varam, labu mūziku gan esam gatavi ieteikt, turklāt nešaubāmies — Tev tā patiks!

Kā jau ierasts, ar saviem ieteikumiem pirmais ir padalījies Uldis.

Keep Shelly In AthensLazy Noon

Kādas ir Jūsu zināšanas grieķu mūzikā? Pamatā tas viss varētu aprobežoties ar sirtaki, taču tā tomēr gluži nav... Chillwave kustība ir iespiedusies arī siltajās un krīzes pārņemtajās Atēnās. Iespējams, tieši šādas atmosfēriskas noskaņu elektronikas dēļ Grieķija arī saskaras ar milzīgām ekonomiskām problēmām — kāpēc kaut ko darīt un strādāt, ja vari slinki atpūsties dienas vidū un nemitīgi baudīt dieva Dionīsa vīna dziras?

YuckNatsu Sundesu

Un tagad no Grieķijas uz Japānu... britu grupas Yuck pavadījumā? Tieši tā, šie indie grandžeri ir sākuši dziedāt japāņu valodā, un tas viss pateicoties Yuck aziātiskās izcelsmes basģitāristei Mariko. Pati dziesma laikam arī ir kāda japāņu kultūras izpausmes kaverversija, protams, īsti Yuck-iski melanholiskā stilā.

Glass FingersLose Your Mind

Man nav ne jausmas, kas tas ir un no kurienes tas nāk, un man ir diezgan liela pārliecība, ka tas arī mūžīgi paliks tur, no kurienes nācis. Taču es šajā Glass Fingers (pieņemsim, kas viņi nāk no Farēru salām) skaņdarbā sajūtu naivu, taču tīkamu grūvu. Un tas ir nice...

Monvīda izvēles šogad iedvesmojuši divi leģendāri albumi, kuriem tās arī ir veltītas.

Šogad aprit divdesmit gadi kopš tika izdoti divi hrestomātiski mūzikas albumi, kas pietiekami koši raksturo 91. gada elpu. Viens no tiem ir jau sen kulta statusu ieguvušais NirvanaNevermind un otrs ne mazāk leģendārais U2Achtung Baby. Šajā nedēļā manā arsenālā dziesmas no šīm platēm, bet citu grupu versijās.

Titus AndronicusBreed (Nirvana cover)

Mietpilsoņi aizspiež ausis un noelšas: "Draņķi, metālisti, tādi!". Enerģija, niknums, protests un norobežošanās no merkantilās sabiedrības, ideālu meklējumi — tas nodarbināja 80to/90to gadu mijas jaunatnes prātus. Džersijas rokeri ar Šekspīra lugas nosaukumu Titus Andronicus iedvesuši jaunu elpu šim skaņdarbam.

GarbageWho's Gonna Ride Your Wild Horses (U2 cover)

Reizēm ir tā, ka dziesma cita mūziķa interpretācijā atveras pa "īstam" un pat varētu teikt, ka arī garšo vēl labāk. U2 paši atzinuši, ka sadzīvot ar šo skaisto dziesmu viņiem ir pagrūti. Dziesmas ieraksts ne vienu reiz vien nonācis strupceļā un viens no producentiem, Stīvs Lilivaits, atklājis, ka U2 šo dziesmu "ienīduši" un viņam ir nācies pamatīgi iespringt, lai panāktu kaut cik pieņemama gala versija.

Varbūt dziesma puikām nepadevās tāpēc, ka tā ir ļoti sievišķīga un juteklīga, kas ir uzkrītoši nojaušams klausoties Garbage versiju. Šērlijas Mensones piesmakušajā liktenīgās sievietes vokālā tā skan tik neatvairāmi un pavedinoši, ka iespējams arī savaldītu kādu savvaļas kumeļu.

Ar jokiem, ka klausās Backstreet Boys, šonedēļ izceļas Rūdolfs.

Wayne County & The Backstreet BoysMax's Kansas City

Šī dziesma nebūt nav jauna, bet joks par to, ka es šobrīd klausos Backstreet Boys ir mūžam aktuāls. Protams, beigās nedrīkst aizmirst pieminēt, ka The Backstreet Boys ir kāda nepelnīti aizmirsta (vismaz salīdzinot ar The Modern Lovers, Voidoids, Petiju Smitu, Ramones, Television) septiņdesmito gadu Ņujorkas punk blice.

Guided By VoicesUnsinkable Fats Domino

Guided By Voices nebija izdevuši albumu kopš 2004. gada, bet oriģinālajā sastāvā —  jau kopš 1996. gada. Nu tad beidzot nākamgad mēs varam sagaidīt veselus divus GBV albumus. Dziesmu gribās vērtēt tīri atzinīgi, bet negribas to likt blakus grupas labākajām dziesmām.

Visbeidzot es piedāvāju trīs svaigas dziesmas no Latvijas.

Gustavo & Aleksandrs VolksEverestā

Pašmāju hiphopa populārākais un, manuprāt, labākais izpildītājs arī ar jauno gabalu ir trāpījis desmitniekā. Ja līdz šim par to vēl šaubījāties, tad šim vajadzētu Jūs pārliecināt — steidziet iegādāties biļetes uz Pilsētas Portālu 2, jo tas tiešām būs kaut kas lielisks!

The Sound PoetsKalniem Pāri

Man personīgi viena no mīļākajām Latvijas grupām izdevusi jau otro singlu pēc kārtas latviski, un arī šis skan brīnišķīgi. Izcili rudenīga kompozīcija!

El MarsSun In Gold

Lai tikai kāds vēl mēģina bilst kaut pušplēstu vārdu, ka dziesminieki, jo īpaši no mūsu valsts, ir muzikāli garlaicīgi un vienveidīgi! El Mars ir radījis kārtējo kā muzikāli, tā tekstuāli lielisko kompozīciju, tāpēc ja Jums vēl nav skaidru plānu šai piektdienai, dodieties uz K-Suni pulksten 20.30 — būs patīkams kvalitatīvas mūzikas vakars!

Dziesmu vari noklausīties šeit.

Tavs komentārs