Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Blogs: Grēviņš pamet vakarus Radio 101. Kas tālāk?

Reinis Mežulis, 2011. g. 29. decembrī

Šodien visas dienas garumā Radio 101 atskaņoja džiglus, kuros šī radio DJ Artis Volfs, Egons Reiters un Toms Grēviņš ziņo par izmaiņām programmā, kuras stāsies spēkā jau ar pirmo nākamā gada darba dienu. Proti, tiek likvidēts Grēviņa vakara ētera laiks, rīta programma beigsies stundu agrāk, bet E. Reitera laiks nu būs 17 — 20. Šādā veidā ir likvidēta arī līdzšinējā tukšā stunda (15 — 16).

Šādas ziņas daudziem varētu būt pārsteigums, taču, paanalizējot situāciju un padomājot, šis un tas kļūst skaidrs.

Neliels atskats vēsturē. Viena daļa no jums noteikti atceras, ka kādreiz Grēviņš radio jau darbojās vakaros, tas bija Radio SWH vakara šovs Lielais vakars, kurš ēterā izdzīvoja no 2005. gada sākuma līdz 2009. gada septembrim, kad Grēviņš tika pārcelts uz SWH dienas ēteru. Toreiz tas ne tikai paspilgtināja radošo krīzi, kas kādu brīdi jau bija jūtama SWH vilnī, bet arī iedzina vienu no resnākajām naglām vecā SWH zārkā. Jau pēc nedaudz vairāk kā pusgada no vecās SWH dienas programmas bija atlikušas vien BB Brokastis.

Es negribētu izdarīt viennozīmīgus spriedumus par to, kāpēc toreiz tika likvidēts Lielais vakars, bet daži minējumi ir gan. Visticamāk, tas bija finansiālais jautājums, jo apmaksāt dīdžeja un producentu darbu ir iespējami un racionāli tikai tad, ja viņu veidotā ētera laikā ir iespējams pārdot reklāmas laiku. 2009. gadā reklāmas tirgus piedzīvoja milzu kritumu un tas, protams, atsaucās arī uz radio. Acīmredzot, Lielais vakars nespēja piesaistīt gana daudz reklāmdevējus interesējošas auditorijas un krīze to lika izjust īpaši sāpīgi. Skumji, bet tāds nu ir bizness.

Gāja laiks un parādījas Radio 101, daudzu jauniešu iecienīta radio stacija, par kuru zina teju katrs Latvijas iedzīvotājs. Zina, bet vai klausās? Diemžēl TNS reitingi rāda to, ka Radio 101 alternatīvā radio formāts vēl aizvien nespēj piesaistīt tik daudz auditorijas, cik cerēts. Pat vēl trakāk, jaunākie reitingi uzrāda kritumu kā klausīšanās laika (Share), tā arī klausītāju skaita (Reach) ziņā. Protams, var diskutēt par TNS pētījumu metodoloģiju un to objektivitāti, taču diemžēl situācija ir tāda kāda tā ir, un cilvēki mediju aģentūrās strādā tieši pēc šiem reitingiem.

Radio 101 programma šāda mēroga izmaiņas piedzīvo pirmoreiz. Visticamāk, tas ir mēģinājums glābt situāciju, jo ir vairāk nekā skaidrs, ka ar esošajiem audiorijas skaitļiem cerības uzturēt radio un atpelnīt investīcijas ir, maigi izsakoties, visai mazas. Baumas par to, ka Radio 101 dienas ir skaitītas, nu jau pamazām sāk izplatīties arī ārpus radio nozares kuluāriem. Šīs situācijas risinājums, lai cik radikāls tas būtu, ir jāatrod nekavējoties.

Žēl, protams, taču tas vēl aizvien ir un paliek bizness. Un Latvijā radio klausītāju, kuriem būtu vajadzīgs šāda formāta radio, arī ir tik, cik ir. Pārāk maz. Acīmredzot, Radio 101 komandas un fanu sapnis par to, ka Latvijā var darboties alternatīva radiostacija, kuras darbības principi tik ļoti atšķiras no ierastajiem komercradio standartiem, pamazām tiek izsapņots.

Vai drīzumā Radio 101 sagaida vēl citas reformas? Domāju, ka jā. Kādas tās būs, vai notiks arī vismaz daļēja formāta un principu maiņa, kā arī cik ilgi vēl skanēs Radio 101? Šie ir jautājumi, uz kuriem atbildes mēs, visticamāk, uzzināsim 2012. gadā.

Visu to labāko Jaunajā gadā!

pēdējā laikā tur tā pat nav ko klausīties. paši jau vien ir vainīgi

viesis 2011. gada 29. decembrī, 23:28

Nožēlojamā apraides kvalitāte arī spēlē negatīvu lomu, veiktie raidītāja uzlabojumi neko būtisku nav nesuši.

viesis 2011. gada 30. decembrī, 00:34

bet ja taa pavisam godiigi, r101 ir bijis tikai un vieniigi haips bez realaas piesaistes auditorijai. Projekts... kas neizdevaas

juris 2011. gada 30. decembrī, 01:08

Patiesi žēl, jo nav jau mums nemaz tik daudz muzikāli zinošu cilvēku (es šeit par publiskajām personībām). Vai arī 80% iedzīvotāju ir vienkārši ļoti apšaubāma muzikālā gaume. Tomēr ceru, ka Toms atradīs veidus, kā turpināt izglītot un informēt pēc mūzikas izsalkušos ļautiņus.

Linda 2011. gada 30. decembrī, 09:08

Kas tad r101 darbībā ir tāds alternatīvs? Tviteris? Webcam?

jan 2011. gada 30. decembrī, 11:53

jan, ne jau Twitteris, ne jau Webcam - tas jau tagad ir visiem, bet gan laba un klausāma mūzika nevis EHR popsū** vai Skonto 20 gadu vecā pleiliste.

Artūrs 2011. gada 30. decembrī, 12:24

nu jau 30 gadus vecā pleiliste. :)

Artūram 2011. gada 30. decembrī, 12:48

Ausīs Rīts sāksies stundu agrāk, Volfs būs stundu agrāk, Tomsp adienu, Egons stundu vēlāk.

Skaļi 2011. gada 30. decembrī, 14:05

paga es sākšu pelnīt lielo piķi tad aizdošu viņiem un būs viss bumbās!!!

mecanāte 2012. gada 4. janvārī, 23:17

Tavs komentārs