Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Sīkumos par Summer Sound: Elephants From Neptune

Eltons Kūns, 2012. g. 4. jūnijā

Aizsākam jaunu rakstu sēriju — Sīkumos par Summer Sound. Kā jau var nojaust pēc nosaukuma, šajā sērijā tiks apskatīti mākslinieki, kas šovasar uzstāsies Liepājā notiekošajā Summer Sound festivālā. Sākam ar rokgrupu Elephants From Neptune.

Kas?

Man nav ne mazākās nojausmas par to, vai šī rokgrupa no Vesu (Igaunijā) pati apzinās, ka tās nosaukums nācis no kāda godalgām bagāta 2001. gadā sarakstīta zinātniskās fantastikas stāsta. Jebkurā gadījumā— tas būtu pilnīgi viņu stilā. Īsumā, tie ir četri vīri no maza, klusa piejūras ciematiņa Igaunijā, kuri spēlē ļoti skaļu mūziku. Tik skaļu, ka to patiešām varot dzirdēt gandrīz no jebkuras vietas ciematiņā. Kaut ko tādu gadās novērot teju tik pat bieži kā... ziloņus uz Neptūna, piemēram.

Kā?

Elephants From Neptune vēl ir salīdzinoši jauna grupa, kura vēl pavisam nesen izlaidusi savu debijas albumu. Kā viņi raksta paši par sevi: “On the sandy beaches of Võsu in 2010, a rottweiler in a sports bag started making 23rd century romance.” Dibināts pirms nedaudz mazāk ka diviem gadiem, šis muzikālais grupējums pavisam noteikti vēl atrodas augšanas stadijā un ļoti iespējams, ka muzikāli vēl mainīsies — ar to es domāju — “uzlabosies”. Savu laiku viņi tagad pavada spēlējot visāda mēroga koncertus Baltijas valstīs. Par viņu neseno uzstāšanos Liepājā nav dzirdēta neviena slikta vārda.

Kam?

Īsumā; ja esi patiess all things rock piekritējs vai piekritēja, šī blice ir kā radīta tādiem kā Tu. Salkanas mīlas balādes šīs grupas repertuārā vari nemeklēt, viņiem ir svarīgākas lietas sakāmas. Vai atceries ko teica tas dīvainais taustiņinstrumentālists no 1984. gada kulta klasikas This Is Spinal Tap? Nu, tad kad viņam pajautāja kāds ir viņa dzīves moto? Viņš atbildēja ar nu jau slaveno “Have... a good time... all the time. “ Man ir spēcīgs pamats aizdomām, ka vismaz viens no Elephants From Neptune dalībniekiem atbildētu tāpat. Ja Tev tas viss liekas smieklīgi, Tev viņu uzstāšanās ir jāredz. Ja uz iepriekšminēto jautājumu atbildētu tāpat— vēl jo vairāk.

Ko?

Kāda žanra mūziku Elephants From Neptune tad īsti spēlē? Kaut arī visbiežāk uz šo jautājumu atbildi vislabāk meklēt pie pašiem mūziķiem, esmu visai drošs, ka viņu Facebook lapā pieminētais ‘desert boogie’ pavisam noteikti nav žanrs. Ja nopietni, es teiktu, ka viņi izklausās kā kaut kas starp Foo Fighters un Queens of The Stone Age, pa virsu vēl pārkaisot smalku klasiskā pankroka kārtiņu. Ja domā, ka visi igauņu mūziķi ir tādi kā Ewert And The Two Dragons, Tevi sagaida vilšanās...

Ar ko?

Uz pārējo grupu fona Elephants From Neptune noteikti izceļas ar to, ka neuztver visu pārāk nopietni. Vēl varbūt ar to, ka viņi ir rokgrupa no Igaunijas. Rokgrupa. No Igaunijas.

Kur?

Lai arī informācija par precīzu laiku un dienu vēl ir Liepājas miglā tīta, zināms, ka Elephants From Neptune savas skaļās ģitārskaņas un vokālus Tavā virzienā raidīs no Cēsu Alus skatuves paaugstinājuma.

Foto: summersound.lv

Tavs komentārs