Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Summer Sound laikā tiks uzņemti kadri filmai

Gundars Zaburdajevs, 2012. g. 5. jūnijā

Mūzikas festivāla Summer Sound apmeklētājus 6. jūlijā sagaida pārsteigums — vakara kulminācijā uz OKartes Pludmales skatuves kāps neeksistējoša grupa The Front Line, kas patiesībā ir četri topošās filmas Izlaiduma Gads aktieri. Viņi “izpildīs” dziesmu Too Close To You, un kadri ar viņu uzstāšanos nokļūs režisora Andra Gaujas topošajā spēlfilmā Izlaiduma Gads, kas pie skatītājiem nonāks jau nākamgad.

Tieši kurā brīdī notiks šis pārsteigums, pagaidām netiek atklāts, taču ir zināmi izdomātās grupas The Front Line aktieru vārdi — tās ir melnīgsnējās skaistules Lingita Lina Bopulu un Aminata Diarra, kā arī aktieri Ivars Auziņš un Dāvis Auškāps. Dziesmas Too Close To You ierakstā, kas skanēs no skatuves, patiesībā ir dzirdama festivālā gaidāmās grupas The Briefing solistes Kristīnas Dobeles balss, bet instrumentālo aranžējumu veidojuši grupas The Hobos mūziķi Mārtiņš Burkevics, Egons Kronbergs un Vilnis Krieviņš sadarbībā ar festivālā gaidāmās grupas Dzelzs Vilks līderi Juri Kaukuli un Gati Ziemu no apvienības Nepilngadīgā Anna, kas papildinājuši ģitāras partijas. Ieraksts tapis Ingus Baušķenieka ierakstu studijā Bicycle Systems paša Baušķenieka virsvadībā.

Dziesmas mūzikas autors ir filmas režisors Andris Gauja, bet tekstu sacerējis Kaltenē dzīvojošais, Čikāgā dzimušais dzejnieks Pēteris Cedriņš. Tieši SUMMER SOUND ietvaros notiks dziesmas tikko pabeigtā ieraksta pirmatskaņojums, un tālāk dziesma tiks piedāvāta radiostacijām.

Filma Izlaiduma Gads stāsta par jaunu skolotāju Zani, kura pēc sāpīgas vilšanās personiskajā dzīvē visu enerģiju atdod savai jaunajai audzināmajai klasei, kas ir nepakļāvīgi jaunieši. Zanes entuziasms ļauj viņai nodibināt patiesu un ciešu draudzību ar klasi. Taču viss mainās, kad Zanē iemīlas viens no skolniekiem, Makss, un arī Zanei ir grūti pretoties vēlmei būt mīlētai. Zanei ir jāizvēlas — dzīvot tādu dzīvi, kādu vēlas viņa pati, vai tādu, kādu pieprasa sabiedrība.

Filmā sadarbojas profesionāli aktieri ar jauniešiem, kuriem līdz šim nav pieredzes aktieru darbā. Skolotāju lomās ir Inga Alsiņa (Jaunais Rīgas teātris), Gatis Gāga (Jaunais Rīgas teātris), Ivars Auziņš (Dailes teātris), Marina Janaus (Dailes teātris), Liena Šmukste (Jaunais Rīgas teātris) u.c., bet skolniekus atveido reāli vidusskolēni: Makss Klatenbergs, Edgars Siliņš, Ieva Apine, Elza Feldmane. Filmā piedalīsies arī pazīstamie Krievijas aktieri Konstantīns Lavroņenko un Zinaīda Šarko, kā arī jau pieminētā Lingita Lina Bopulu un citi.

Filmas režisors ir Andris Gauja, scenārija autors Lauris Gundars, operators Aleksandrs Grebņevs, producenti Andris Gauja un Guna Stahovska, māksliniece Ilze Kauliņa. Filma ir Latvijas un Krievijas kopražojums, kur Latviju pārstāv filmu studija Riverbed, bet Krieviju — Maskavas filmu studija Horosho Production. Par filmu vairāk uzzināt iespējams tās oficiālajā mājaslapā — www.izlaidumagads.lv.

Aicinot atļauties vairāk, festivālu sponsorē OKarte. Atbalsta Liepājas pilsētas Dome, Liepājas Kultūras pārvalde un enerģijas dzēriens Shark. Festivālam garšu piešķir Cēsu Alus. Summer Sound notiks jau otro gadu, uz septiņām pludmalē un parkā izvietotām skatuvēm kāps vairāk kā piecdesmit grupu, mākslinieku, dīdžeju un dejotāju.

Festivāla oficiālajā mājaslapā www.summersound.lv iespējams dzirdēt jau izziņoto mākslinieku mūziku, kā arī saņemt vairāk informācijas gan par māksliniekiem, gan festivāla norisi. Summer Sound 2012 vārti šovasar vērsies 6. jūlijā, piecos pēcpusdienā, un festivāls turpināsies līdz pat 8. jūlija rītam. Biļetes pieejamas visās Biļešu Servisa kasēs jau šobrīd, to cena ir 12, 14 un 16 lati. Pieejamas arī VIP biļetes — to cena ir 30 lati. Tuvojoties festivālam biļešu cena ievērojami pieaugs.

Pērn festivālu Summer Sound apmeklēja ap 20 000 apmeklētāju, divu dienu garumā Liepājas pludmalē un parkā uzstājās vairāk kā piecdesmit mākslinieki, tostarp leģendārais Vācijas numetāla kvartets Guano Apes, skotu dīdžejs, producents un dziedātājs Kalvins Hariss (Calvin Harris), britu grupa Toploader, kā arī pašmāju mākslinieki Gustavo, R.A.P., GACHO un daudzi citi.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs