Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

JANVĀRIS
Sleater-Kinney — Little Rope
Future Islands — People Who Aren’t There Anymore
FEBRUĀRIS
Helado Negro — Phasor
Declan McKenna — What Happened to the Beach?
Chromeo — Adult Contemporary
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

DECEMBRIS
18: Jozef Van Wissem, Vagonu Halle
28: Ozols, Arēna Rīga
FEBRUĀRIS
17: X Ambassadors, Palladium koncertzāle
MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Sīkumos par Summer Sound: SULK

Eltons Kūns, 2012. g. 13. jūnijā

Piedāvajam nākamo Sīkumos par Summer Sound rakstu. Šoreiz pastāstīsim par britu rokgrupu SULK. Iepriekšējo rakstu par Elephants from Neptune meklē pa kreisi.

Kas?
2011. gadā pieci Londonieši nosprieda, ka pasaulei par ļaunu nenāktu vēl viena alternatīvā britroka blice un nodibināja muzikālu apvienību, kas tagad pazīstama kā SULK. Neapšaubāmi, SULK vēl ir pavisam jauna grupa, bet tas nebūt viņiem nav liedzis tikt pamanītiem alternatīvās rokmūzikas pasaulē. Virtuālā amerikāņu ziņu lapa The Huffington Post jau paspējuši šo grupu iekļaut savā 15 mūziķi, kas gatavi savam 2012. gada tuvplānam sarakstā. Par oriģināliem gluži SULK nenosauksi, bet nevar noliegt, ka viņiem piemīt retā spēja vecas vērtības parādīt jaunā, atspirdzinoši spožā gaismā.

Kā?
Neilgi pēc dibināšas, grupa laida klajā savu debijas singlu Wishes. Neilgi pēc tam sekoja ieraksts Back In Bloom, kurš neapšaubāmi ir no tiem singliem, kas ērti pieejamā, kompaktā skaņdarbā pasniedz visu grupas būtību. Neilgi pēc to izlaišanas, abi singli guva lielu ievērību Apvienotās Karalistes mūzikas medijos, arī britu raidstacijas nodēvēja abas dziesmas par labām esam. Šā gada maijā un Jūnijā SULK kopā ar Towns apceļo Apvienoto Karalisti savā pirmajā koncerttūrē. Lai gan oficiāli informāciju par to man atrast neizdevās, liekas, ka viņu koncerts Summer Sound Liepāja 2012 ietvaros būs pirmais ārpus britu salu robežām.

Kam?
SULK ir kā radīta visiem, kam mājās ‘goda plauktiņā’ ir vismaz viens The Stone Roses, Blur, Oasis vai The Verve ieraksts. Patiesībā, šī muzikālā apvienība Tev nebūs vienaldzīga arī tad, ja Tev sirdij tuvs tas, kas notika ar britu mūziku deviņdesmito gadu sākumā. Viegla psihadēlija, pazīstami klasiskas ģitārskaņas un pavisam britiski vokāli — SULK iepriecinās jebkuru, kam tā pietrūkst.

Ko?
Ja esi alternatīvā roka, britroka vai shoegaze piekritējs, tad Tu jau zini kā SULK izklausās, pirms vēl esi paspējis noklausīties kaut vienu viņu kompozīciju. Kā kāds acīgs YouTube komentētājs raksta: “Stone Roses + The Verve with Liam Gallagher Attitude = SULK”. Nezinu kā ar to Laiema Galahera attieksmi, bet visā visumā šis komentārs patiesi kompakti apraksta to kā (vai precīzāk— pēc kā) SULK izklausās. Kortnijs Teilors-Teilors no The Dandy Warhols par SULK izteicies šādi: “Viņi izklausās pēc visas tās mūzikas apkopojuma, kuru klausījāmies, kad vēl tik tikko bijām nodibinājuši savu grupu. Viņi ir satriecoši. [...] Kad viņi iesildīja mūsu koncertu Mančesterā, man vienkārši bija jāredz viņu uzstāšanās.”

Ar ko?
Lai arī jaunu grupu, kuru repertuārā ietilpst mūzika no deviņdesmitajiem, netrūkst, nav daudz tādu, kas britroku un shoegaze var nospēlēt tā pa īstam. Nezinu, vai viņu koncertu īsti varētu nosaukt par laika mašīnu, bet viegla nostaļģija ir nenovēršama.

Kur?
Tāpat kā iepriekšminētos Elephants From Neptune, SULK varēsi atrast uz Cēsu Alus skatuves. Konkrētu dienu un laiku festivāla organizatori vēl nav noprecizējuši, bet viss nāk ar laiku un labs nāk ar gaidīšanu.

Foto: blahblahblahscience.com

Izcils raksts. Paldies autoram!

Krists 2018. gada 9. maijā, 19:06

Tavs komentārs