Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Zelta Mikrofons balvas sadalītas

Intro, 2016. g. 18. martā

15. marta vakarā Latvijas Nacionālajā operā jau 20. reizi pulcējās mūziķi, producenti, izdevēji un Latvijā radītās mūzikas atbalstītāji, lai noskaidrotu veiksmīgākos 2015. gada mūzikas ierakstus.

Par 2015. gada veiksmīgāko albumu balvu jaunizveidotajā kategorijā „Gada albums” tika atzīts The Sound Poets ieraksts „Pulsē”, kas saņēma balvu arī kā labākais „Pop mūzikas albums”. Kā labākais „Roka un metāla mūzikas albuma” nominācijā balvu ieguva metāla veterānu Skyforger albums „Senprūsija”, bet kategorijā „Alternatīvais vai indie mūzikas albums” apbalvojumu saņēma grupas „Sigma” veikums „Sazaroto taku dārzs”.

Zelta Mikrofons balvu kategorijā „Tautas un pasaules mūzikas albums” saņēma grupa Zāle ar albumu „Viņa”, bet par labāko „Džeza un blūza mūzikas albums” tika atzīts Aivara Hermaņa „Liepājas iela”. Kategorijā „Hip-hop mūzikas albums” triumfēja reperis Ozols un albums „Atpakaļ nākotnē, savukārt kategorijā „Elektroniskās mūzikas albums” apbalvots tika Kashuks un albums „Fiction”.

Divus Zelta mikrofonus saņēma jaunā dziedātāja Aminata, iegūstot „Labākās debijas” titulu, kā arī dziedātājas izpildītā „Love Injected” tika apbalvota kategorijā „Labākā dziesma”. Pie diviem apbalvojumiem tika arī mūziķis Dons, kura klips dziesmai „Pašā ielas galā” saņēma labākā „Videoklipa” titulu, bet par 2015. gada „Radiohitu” tika atzīta dziesma „Dieviņš”.

Šī gada nomināciju skaita līderi Prāta Vētra, kuri bija izvirzīti 7 kategorijās, saņēma balvu kā labākais „Koncertieraksts”, kā arī tirdzniecības parka Alfa apmeklētāji grupas dziesmu „Ziemu apēst” ar pārliecinošu balsu vairākumu atzina par „Alfas gada dziesmu”, saņemot mākslinieka Harija Grundmaņa veidoto grupas vizualizāciju, kā arī Galactico dāvanu karti 1500 eiro vērtībā.

„Manuprāt, Alfas Gada dziesma ir sirsnīgākā un personiskākā nominācija Mūzikas ierakstu gada balvā, jo uzvarētāju nosaka klausītāju balsojums. Un kas gan būtu mūziķis bez sava klausītāja? Tādēļ katra klausītāja balss šajā nominācijā ir īpaša, jo tā nāk no sirds un ar vislabākajiem vēlējumiem tiek nodota savai mīļākajai dziesmai un tās izpildītājam. Šogad kopumā saskaitījām gandrīz 132 tūkstošus balsošanas žetonu, kas ir patiesas cieņas apliecinājums Latvijas mūzikas izpildītājiem", piebilst t/p "Alfa" vadītāja Liene Apine.

Kategorijā „Dziesminieku albums” balvu saņēma Alise Joste par albumu „Hardships are ships”, bet par labāko „Kantrī un šlāgermūzikas albumu” tika atzīts grupas Dakota veikums „Mana spēle”. Par labāko „Bērnu mūzikas albumu” balvu ieguva Big Al & The Jokers un bērnu koncertgrupas „Pigoriņi” kopdarbs „Lilallā un viņas pigoriņi”, bet Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” un Māra Sirmā albums „Emīls Dārziņš” sanēma balvu kategorijā „Akadēmiskās mūzikas albums”.

Ceremonijā īpaši tika godināts mūžībā aizgājušais Latvijas rokenrola pamatlicējs un leģenda Pits Andersons, koncerta izskaņa uzstājoties grupai „The Swamp Shakers”.

Pirmo reizi Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas vēsturē tika pasniegta balva „Dimanta Mikrofons”, kā Latvijā un pasaulē visvairāk izdotajam, viskuplāk tiražētajam, visvairāk atskaņotajam autoram un izpildītājam Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 20 gadu pastāvēšanas vēsturē. Īpašo apbalvojumu saņēma Maestro Raimonds Pauls.

Viss balvu saņēmēju saraksts atrodams mājaslapā http://www.zeltamikrofons.lv.

Par patīkamu atmosfēru un jautrību Zelta Mikrofona koncertceremonijas laikā rūpējās ceremonijmeistars Andris Freidenfelds. Vakara gaitā uz skatuves kāpa Latvijas šobrīd aktuāli mūziķi — The Sound Poets, DaGamba, grupa Framest kopā ar Maestro Raimondu Paulu, grupa „Jūras akmentiņi”, Ozols, Musiqq un daudzi citi.

Balvas pasniedza spilgtas Latvijas personības — Latvijas Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde, „4finance” izpildirektors Toms Jurjevs, režisors Renārs Vimba un aktrise Elīna Vaska, Bibliotēkas No1 Restorāns šefpavārs Māris Jansons, pagājušā gada debitanti — Carnival Youth, MTG TV Latvijas vadītāja Baiba Zūzena un daudzi citi.

Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA) un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Ģenerālsponsors — SMScredit.lv. Sponsors — tirdzniecības parks Alfa. Producē Micrec PM.

Anita Rezevska Tavas dziesmas ir super! Prieks par Zelta mikrofonu. Tavs darbs beidzot ir novērtēts, bet tas ir tikai sākums, mēs par Tevi vēl dzirdēsim! Lai top!

Jānis 2016. gada 21. martā, 16:02

Tavs komentārs