Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Zelta Mikrofonu par Mūža ieguldījumu saņems Pits Andersons

Intro, 2016. g. 20. janvārī

15. martā Latvijas Nacionālajā Operā, jau divdesmito gadu pēc kārtas notiks Mūzikas ierakstu Gada balvas Zelta Mikrofons pasniegšanas svinīgā ceremonija. Katru gadu Latvijas Mūzikas Producentu apvienības LaMPA dalībnieki lemj par to, kurš saņems balvu par Mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā un arī pagājušā gada 2. oktobrī apvienības biedru sapulcē tika lemts, ka šogad Zelta Mikrofonu par mūža ieguldījumu ir pelnījis saņemt Latvijas rokenrola karalis Pits Andersons.

Balvas laureāta vārdu bija plānots izziņot tikai šī gada 2. februārī, taču tagad, kad Latvijas mūzikas cienītājus sasniegusi traģiska ziņa par šī izcilā mūziķa nāvi, balvas organizatori uzskata par savu pienākumu šo savu lēmumu darīt zināmu agrāk.

LaMPA valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve: “Pits Andersons ir devis nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas un visas pasaules mūsdienu rokenrola attīstībā un darījis to nesavtīgi un pašaizliedzīgi, neskatoties uz valdošo režīmu noliegumu pagājušā gadsimta 70tajos un 80tajos gados un spītējot grūtībām, kādas pārdzīvoja Latvijas mūzikas vide, mainoties sociālajai iekārtai un mūzikas patērētāju vērtību kritērijiem. Pits vienmēr bija uzticīgs savai mūža mīlestībai — rokenrolam! Par to viņu cienīja un mīlēja viņa kolēģi un pat konkurenti, nemaz nerunājot par klausītājiem tuvu un tālu. Ne jau bez pamata Pitu dēvēja par mūsu rokenrola karali. Šo titulu Pitam piešķīra viņa mūzikas cienītāji un tas ir augstākais novērtējums, kādu jebkad kāds mūziķis varētu iegūt.”

Pits Andersons ir saņēmis arī starptautisku novērtējumu — Just Plain Folks Music Awards, ASV balvu par albumu Brass-A-Billy, kā labāko 2008./2009. gada albumu rockabilly kategorijā. 2004. gadā Pita albums Sentimental tika nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai.  Andersons ir uzstājies neskaitāmos festivālos, priecējot rokenrola fanus visā pasaulē, ierakstījis un izdevis 7 albumus un vairākus singlus sadarbībā ar Latvijas un ārvalstu mūzikas izdevniecībām.

Latvijas mūzikas producentu apvienības biedri ar smagu sirdi uztvēra ziņu par izcilā mūziķa aiziešanu, bet paliek ar pārliecību, ka labi darbi ir pelnījuši labu novērtējumu. Agri vai vēlu. Lai arī balvu bija plānots pasniegt Pitam personīgi, tagad šī balva tiks nodota viņa piederīgajiem.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem un visiem īsta rokenrola cienītājiem Latvijā. Pits Andersons un viņa mūzika paliks mūžīgā piemiņā. Viņa vārds ar zelta burtiem ir ierakstīts Latvijas mūzikas vēstures grāmatā, kuru savās sirdīs glabā īsteni Latvijas mūzikas cienītāji.

Foto: Publicitātes foto

Tavs komentārs