Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Depeche Mode - Spirit

Gundars Zaburdajevs, 2017. g. 17. martā

Par spīti daudziem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem, Depeche Mode vēsture jau tuvojas sava ceturtā gadsimta beigām. Trio joprojām ir spējīgs piepildīt arēnas un stadionus, tiesa, ir diezgan skaidrs, ka galvenais arguments par labu Depeche Mode koncerta apmeklējumam ir iespēja dzirdēt vēl 20. gadsimtā tapušo materiālu. Tā laika kvalitātēm grupa nav spējusi tuvoties, lai arī turpina izdot vienu solīdu albumu pēc otra. Vai arī Spirit ir klausīšanās vērts?

Vēl 80. gadu sākumā piesakot sevi New wave laikā, grupa pirmos lielos panākumus guva ar industriālu elektronisko mūziku, nākamās desmitgades sākumā paceļot sevi jaunos augstumos ar... ģitāras palīdzību. Martina Gora šedevri Personal Jesus un Enjoy the Silence ir ļāvuši Depeche Mode kļūt bez maz vai par nemirstīgu parādību. Lai arī vēl 2013. gadā Delta Machine bija kvalitatīvs ieraksts, tam, tāpat kā vairākiem tā priekštečiem ir trūcis rakstura un triecienspēka.

Tas savukārt viennozīmīgi piemīt Spirit. Ierakstot jau savu 14. albumu, grupa dziesmu lirikās daudz diskutē par sabiedrību un cilvēkiem, apšaubot kā viena, tā otra došanos pareizajā virzienā. Pat tiek piedāvāta versija par cilvēces atgriešanos pie alu cilvēku mentalitātes. Spirit dusmas tiek ietērptas elektroniskos un pat industriālos ritmos, kas pastiprināti ar rēcošu, tomēr kontrolētu ģitārspēli.

Ir skaidrs, ka šis ir kā svaiga gaisa malks Depeche Mode skanējumā — albums, kurš visās savās izpausmēs skan ļoti pārliecinoši un asi, pierādot, ka grupas panākumu formula joprojām ir spējīga dot ļoti jēgpilnu rezultātu, nevis atražot vecās skaņas tikai jaunas mūzikas radīšanas principa dēļ. Lai arī gana liela panākumu atslēga slēpjas politiskajās tēmās, arī muzikāli Depeche Mode joprojām ir spējīgi savus cienītājus nepievilt.

Albums vidusdaļā ar vairākiem nedaudz pieklusinātiem gabaliem pazaudē daļu agresijas un līdz ar to daļēji apmaldās pats savā tumšumā, kļūstot nedaudz par vienmuļu. Tiesa, Spirit tāpat ir Depeche Mode izteiksmīgākais ieraksts pēdējo 10 gadu laikā, kurā grupa savieno visus savus labākos elementus vienuviet, vienlaikus neizklausoties pēc pašplaģiāta.

Tumšs un skarbs stāsts par pasauli 2017. gadā.

7.5/10

Tavs komentārs