Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Editors - In Dream

Gundars Zaburdajevs, 2015. g. 12. oktobrī

Pēc pirmajiem diviem ierakstiem, kuri Editors padarīja par labi pazīstamu tumša indīroka grupu, šī apvienība jau trešo reizi saviem klausītājiem ir piedāvājusi krasu virziena maiņu. Editors debija The Back Room jau apaugusi ar gana lielu bārdu un šogad nosvinējusi 10 gadu jubileju un faniem nākas pieņemt vēl vienu jaunu grupas versiju.

Sintezatoru eksperimenti sākās jau 2009. gada ierakstā In This Light and on This Evening, taču šis raupjais albums vēl daļēji kalpoja kā pirmo divu ierakstu turpinājums — lai arī akcents uz ģitārspēli bija daudz mazāks, jau labi ierastais sāpīgais skanējums joprojām bija klātesošs. Lai arī caur klasiskāka alternatīvā roka un Americana prizmu izvesta, šī sāpe gana spilgti izpaudās arī pirms diviem gadiem izdotajā The Weight of Your Love.

In Dreamstāsts jau ir citādāks. Lai arī joprojām netrūkst ierasti spēcīgu liriku, šķiet, ka elektroniskie bīti un episki stīgu aranžējumi ierasto sajūtu nomāc, arvien mazāk grupu atšķirot no citām. Albums ir ļoti noslīpēts, un ir sajūta, ka producents (kas šajā gadījumā ir... paši Editors) ir pielicis ļoti daudz darba, taču tas ne vienmēr nozīmē kaut ko pozitīvu.

Izceļot konkrētus skaņdarbus, noteikti jāpiemin ievadošā No Harm, izteiktais popsingls Life Is a Fear, The Law ar tā interesanto bītu, kā arī albumu noslēdzošā Marching Orders, kura pēc mierīgā iesākuma uz brīdi pārtop sintroka himnā un šķietami izlaiž ārā vismaz daļu sakāpināto emociju, kuras bija radušās pārējo dziesmu klausīšanās laikā.

Lai arī In Dream nav slikts un arī ne garlaicīgs albums, tas neizbēgami ir pārāk sapņains un reizē grūti saprotam. Ierastajām skumjām šoreiz trūkst rakstura, un dziesmās izteiktais vairs neatstāj tik spēcīgu pēcgaršu kā iepriekš. Šķiet, ka Editors ar šo albumu ir gribējuši izteikt pārāk daudz.

6/10

Tavs komentārs