Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

El Mars koncerta apskats

Normunds Vucāns, 2012. g. 9. decembrī

Es zinu, ka tieši tāpat sāku arī albuma Mind Heroes apskatu, bet arī atminoties to, ko piedzīvoju ceturtdienas vakarā Palladium Rīga, es vienkārši nevaru neatkārtoties. Man šķiet, ka mūziku var iedalīt divās lielās kategorijās — tādā, no kuras klausītājs var kaut ko gūt un iemācīties, un tādā, kas viņam neko saistošu piedāvāt nespēj. Tā mūzika, no kuras var pilnveidoties, iedalās vēl divās kategorijās — tajā, kur guvums ir muzikāla bauda, un tajā, kuras stāsti klausītājam liek domāt, vai arī paver kādas iepriekš pievērtas durvis. Pat visas pasaules kontekstā nav bieži tie gadījumi, kad teicamiem stāstiem tiek pievienotas teicamas melodijas, un Latvijā tos vispār var saskaitīt uz abu roku pirkstiem. El Mars ir viens no šī nelielā izredzēto pulciņa, kurš arī savos solo koncertos māk pārsteigt.

Liekas, ka visa vakara kopējo noskaņu vislabāk raksturoja kāda vīra teiktais, kuru nejauši saklausīju, stāvot rindā pie garderobes: „es pirms tam viņu nebiju dzirdējis, bet šis bija fantastiski!” Es varu tikai pievienoties, jo tas bija neticami jauks, sirsnīgs, mājīgs un muzikāli kvalitatīvs vakars lieliskā zālē un kompānijā. Turklāt tas ievērojami atšķīrās no, piemēram, Astro’n’out uzstāšanās, par ko jūsmoju pirms dažām nedēļām. Šeit nebija nekāda īpaša šova vai glamūra, kas, godīgi sakot, šoreiz pat traucētu. Nē, tā vietā visa uzmanība tika koncentrēta uz mūziku, turklāt bija redzams, ka praktiski ikviens, kurš tur atradās, tādā vai citādā veidā, bet ar Raimonda mūziku (vai vismaz viņu pašu) ir uz „Tu”, nejaušu garāmgājēju, kuri tur būtu iemaldījušies, bija gaužām maz.

Rakstot par koncertu, nevaru nepieminēt arī ļoti kolorīto kungu, kas uzstājās pirms vakara galvenā varoņa. Man nav ne jausmas, kā sauc to instrumentu, ko viņš spēlēja (to, kā tas izskatījās, vari papētīt fotogalerijā), kā arī par to, kā tam instrumentam pareizi būtu jāskan, bet esmu pārliecināts, ka viņa spēlētprasme ir augstākajā līmenī, jo tādu tehniku redzēt sanāk ļoti reti.

Par šāda veida koncertiem kaut ko pēc tam pateikt man vienmēr ir bijis ļoti sarežģīti, jo tiem vienkārši ir citi uzsvari, kuri ir jājūt uz vietas, nevis pēc tam jāizlasa. Protams, es varu pieminēt jauko projekciju uz balona, tāpat es varu uzsvērt to, ka nenoliedzama pasākuma kulminācija bija Mountain River Calls Me Home (to, starp citu, El Mars koncertos var baudīt ļoti reti) un Mind Heroes atskaņošana pamatdaļas beigās, taču tas arī ir viss. Par visu pārējo šoreiz labāk paklusēt, jo vārdos to tāpat izteikt nevar. Tā virtuozitāte un muzikālais baudījums bija jāizjūt katram pašam, jo tās ir pārāk individuālas lietas, kuras kāds cits nespēj noraksturot tieši tā, kā to redzētu ikviens no Jums.

Ceturtdien Palladium lieku reizi pierādījās senā patiesība — ja vien mūziķim ir, ko teikt, viss cits kļūst nenozīmīgs. Nav vajadzīgas nekādas papildus lietas, nekādi šovi vai kas tamlīdzīgs, jo mūzika runā pati par sevi. Es noticēju, ka tas, ko Raimonds dziedāja bija īsts un patiess, es noticēju, ka ar mani caur mūziku runāja viņš pats, nevis kāds skatuves tēls. Un tas arī bija pats galvenais, jo nu esmu pārliecināts, ka uz El Mars koncertiem centīšos tikt biežāk, kā līdz šim!

Koncertā izpildīto dziesmu saraksts:

1. Intro

2. Wise Man

3. Pacific

4. Bare Soul

5. Intro 2

6. Space Casualities

7. No Comply

8. Faintwalk

9. Echoes And Waves

10. Bare Love

11. Timeline

12. In My Arms Again And Always

13. Still The Light

14. Stars And The Sand

15. Sun In Gold

16. Mountain River Calls Me Home

17. Mind Heroes

Piedevas

18. Traveller

19. Southeastern Wind

 Foto: Linda Vintere

Tavs komentārs