Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Koncerta apskats: GusGus koncerts Rīgā

Staņislavs Fisenkovs, 2014. g. 17. novembrī

Pagājušās sestdienas vakarā sava jaunākā albuma Mexico tūres ietvaros ar koncertu Palladium koncertzālē viesojās islandieši GusGus. Droši var apgalvot, ka nevienam no sanākušajiem pēc aptuveni divas stundas ilgās kvarteta uzstāšanās mājās doties ar vilšanās sajūtu nevajadzēja. Tāpat jāatzīst, ka Palladium sen nebija redzētas tādas dejas un atdeve no publikas.

Iesildīt publiku pirms galveno mākslinieku performances tika uzticēts diviem duetiem — vietējiem puišiem DAS isT un lietuviešiem Beissoul & Einius. Lai gan abi izpaužas elektroniskās mūzikas žanrā, katra apvienība piedāvāja savu skatījumu uz to. Lielāku publikas atzinību izpelnījās lietuvieši, kuri Latvijā neviesojas pirmo reizi. Tas viņiem izdevās galvenokārt ar solista neparasto vokālu, aktīvo komunikāciju ar pūli, dejām un tāpat arī ar savu savdabīgo izskatu. Pasākuma organizatori droši būtu varējuši atļauties dot viņiem vairāk laika uz skatuves. Beissoul & Einius tiešām sanāca iesildīt sanākušos un tā vien šķiet, ka tuvāko gadu laikā puiši varēs atgriezties Palladium paši ar savu šovu.

Liels pārsteigums bija vairākas dienas pirms koncerta norises ieraudzīt, ka visas biļetes uz to ir izpārdotas. Arī iepriekšējā reizē viesojoties Latvijā, GusGus bija izdevies pulcēt pārpildītu zāli, taču tās ietilpība bija krietni mazāka. Šis fakts norāda uz to, ka apvienības mūzika šo daudzo gadu laikā šeit ir ieguvusi zināmu statusu. Vēl patīkamāk par to, ka koncerts tika izpārdots, bija redzēt lielo atdevi un dejas sanākušo izpildījumā.

Neapšaubāmi islandiešu kvartets to bija pelnījis, jo arī no savas puses GusGus sniedza ļoti kvalitatīvu uzstāšanos. Viņu radīto tehno mūziku klausīties dzīvajā bija daudzreiz patīkamāk nekā ierakstā. Neskatoties uz pēdējā laikā pieaugošo tendenci, elektroniskās mūzikas māksliniekiem izdevās uz skatuves radīt šovu, aprobežojoties vien ar visai vienkāršu gaismu izmantošanu. Iepriekšējā vakarā Tallinā tika izmantots ekrāns ar vizuālo materiālu, bet nav vēlme apgalvot, ka tā iztrūkums Rīgas koncertu padarītu par sliktāku.

Koncertu ievadīja Birgirs Torarinsons un Stefans Stefensens, kuri divatā nospēlēja divus instrumentālos skaņdarbus no jaunākās plates Mexico. Visu koncertu viņi pavadīja spaidot pogas uz daudzām ierīcēm, kas bija novietotas viņu priekšā uz plašā galda. Vēlāk viņiem pievienojās Daniels Augusts Haraldsons un Hogni Egilsons, kuri bija priekšplānā un atbildēja par vokālajām partijām. Īpaši izcēlās Daniels, kurš visa koncerta laikā aktīvi dejoja un attēloja tieši tādas kustības, kādas nāca prātā, klausoties viņu ierakstus. Lieliski skanēja ne tikai elektroniskais pavadījums, bet arī vokāli dzīvajā izpildījumā izklausījās vienreizēji. Kopš tūrē vairs nedodas Earth, sieviešu vokāls nepieciešamajās dziesmās tiek palaists no ieraksta.

Noslēgumā, protams, publika bija pelnījusi kārtīgas piedevas, bet pirms tam grupa vēl paguva nofotografēt sanākušos un tiem vairākkārt pateikties. Koncerta laikā viņi neaizrāvās ar ļoti aktīvi komunikāciju un ļāva viņu vietā runāt pašu mūzikai. Galvenokārt izskanēja lielākā daļa viņu pēdējā albuma skaņdarbu, kā arī zināmākie hiti. Vislielāko sajūsmu izpelnījās iepriekšējās plates skaņdarbi Over, Arabian Horse, kā arī Crossfade un Obnoxiously Sexual no Mexico.

Nav šaubu par to, ka GusGus šis vakars paliks atmiņā, tāpat kā daudziem koncerta apmeklētājiem. Islandieši nelika vilties un pavisam noteikti tiek gaidīti atpakaļ jau drīz. Palladium koncertzāle bija īstā vieta, kur sestdienas vakarā bija jāatrodas ikvienam elektroniskās mūzikas cienītājam. Šajā vietā pieredzētas vairākas šāda žanra mūzikas projektu uzstāšanās, bet lielu ballīti sanāca uzrīkot tieši GusGus.

Koncerts tiesam labs, dzivaja so muziku klausities ir loti iespaidigi. Biletes gan pirkam pie ieejas un izpirktas acimredzot tas gan nebija, ka ari cilveku neteiktu ka zale bija pilniba aizpildita bet apmekletaju pulis bija iespaidigs.

klausiitaajs 2014. gada 20. novembrī, 17:05

Tavs komentārs