Reģistrēties?

ALFABĒTS

A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z 0-9

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

NEPACIETĪGI GAIDĀM

MARTS
The Libertines — All Quiet On The Eastern Esplanade
Viss kalendārs »

TUVĀKIE NOTIKUMI

MARTS
28: Singapūras Satīns, Palladium koncertzāle
APRĪLIS
16: Ville Valo, Palladium koncertzāle
Viss kalendārs »
Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Roskildes festivāls: Iesildīšanās dienu apskats

Jana Udovenko, 2015. g. 1. jūlijā

Jau no pašas pirmās minūtes Roskildes festivāls Dānijā ir cīņa par izdzīvošanu. Ja kādreiz plāno braukt uz šo lielāko mūzikas festivālu Ziemeļeiropā, rēķinies, ka tur jābūt labu laiku pirms vārtu atvēršanas, jo citādāk var palikt bez teltsvietas. Vairāki simti jauniešu pie vārtiem nakšņo jau vairākas dienas pirms, lai tiktu pie kārotās vietas milzīgajā festivāla teritorijā. Pirms dažiem gadiem visnepacietīgākie pat lauzuši žogu un nelegāli skrējuši iekšā, tādēļ tagad pie visām ieejām kontrole ir daudz lielāka.

Kad vieta nedēļu ilgā festivāla pilsētā nodrošināta, sākas četras iesildīšanās dienas pirms galvenajām mūzikas dienām. Šajā laika posmā festivāla viesi aicināti atklāt jaunu mūziku, klausoties uzlecošos Skandināvu māksliniekus uz trim dažādām skatuvēm — Rising, Apollo Countdown un Street Stage. Pa starpu mūzikai Roskildes festivāls rūpējas ne tikai par mūziķu, bet arī par jauniešu un citu mākslinieku izaugsmi, rīkojot dažādus seminārus jeb, tā saucamos, vorkšopus, kuru starpā atrodama gan tumbu darbnīca, gan diskusija par... orgasmu.

Jāsaka, ka lielākā daļa festivāla apmeklētāju gan reti pamet savas teltsvietas, kas pārveidotas par ballīšu vietām ar skaļu mūziku, dažādām spēlēm un bieži vien pārmērīgu dzeršanu. Šis nemitīgais alkohola patēriņš rezultējas milzīgos urīna daudzumos, kas ātri vien kļūst par festivālam raksturīgu smaku. Par tikpat raksturīgu iezīmi kļūst atkritumu kalni, ar kuriem var sacensties, šķiet, tikai pagājušajā nedēļas nogalē aizvadītais Glastonberijas festivāls.

Par spīti izgāztuves ainām un visapkārt virmojošajam urīna aromātam, iesildīšanās dienās tik tiešām var atklāt daudz labas jaunas mūzikas. Lūk, daži no māksliniekiem, kas Intro.lv uzrunāja visvairāk.

1. Wangel

Par jauno dāņu mākslinieku Pīteru Vangelu čum un mudž visa Dānijas prese un dēvē viņu par labāko šīgada atklājumu. Viņa trumpis ir viņa dziļā un ļoti zemā balss, kas acumirklī atgādina Daughn Gibson. Vienīgi Vangels no šī zemā vokāla spēj pārslēgties arī uz smalku tenoru, kas lieliski kalpo dziesmu kulminācijās.

 

2. Av Av Av

Tulkojumā no dāņu valodas ‘Auč Auč Auč’ ir Dānijas elektroniskās mūzikas producentu supergrupa, kurā atradīsiet tādus vārdus kā ELOQ, UNKNOWN un DJ E.D.D.E.H. Apvienojot talantus, šis trio piedāvā augstas raudzes elektroniku, kas kā klusa vētra ar minimāliem līdzekļiem paķer visu publiku.

3. October Dance

Vēl viens jaunais Dānijas talants, kas ar saviem tropiskajiem indie ritmiem uzbur vasaru un liek nebeidzami dejot. Šī dāņu trijotne spēlējas ne tikai ar klausītāju kājām un gurniem, bet arī rokām, koncerta beigās publikā iemetot duci uzpūšamo volejbola bumbu. Neiztikt arī bez lielas 80. gadu stila devas.

4. The Entrepreneurs

Šie divi dāņu čali spēlē ar zvērīgu enerģiju. Viņi ir skaļi un viņi ir ātri, kas ir pamats labam garāžrokam. Netrūkst arī labu melodiju, kurām no visas sirds dziedāt līdzi, kā arī lēnāku gabalu, kas bliež tikpat stipri kā ātrie.

5. Vök

Vök ir jaunuzlecoša islandiešu grupa, kas vismaz no Intro.lv kolektīva puses tiek nepacietīgi gaidīta arī šīgada Positivus Festivālā. Viņu mūzikā pulsējoši elektroniski bīti mijas ar romantiskām saksofona partijām un vieglu shoegaze vēsmu. Tas viss kopā atgādina maigo dueta Rhye skanējumu, taču ar vēl lielāku devu enerģijas un elektronikas. Pēc grupas dalībniekiem uzreiz var pateikt — viņi mīl to, ko viņi dara.

Apskati Intro.lv foto gaitas no festivāla mūsu Instagram kontā @introlv.
Lasi par Roskildes festivāla 1. un 2. mūzikas dienu šeit un 3. un 4. mūzikas dienu šeit.

Tavs komentārs