Reģistrēties?

MEKLĒTĀJS UN ATRADĒJS

Labprāt uzklausīsim jūsu mūziku —
sūtiet to mums!

Nopietni nenopietnais blogs: Pestivals tiek atcelts, drāma paliek

Gundars Zaburdajevs, 2013. g. 29. jūlijā

Šorīt Latvijas mūzikas mediju telpu pārņēma ļoti svarīga ziņa. Nē, es nerunāju par tiem večukiem no mazpazīstamās 1980. gadu sintpopa grupas, kas jau aptuveni 10. reizi atbrauks paskatīties uz latvju zeltenēm. Ir noticis nenovēršamais un labi paredzamais — festivāls Pestivals šogad tik tiešām nenotiks. Par šo tematu ir runāts gana plaši un katrs jau noteikti zina visu. Šoreiz vairāk gribētu pievērsties medijiem izsūtītajai preses relīzei, kurā atrodami daži ļoti interesanti izteikumi.

Sāksim ar faktu, ka relīze nemaz netika izsūtīta. Tā atrodama festivāla mājaslapā un ļaunajai žurnālistu apvienībai, kura noteikti izmantos katru iespēju, lai uzbruktu organizatoriem, tika nosūtīts vien links uz to. Teksta sākumā atkal tiek draudēts ar tiesu darbiem SIA Rīgas Meži virzienā, bet pats labākais sākas relīzes otrajā pusē.

Pēdējās nedēļas esam neatlaidīgi strādājuši pie tā, lai šovasar festivālu „Pestivals” izdotos tik pat augstā kvalitātē noorganizēt citā vietā, tomēr ar esošo potenciālu nerodam iespēju to īstenot atbilstoši „Pestivals” standartiem tā, lai attaisnotu pasākuma apmeklētāju cerības. Domājot par frāzi "Pestivals standarti", man prātā nāk atcelti koncerti un pamazām sarūkoša festivāla programma. Tas, manuprāt, nozīmē, ka standarti ir izpildīti arī šajā gadījumā. Nevajag taču būt tik pieticīgiem.

Vēl viens lielisks faktors ir informācija par biļešu tālāku izmantošanu, kas atrodama pavisam citā lapā. Visticamāk, ka šeit redzama rīkotāju cerība uz to, ka potenciālie apmeklētāji gluži vienkārši būs pārāk slinki, lai interesētos par iespējām sevis ieguldīto naudu tomēr kaut kādā veidā dabūt atpakaļ. Lai vai kā, šādas Pestivāls pūles ir visai veltas — lai arī festivāla apmeklējums būtu neslikts, biļeti droši vien ir nopirkuši aptuveni 10 cilvēki, kamēr pārējie tās ir dabūjuši dažādās akcijās un konkursos. Šmuce tā jau ir pietiekami liela, kāpēc vēl domāt par sīkumiem.

Ja nu tomēr kāds vairs nevēlas sadarboties ar Pestivals un patiešām vēlas dabūt atpakaļ par biļeti iztērēto naudu, tas ir iespējams, taču līdz kārotās summas saņemšanai varētu būt jāpaciešas — organizatori sola to atgriezt... viena gada laikā. Visai aizraujoši — par biļeti samaksāju latus, atpakaļ dabūšu eiro. Ja dabūšu, protams, jo kāpēc gan valūtas maiņa nevarētu kalpot par iemeslu, lai summu gluži vienkārši neatdotu. Neizsakot nekādu kritiku Pestivals virzienā — ja man būtu biļete, es gluži vienkārši būtu gatavs uz jebkādiem iespējamajiem pavērsieniem...

Foto: pestivals.lv

Tavs komentārs